Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248218 razy)

Offline Bolszoj

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: V60
  • Młynek: KM3783
Odp: Konewka
« Odpowiedź #795 dnia: 13 Lipiec 2019, 15:49:53 »
Ja również skusiłem się na Melittę. Dobra promocja więc nie będę kombinował i czekał miesiąc. Do tego dokupię płytę elektryczną i myślę, że woda się podgrzeje zanim ogarnę się z całą resztą.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #796 dnia: 17 Lipiec 2019, 12:45:43 »
Chińska konewka za 23 zł ( plus wysyłka) dotarła do mnie w poniedziałek. W wolnej chwili napiszę o niej kilka słów więcej. Na ten moment jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W szczególności jej ergonomią w stosunku do używanego od dawna Hario Buono. Nie spodziewałem się tego.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Konewka
« Odpowiedź #797 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:24:11 »
W związku z mocno przedłużającą się naprawą mojego ekspresu  :-( :-( :-( poszukuję konewki elektrycznej - najchętniej chińskiej ;) o pojemności min. 1,2l - tak aby druga połówka mogła sobie grzać nią wodę na herbatę. 400zł za Brewistę trochę mnie przeraża... Możecie coś doradzić?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Konewka
« Odpowiedź #798 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:41:32 »
Zerknij na to. Nie wiem czy jeszcze można gdzieś kupić.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5595.0

Był też na tchibo niedawno jakiś elektryk.
No chyba, że jak piszesz, jakiś z chin się nadaje. Może ktoś kupował.


Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Konewka
« Odpowiedź #800 dnia: 20 Lipiec 2019, 15:20:28 »
Swoją drogą, zadziwiające, jak dużo się dopłaca do gesiej szyjki w czajniku.. Fakt, mniej jest ich produkowanych, ale to chyba nie jedyny powód..

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Konewka
« Odpowiedź #801 dnia: 20 Lipiec 2019, 15:41:56 »
www. electronic-star .pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Czajniki-elektryczne/Garcon-Pro-czajnik-elektryczny-pojemnosc-1-litr-1850-2200-W-stal-nierdzewna.html?gclid=CjwKCAjw98rpBRAuEiwALmo-ytKarYfRtMtFNFJD7Kk7UYDLUFnra-m-fMr7V0LYMKPEhKGwWGK6BRoCJxoQAvD_BwE

Korzystam z Klarstein Garcon Pro od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony.
Nie mam jednak porównania z innymi konewkami, a sam czajnik kupiłem powystawowy i w bardzo dobrej cenie na aukcji Allegro (poniżej 100zł), więc pewnie wpływa to na finalną ocenę.  :D

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #802 dnia: 20 Lipiec 2019, 16:42:27 »
Korzystam z Klarstein

Te Klarstein to nawet ktoś sprzedawał na Allegro po 85 zł kilka miesięcy temu - nawet gdzieś podlinkowałem do aukcji, w którymś wątku o konewkach. Czasem da się okazyjnie zakupić.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #803 dnia: 20 Lipiec 2019, 16:45:45 »
dużo się dopłaca do gesiej szyjki w czajniku..

No cóż, na hobbystach się zarabia ;) Wysoka cena prawdopodobnie brała się stąd, że tylko nieliczne firmy to produkowały. Nastawione na kawoszy właśnie. Teraz się to powoli zmienia, coraz więcej się pojawia chińskich czajniczków w przyzwoitych cenach. Tak samo jest z ręcznymi młynkami zresztą.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #804 dnia: 20 Lipiec 2019, 18:22:57 »
Wysoka cena prawdopodobnie brała się stąd, że tylko nieliczne firmy to produkowały. Nastawione na kawoszy właśnie.

Zaczęło się od herbaciarzy, kawosze zaadaptowali konewki do własnych metod.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Konewka
« Odpowiedź #805 dnia: 21 Lipiec 2019, 17:00:19 »
Idąc za waszymi wskazówkami szybko rzuciłem okiem na popularny portal aukcyjny i już jedzie do mnie powystawowy Klarstein 1L :)

Offline misiekkb

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: dripper Kalita, Aeropress
  • Młynek: Xeleo
Odp: Konewka
« Odpowiedź #806 dnia: 21 Lipiec 2019, 20:04:15 »
Kupiłeś ten używany/poekspozycyjny? Ja jeśli chodzi o konewkę bym się bał kupić używany, tym bardziej że na tym droższym widać ślady kamienia, widać że nie była używana filtrowana woda.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Konewka
« Odpowiedź #807 dnia: 23 Lipiec 2019, 11:48:51 »
Czy używa ktoś z do grzania wody w konewce pojedyncze pole indukcyjne, takie przenośne?

Np: https://m.ceneo.pl/43987891;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=CjwKCAjw4NrpBRBsEiwAUcLcDEMfNKyVokuSu8KEzicFlFoSaDYogaU2iPWIbLIPosh-jM5kxufklhoCUGUQAvD_BwE#tab=click

Zastanawia mnie to ze względu na plany postawienia wyspy kawowej w jadalni, z dala od kuchenki gazowej. Bo konewka jest zwykła. A tak może nawet da się z grubsza utrzymać równą temperaturę na takiej małej płycie?

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: Konewka
« Odpowiedź #808 dnia: 23 Lipiec 2019, 20:23:52 »
Kupiłeś ten używany/poekspozycyjny? Ja jeśli chodzi o konewkę bym się bał kupić używany, tym bardziej że na tym droższym widać ślady kamienia, widać że nie była używana filtrowana woda.
Myślę, że nie ma czego się bać, jutro dojdzie paczka to będę dokładnie widział co i jak.
Rzuciłem okiem na al****o - jest do kupienia poekspozycyjna używka za 65zł - ja bym brał :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #809 dnia: 31 Lipiec 2019, 01:56:47 »
Znowu się pojawiły konewki po 23 zł ale tylko 2 sztuki: https://tiny.pl/tf25j

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi