Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248316 razy)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #915 dnia: 12 Listopad 2020, 11:52:39 »
A macie jakieś sprawdzone. tanie konewki którym się ustawia konkretną temperaturę do podgrzania?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #916 dnia: 12 Listopad 2020, 12:01:34 »
Najtaniej to chyba dr hetzner albo inne pokrewne, ale trzeba się liczyć z tym, że przegrzewa wodę o 4-5 stopni zalany nawet ponad max...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konewka
« Odpowiedź #917 dnia: 12 Listopad 2020, 12:18:40 »
Pytanie ile to jest tanio ;)
Chyba już ponad 2 lata używam takiej, działa bez zastrzeżeń nie rdzewieje itp.
Odrobinę za mocny strumień ale silikonowy ogranicznik brewisty pasuje i załatwia sprawę.
Za swoją zapłaciłem poniżej 200 w jakiejś dzikiej promocji, 280 też bym zapłacił.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #918 dnia: 12 Listopad 2020, 12:26:29 »
Pytanie ile to jest tanio ;)
Chyba już ponad 2 lata używam takiej, działa bez zastrzeżeń nie rdzewieje itp.
Odrobinę za mocny strumień ale silikonowy ogranicznik brewisty pasuje i załatwia sprawę.
Za swoją zapłaciłem poniżej 200 w jakiejś dzikiej promocji, 280 też bym zapłacił.

A mierzyłes czy temperatura rzeczywiście się zgadza, czy jest tak jak Siewcu mówi?
200-300 zł to nie jest tak dużo, ale jakbym i tak musiał mierzyć temperaturę i podgrzewać lub studzić, to nie wiedzę sensu za bardzo, z termometrem to samo osiągnę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #919 dnia: 12 Listopad 2020, 12:31:38 »
Ale to trochę nie ta kasa ;) hetzner kosztuje ok stówki...

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #920 dnia: 12 Listopad 2020, 12:37:09 »
No to coś mi tu nie pasuje, na hasło Doctor hetzner czajnik albo kettle wyskakuje mi jeden model z gęsią szyjką, za 220-250 zł
W sumie też na zagranicznych stronach nazywa się Doctor hetzner a na polskich to samo wyświetla się jako Klarstein Garcon
Chodzi o ten?
https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Czajniki-elektryczne/Garcon-czajnik-elektryczny-1l-2000W-funkcja-trzymania-ciepla-gesia-szyja-stal-nierdzewna.html?gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyHyfFi3KVgEcz9VJ0LTJlp8_u7yItIo12ILhJMjJNIwW1YiokJeD-BoCZMoQAvD_BwE

Pogubiłem się...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konewka
« Odpowiedź #921 dnia: 12 Listopad 2020, 12:40:45 »
Sprawdzałem raz kiedyś jakimś innym termometrem, było +/- jeden stopień.
Siewcu mówi o czym innym - ustawiasz np. na 92 stopnie, a konewka zatrzymuje się na 96. Moje czibo nie ma tego problemu, jeżeli już przestrzeli to nie więcej niż o jeden stopień, nawet jak jest mało wody. Zwykle jednak grzeje co najmniej 0,5l - akurat wystarcza na przelanie filtra, preinfuzję, przelanie 300ml i temperatura ani nie przestrzelona ani nie spada o więcej niż 1-2 stopnie podczas przelewania.

Oczywiście, że kasa inna ale wg. mnie uczciwa, miałem okazję poużywać konewek "marek premium" na zlotach - wg. mnie czibo niczym im nie ustępuje.
Za swoją w maju 2019 zapłaciłem 180,49 razem z przesyłką, po półtorarocznym doświadczeniu kupił bym ją drugi raz za 280.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Konewka
« Odpowiedź #922 dnia: 12 Listopad 2020, 12:52:38 »
wg. mnie czibo niczym im nie ustępuje.

Też jej używam. Nie masz jednak wrażenia, że sam "dziubek" był lepiej wyprofilowany w Hario? Lepiej mi się w Hario kierowało strumieniem.
Natomiast sam panel sterowania bardzo fajny. Samo gotowanie, mogłoby być szybciej. Na indukcji, czy w dużym czajniku Tefal, woda gotuje się znacząco szybciej.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konewka
« Odpowiedź #923 dnia: 12 Listopad 2020, 13:02:01 »
Używasz ogranicznika przepływu? Po zamontowaniu nie mam zastrzeżeń do kontroli strumienia, bez ogranicznika faktycznie nie jest idealnie.
Czas gotowania mi raczej nie przeszkadza, akurat zdążę zmielić ziarno i przygotować resztę sprzętu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #924 dnia: 12 Listopad 2020, 13:06:46 »
No to coś mi tu nie pasuje, na hasło Doctor hetzner czajnik albo kettle wyskakuje mi jeden model z gęsią szyjką, za 220-250 zł
W sumie też na zagranicznych stronach nazywa się Doctor hetzner a na polskich to samo wyświetla się jako Klarstein Garcon
Chodzi o ten?
https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Czajniki-elektryczne/Garcon-czajnik-elektryczny-1l-2000W-funkcja-trzymania-ciepla-gesia-szyja-stal-nierdzewna.html?gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyHyfFi3KVgEcz9VJ0LTJlp8_u7yItIo12ILhJMjJNIwW1YiokJeD-BoCZMoQAvD_BwE

Pogubiłem się...
Oj, euro skoczyło a czajniki same w sobie też podrożały... Kiedyś do 150 zł bez problemu można było kupić takie coś. A przegrzewa faktycznie tak jak @M pisze - ustawiam 91 i grzeje do 96 przy wodzie wlanej ciut ponad maxa ;) Tak to jest rozwiązane - on po prostu przestaje grzać po osiągnięciu danej temperatury, a reszta dogrzewa do zadanej. Gdybym miał zgadywać to mają po prostu PID jakiś zamontowany, ale elektronik ze mnie słaby i po widoku elektroniki tego nie poznam...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konewka
« Odpowiedź #925 dnia: 12 Listopad 2020, 13:11:47 »
Z twojego opisu wynika, że właśnie PIDa brak ;)
Czibo i inne konewki, które miałem w rękach przestają grzać kilka stopni wcześniej i do zadanej temperatury dobijają powoli.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Konewka
« Odpowiedź #926 dnia: 12 Listopad 2020, 13:19:18 »
Używasz ogranicznika przepływu?
Nie. A to coś kupowane oddzielnie jako akcesorium? Czy było w komplecie? Ja kupowałem czajnik jak tylko się pojawił, albo czegoś takiego nie było, albo przeoczyłem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6161
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Konewka
« Odpowiedź #927 dnia: 12 Listopad 2020, 13:26:43 »
To od Brewisty ogranicznik, były w sklepach kawowych kiedyś, ale można też kawałek maty silikonowej uciąć, zwinąć i włożyć przy wlocie szyjki.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2020, 13:31:26 wysłana przez krystians »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konewka
« Odpowiedź #928 dnia: 12 Listopad 2020, 13:43:38 »
Dokładnie, gogluj "brewista flow restrictor", kosztuje ok 10zł, jest w kilku popularnych sklepach.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Konewka
« Odpowiedź #929 dnia: 12 Listopad 2020, 13:51:17 »
Dzięki, @M i @krystians.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi