Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 249613 razy)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Konewka
« Odpowiedź #765 dnia: 29 Marzec 2019, 16:00:00 »
Nie obrażajcie się na mnie ale trochę nie rozumiem tej histerię na punkcie niedostępnych u nas konewek. W Stanach hario czy bonavita jest wyceniana ~70$ a brewista i oxo na ~100$ skąd pomysł że będzie ono czymkolwiek wyróżniało się z tej grupy? To fellow jeszcze ma lepszą renomę, ale ono tam kosztuje ~200$ więc u nas pewnie spokojnie ponad 1k PLN, sorry ale to dalej tylko konewka, wolał bym kupić trzy bonavity, ale pomijając preferencje, wcale nie dziwi mnie nie pchanie się na inne rynki z produktem tak przesadnie drogim, trzeba sobie przygotować rynek.

Swoją drogą chętnie wydałbym ceny stagg-a ale za europejskie czy amerykanskie rzemiosło, chociaż jego namiastkę, na szczęście moja bonavita jeszcze się trzyma :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Konewka
« Odpowiedź #766 dnia: 29 Marzec 2019, 16:30:46 »
Pomijając aspekty estetyki, ergonomii, trwałości itd itp, które to różnią się między tymi wszystkimi konewkami (nie twierdzę przy tym, że ekg jest najlepsze)... Bonavita w PL chyba już nie dostępna, a z wysyłką z USA to koszt 100USD (no i wersja 110V). Hario i Brewista to u nas 500-600 złociszy. EKG kosztuje 149USD (+50USD to za dodatkowe bajery). Masz rację w kwestii rozeznania rynku.

Oczywiście nie obrażam się, niemniej histerii na punkcie tego produktu nie mam. Kiedy chcę wydać trochę grosza to lubię mieć wybór, a w tej chwili mam Bonavitę (tylko US), Brewista (która mnie się nie podoba), Hario (to już wolę zostać przy tradycyjnej ich konewce), klony Klarsztajna (z którymi wypada walczyć o temperaturę, więc znowu wolę zwykłą konewkę), Oxo (które zostaje tylko w US) i EKG (z którym pewnie też coś będzie).

Offline kasiam Kobieta

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, The Gabi Master A, V60, Chemex, aero, Moccamaster
  • Młynek: Ascaso i-1 mini, Comandante, Niche
Odp: Konewka
« Odpowiedź #767 dnia: 06 Czerwiec 2019, 21:26:42 »
Właśnie rozpoczęłam przygodę z chemexem i to jest ten moment, kiedy już wiem, że potrzebuję konewki. Ze względu na design wybrałabym brewistę artisan, jednak po przeczytaniu kilku opinii waham się. Myślę, że wybór rozstrzygnie się miedzy brewistą a stagg ekg. Czy użytkuje ktoś brewistę? Warto wydać tyle kasy? Początkowo myślałam o zwykłej konewce z tchibo, ale mąż mąci mi w głowie i mówi, że mam kupić raz a porządnie, żebym za pół roku nie marudziła... 

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Konewka
« Odpowiedź #768 dnia: 06 Czerwiec 2019, 22:15:37 »
myślałam o zwykłej konewce z tchibo, ale mąż mąci mi w głowie i mówi, że mam kupić raz a porządnie
Brewisty są tak samo "porządne" jak Tchibo... Nie zdziwię się, jeśli Tchibo będzie mniej kapryśną i awaryjną konewką od bonavit i brewist. Nie wiem jak EKG.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #769 dnia: 07 Czerwiec 2019, 10:29:16 »
Artisan jest mały, pamiętaj o tym. 600 ml może być za mało.

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Konewka
« Odpowiedź #770 dnia: 07 Czerwiec 2019, 10:40:13 »
O ile dobrze pamiętam to konewka Tchibo też ma 0,6 L
Pozdr., W.

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Konewka
« Odpowiedź #771 dnia: 07 Czerwiec 2019, 10:42:53 »
O ile dobrze pamiętam to konewka Tchibo też ma 0,6 L

0,8
Ale wchodzi więcej.

Offline kasiam Kobieta

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof, The Gabi Master A, V60, Chemex, aero, Moccamaster
  • Młynek: Ascaso i-1 mini, Comandante, Niche
Odp: Konewka
« Odpowiedź #772 dnia: 07 Czerwiec 2019, 22:10:30 »
No właśnie pojemność 0,6l to trochę mało... A użytkuje ktoś z was brewistę artisan? Ciekawa jestem, czy to naprawdę solidny sprzęt, czy raczej nie ma co się łudzić, że posłuży długie lata?

Offline Bolszoj

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: V60
  • Młynek: KM3783
Odp: Konewka
« Odpowiedź #773 dnia: 11 Lipiec 2019, 21:25:11 »
Cześć wszystkim. Stałem się posiadaczem V60 i jestem po pierwszej próbie. Korzystałem z garnka z dzióbkiem jednak wodę lało mi się źle, nie miało to nic wspólnego z ładnymi filmikami, stwierdzam, że przydałoby mi się więcej precyzji. Chciałbym wydać tak 100-150 złotych. Nie potrzebuję żadnych regulacji temperatury i innych bajerów.
Zastanawiam się nad elektrykiem:
www. aliexpress.com/item/32906875637.html
lub nad zwykłym blaszakiem + do tego jakiś zwykły czajnik i grzanie na dwa razy lub dogrzanie na gazie.
www. aliexpress.com/item/32792665311.html
Jak sądzicie co będzie lepsze? Elektryk to na pewno wygoda, jeden sprzęt zamiast dwóch i nie trzeba się bawić, z kolei drugie rozwiązanie powinno być bezproblemowe przez lata.
Nie będzie to pracowało jakoś nadmiernie, chcę 500ml kawy + coś na przelanie filtra, raczej tylko w dni robocze.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Konewka
« Odpowiedź #774 dnia: 12 Lipiec 2019, 05:59:44 »
Na konesso jest teraz konewka melitta za 69 złotych. Promocja z 99. Dokupisz termometr i komplet gotowy. Elektryk z Chin może nie być stabilny temperaturowo, o czym gdzieś ktoś pisał.

Offline Marcin_D Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: saeco minuto HD8862 / Hario V60 / Frenchpress
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #775 dnia: 12 Lipiec 2019, 07:38:02 »
A ja niedawno w bardzo dobrej cenie kupiłem coś takiego https: //allegro.pl/oferta/czajnik-czajniczek-dzbanek-900ml-stalowy-indukcja-8120354839 i jestem zadowolony do tego mam termometr i na kuchence gazowej bardzo dobrze się sprawdza.

 :taniec:

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Konewka
« Odpowiedź #776 dnia: 12 Lipiec 2019, 08:35:03 »
22,90 !!! A jak z precyzją polewania?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Marcin_D Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: saeco minuto HD8862 / Hario V60 / Frenchpress
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #777 dnia: 12 Lipiec 2019, 08:51:07 »
22,90 !!! A jak z precyzją polewania?
Powiem tak, jestem w stanie co do grama dozować ilość wody.

Pozdrawiam.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #778 dnia: 12 Lipiec 2019, 11:34:18 »
https://tiny.pl/tdlx4
Skusiłem się, będzie zapasowy  ;) Do tego dosyć droga wysyłka: 14 lub 16 zł. Jak ktoś jeszcze nie ma konewki to za ten pieniądz grzech nie wziąć. Na innych aukcjach te same kosztują około 60 zł.
Do tego polecam dokładnie taki termometr: https://tiny.pl/tdlx8 - z tym, że można go spotkać na innych aukcjach w cenie 10-14 zł. Używam go od dłuższego czasu, wydaje się być dokładny, gotująca się woda ma 99,8 stopni. Jest bardzo ładny i solidnie wykonany. Porządna bateria w komplecie. Natomiast unikać tego typu: https://tiny.pl/tdlmq - mam dwa, są niedokładne i nietrwałe.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2019, 11:46:06 wysłana przez Pawcio »

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Konewka
« Odpowiedź #779 dnia: 12 Lipiec 2019, 12:30:26 »
Nie zdążyłem... Sprzedaż zakończona. :(

Sądząc po innych artykułach tego sprzedającego, te czajniki wyglądały na "wypadek przy pracy".  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi