Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 249586 razy)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Konewka
« Odpowiedź #840 dnia: 07 Listopad 2019, 11:46:07 »
Trochę OT, ale nie do końca. Za 130zł jest całkiem estetyczna konewka z termometrem w pokrywce do kupienia w Tchibo https://www.tchibo.pl/czajnik-typu-konewka-ok-800-ml-p400138045.html?source=SUGGEST_SEARCH&query=czajnik. W oficjalnej dystrybucji, z paragonem fiskalnym, vatem i zusem dla pracowników. Zakładając, że konewkę kupuje się do polewania dripków z kawami specialty, czyli generalnie jest to hobby dla klasy średniej ;), to naprawdę trzeba szukać okazji "u chińczyka", do tego okazji naruszającej własność intelektualną innej firmy? Edit: i jeszcze z sadzą w środku ;P

Jestem już wystarczająco "strzyżony" przez nasze kochane Państwo, że nie mam już aż takich sentymentów. Kupuję więc tam, gdzie taniej. A kawę kupuję dobrą, speciality.

Poza tym szukam konewki 1,2l z termometrem, na indukcję. I ta z Azji spełnia te warunki. Chyba zaryzykuję.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2019, 11:49:26 wysłana przez jancewicz »

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 323
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Konewka
« Odpowiedź #841 dnia: 07 Listopad 2019, 15:10:18 »
Ale...
Jak znalazłem Melittę na konesso.pl - to bez żalu ją zamieniłem ;)

Melitta fajna, aczkolwiek nie jestem miarodajny, bo jako noob nie mam porównania :P Mam do niej tylko jedno zastrzeżenie, na mojej indukcji w trybie boost jest naprawdę, ale to naprawdę głośna :)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Konewka
« Odpowiedź #842 dnia: 20 Listopad 2019, 13:10:36 »
Dotarła do mnie konewka z Aliexpress, wersja 1,2l. Całkowity koszt 63zł, czas oczekiwania 13 dni. Dotarła nieuszkodzona i czysta. Wygląda solidnie. Działa bardzo dobrze na indukcji. Termometr wydaje się wiarygodny. Polewa się precyzyjnie. Uchwyt wygodny.

DSC_0433.JPG

DSC_0434.JPG

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Konewka
« Odpowiedź #843 dnia: 20 Listopad 2019, 14:00:09 »
Czy mógłbyś pokazać jak wygląda w środku ?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Konewka
« Odpowiedź #844 dnia: 20 Listopad 2019, 14:25:18 »
Oczywiście. Nie wiem tylko czy udało mi się uchwycić interesujące Cię ujęcie.

DSC_0435_1.JPG

DSC_0436_1.JPG

DSC_0437_1.JPG

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Konewka
« Odpowiedź #845 dnia: 20 Listopad 2019, 17:43:24 »
Bardzo dziękuję, moja Hario konewka zaczęła rdzewieć?
Szukam taniej alternatywy.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Konewka
« Odpowiedź #846 dnia: 20 Listopad 2019, 18:43:23 »
Może masz po prostu kamień w środku? Kwasek i jazda :)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Konewka
« Odpowiedź #847 dnia: 20 Listopad 2019, 19:49:42 »
Brązowe osady , wygląda jak rdza, przy zgięciu blach (łączeniu dna ze ściankami) oraz pojedyncze jakby wykwity.
Woda z brity, nie pomógł kwasek, ani odkamieniacz, ani coca, ani ocet, nawet corege probowalem .
Dla mnie to rdza, albo sam juz nie wiem ;(

Resized_20191120_200152.jpeg
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2019, 20:07:55 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Konewka
« Odpowiedź #848 dnia: 21 Listopad 2019, 07:51:06 »
Jak gotowałeś kwasek i nie zeszło to faktycznie może być rdza :( Ja mam też taką wodę, że pomimo wody z brity po 2 msc i tak wszystko jest brązowo/wapniowe. Tylko u mnie kwasek pomaga.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Konewka
« Odpowiedź #849 dnia: 04 Grudzień 2019, 18:29:37 »
niedawno kupiłem konewkę Melitta i zdecydowanie polecam, ładnie wykonana, dość gruba blacha, moja poprzednia bonavita wygląda dużo badziewniej.

Wylewka sprawia wrażenie nieco krótkiej i mało powyginanej, ale to mylne wrażenie bo precyzja jest nawet większa niż w bonavicie, przepływ wydaje się wolniejszy i jest łatwy w kontroli, bardzo wygodnie się nią macha, pewnie też dzięki dużej i wygodnej rączce. Myślałem że dłużej będę się przyzwyczajał, a w praktyce przy drugim dripie już lałem pewnie.

Faktycznie jest nieduża, jej mocne zwężenie jeszcze podkręca to wrażenie, dół jest za to szeroki, podobny jak przy większych i ładnie się na palniku mieści. Znak 0.7L jest z sporym zapasem, pewnie dla bezpieczeństwa podczas gotowania, rozmiar jest wręcz idealny na typowego i najczęściej przezemnie robionego, pół litrowego dripa, nalewam do pełna i nie zostaje dużo wody do wylewania, więc mi to pasuje. 

Zrobiłem też przelew 600ml + woda na przelanie dripa, zalewając ponad kreskę i tez spokojnie wystarczyło, co więcej, w bonavicie zalanie jej do pełna znacznie zmieniało polewanie, tu tego efektu tak wyraźnego nie było. Jak wpadają goście, to i tak się wspomagam czajnikiem elektrycznym, też dla herbat, więc dla mnie to wystarczający i wygodny rozmiar.

W konesso wyszła 62zł, od początku listopada ma taką promocyjną cenę, myślę że taka jakość w takiej cenie z szybką wysyłką i ewentualną gwarancją jest ofertą trudną do pobicia, chyba że faktycznie ktoś robi zazwyczaj litrowe zalania, to musi poszukać czegoś większego.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Konewka
« Odpowiedź #850 dnia: 04 Grudzień 2019, 18:45:51 »
się nią macha
Z tym machaniem nie byłbym taki rozrzutny... ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #851 dnia: 04 Grudzień 2019, 21:16:56 »
Na Allegro pojawiły się takie oto cudeńka;)

http://tnijurl.com/9b4d4427ff40/

http://tnijurl.com/47755b990827/



Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Konewka
« Odpowiedź #852 dnia: 05 Grudzień 2019, 08:53:54 »
Cały czas w tych konewkach brakuje mi termometru

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #853 dnia: 05 Grudzień 2019, 09:04:03 »
To go sobie włóż w .... dziurki w pokrywce, które ma srebrna konewka. Albo wykręć uchwyt w tej drugiej i po problemie.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Konewka
« Odpowiedź #854 dnia: 05 Grudzień 2019, 09:28:40 »
Ta druga to wysyłka z Chin.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi