Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248270 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #870 dnia: 11 Grudzień 2019, 21:08:06 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Konewka
« Odpowiedź #871 dnia: 11 Grudzień 2019, 22:43:51 »
Hmm, najlepsze do czego i wg kogo?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Konewka
« Odpowiedź #872 dnia: 11 Grudzień 2019, 23:45:23 »
Xiaomi JEST najlepsze.

Dziwny jesteś, każde dziecko wie a ty nie ;)

ps
Faktycznie fajny :D ale strasznie mały, przy 0,6 musiał bym pilnować ile schodzi na przelanie filtra, by miał tę stówkę więcej, dla komfortu pół litrowego dripa. Na szczęście nie używam elektrycznych :]
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 23:49:41 wysłana przez trez »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #873 dnia: 12 Grudzień 2019, 00:10:14 »
Jest szansa, że opis jest niezgodny z prawdą i czajniczek ma więcej niż te 0,6 litra. Mój chińczyk miał mieć 0,9 a faktycznie ma 1,1 litra. Ale do dużego dripa raczej bym szukał czegoś innego. Faktycznie z Allegro poznikały wszystkie konewki w cenie 60 zł. Przed świętami mamy wysyp nowych home baristów ;)

Offline genNighty

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: Konewka
« Odpowiedź #874 dnia: 16 Grudzień 2019, 11:11:20 »
Pytanie do posiadaczy konewki elektrycznej Tchibo.

Ona się nie wyłącza? Ani sama, ani z pomocą? Tylko odpięcie od prądu?

Po podłączeniu do prądu świeci się przycisk ON/OFF i _ _ _ z racji braku konewki na podstawce -wszystko w porządku.
Po postawieniu konewki na podstawkę wyświetla się temperatura - też dobrze.
Po wciśnięciu ON/OFF zapalają się wszystkie guziki i można pracować - fajnie, git.

I teraz pytanie, czy po zagotowaniu wody, po jakimś czasie, albo poprzez przycisk ON/OFF, czajnik powinien wrócić do stanu wyjściowego (świecący tylko jeden przycisk i temperatura)? Bo u mnie, po odczekaniu nawet i pół godziny świeci się wszystko, przycisk ON/OFF także nie "gasi" urządzenia.


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Konewka
« Odpowiedź #875 dnia: 19 Grudzień 2019, 07:58:00 »
Mam takiej pojemności od chińczyka i to kwestia wprawy, żeby przepłukać filtr tak, żeby starczyło na kawę. Poza tym zazwyczaj gotuję wodę w większym czajniku, więc mam zapas na dolewkę. Kupiłem do kamperka,w którym walczę o każde miejsce i dla mnie jest super, ale do mieszkania lepszy większy. Dochodzi jeszcze standardowa prawda, że większa pojemność to większa stabilność temperatury.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #876 dnia: 19 Grudzień 2019, 08:41:58 »
Korzystam z dwóch konewek, różnią się pojemnością i średnicą wylewki, odpowiednio 0,6 i 1,2 l. Mniejsza jest do dripów, a większa do Chemeksa.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konewka
« Odpowiedź #877 dnia: 20 Grudzień 2019, 17:52:15 »


Pytanie do posiadaczy konewki elektrycznej Tchibo.

Ona się nie wyłącza? Ani sama, ani z pomocą? Tylko odpięcie od prądu?



Chyba po godzinie bez dotykania sama gaśnie. Też się zastanawiałem jak to zrobić. Nawet po instrukcję sięgnąłem i tam stoi jak byk.

LMWDP #469

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Konewka
« Odpowiedź #878 dnia: 21 Grudzień 2019, 00:37:15 »
To była jak dla mnie najbardziej irytująca przypadłość tej konewki na początku użytkowania - 60 minutowy stand-by. Z czasem się do tego przyzwyczaiłem i już nie zwracam na to uwagi. ;) A wystarczyło by zrobić funkcję zupełnego wyłączenia np. po kilkusekundowym naciśnięciu przycisku ON/OFF.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO

Offline genNighty

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: Konewka
« Odpowiedź #880 dnia: 23 Grudzień 2019, 15:46:51 »


Pytanie do posiadaczy konewki elektrycznej Tchibo.

Ona się nie wyłącza? Ani sama, ani z pomocą? Tylko odpięcie od prądu?



Chyba po godzinie bez dotykania sama gaśnie. Też się zastanawiałem jak to zrobić. Nawet po instrukcję sięgnąłem i tam stoi jak byk.



Kto czyta instrukcje :D

Ale tak, po odczekaniu dlużej się gasi. Ale dalej nie rozumiem, czemu przycisk OFF nie rob i OFF. Szczególnie, gdy przypadkowo macnie się podstawę krzątając w kuchni :D

Offline przemekm Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
Odp: Konewka
« Odpowiedź #881 dnia: 30 Grudzień 2019, 12:28:09 »
Zaczynam swoją przygodę z kawą właśnie od dripa. W chwili obecnej polewam koreańską porcelaną z czasów PRL ;). Choć nie jest źle, zainwestowałem w [moim zdaniem] dokładniejszy sprzęt, którego zdjęcie w załączniku  [ Invalid Attachment ] . Niestety (chyba jako nowy użytkownik) nie mogę w poście umieścić linka do konkretnej aukcji. Szukałem czegoś z "dziubkiem" wygiętym do dołu tak aby strumień mógł swobodnie kapać w dół a nie po ściance. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem :) Drewniana rączka i trzymadełko od pokrywki oczywiście również na plus.

Jak przyjdzie paczka to potestuję chwilę i dam znać czy w rękach laika różnica jest odczuwalna.

Offline StinkyLettuce

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: V60-01, AP, tygielek, FP
  • Młynek: MYM54 1Zpresso Q
Odp: Konewka
« Odpowiedź #882 dnia: 31 Styczeń 2020, 17:41:43 »
Jak wypada Melitta na tle takiego Hario Buono? Różnica w cenie dosyć spora, jak na polskie standardy, także nie wiem czy nie lepiej dopłacić.
Ew. polećcie jakiś inny fajny czajniczek w podobnym przedziale cenowym (taki żeby był i na indukcję i na gaz ;)) )

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Konewka
« Odpowiedź #883 dnia: 04 Luty 2020, 16:06:43 »
Hario Buono 1,2l w konesso za 139zl aktualnie, jak komuś zależy na tym modelu, to chyba trudno o lepszą cenę.

Offline laseek

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: AP, V60, Chemex
  • Młynek: C40 MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #884 dnia: 13 Luty 2020, 18:09:29 »
Chciałbym się przesiąść na czajnik elektryczny, obecnie używam Hario buono z termometrem również od Hario.
Z modeli, które mnie zainteresowały to Fellow ekg lub Brewista Artisan, lecz trudno mi podjąć ostateczna decyzje, który będzie lepszy. Może ktoś miał oba modele do porównania i by napisał krótko o nich?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi