Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248216 razy)

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Konewka
« Odpowiedź #735 dnia: 21 Luty 2019, 11:17:18 »
Ale tak całkiem serio. Po co mi wiedza i graficzna prezentacja tego w jaki sposób woda w czajniku osiągnęła zadaną temperaturę?

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Konewka
« Odpowiedź #736 dnia: 21 Luty 2019, 15:25:23 »
Taka ciekawostka u Chińczyka:
https://tiny.pl/tm34l


widziałem i się dziwiłem, bo to jest jawna kopia Fallow jak na moje oko, ciekawi mnie zawsze kwestia patentowa w takich przypadkach jak to działa albo nie działa ;)

a i ktoś mnie tutaj wywołał do tablicy, bo pochwaliłem się zakupem tej konewki:
https://www.amazon.de/dp/B079HSL4PB/ref=pe_3044161_189395811_TE_dp_1

kupiłem ją w okolicach czerwca 2018 i użytkuję od tego czasu kilka razy dziennie. póki co wszystko jest ok, jest bardzo szybka to niewątpliwa zaleta, przez co pewnie prądożerna bo ma 2200W. Myli się o ok 2 stopnie i w górę i w dół. Nie wiem czy trzyma daną temperaturę, teoretycznie ma taką opcję bo zawsze jak używam od razu zaparzam. Na dole rączki przy styku metali z plastikiem jest lekka szpara która zrobiła się jakiś miesiąc temu, pewnie od zmian temperatury, nie przecieka, nie szkodzi, po prostu jest szpara. Jest to czajnik/konewka w sam raz moim zdaniem do domowego użytku, i do kawy i herbaty. Nie jest tak powolna jak Fellow przy polewaniu stąd jej uniwersalność, właśnie co do jej wyważenia jest ok, nie ciąży i dobrze się trzyma w dłoni. Można łatwo regulować i wolno i szybko płynący strumień, nie wymagało to u mnie jakiejś wprawy, łatwo ją wyczułem. Zalecam jak przy każdym tego typu zakupie przed pierwszym użyciem wlać butelkę octu i wygotować dwa trzy razy w celu neutralizacji zapachu nowości, który może być nieprzyjemny na początku, a tak to go brak. jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to pisać.

Offline dammiano

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: V60; Aeropress; kawiarka Bialetti; frenchpress;
  • Młynek: Baratza Virtuoso. Comandante C40 MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #737 dnia: 03 Marzec 2019, 15:12:30 »
a i ktoś mnie tutaj wywołał do tablicy, bo pochwaliłem się zakupem tej konewki:
https://www.amazon.de/dp/B079HSL4PB/ref=pe_3044161_189395811_TE_dp_1

Czajniczek wygląda fajnie i cena atrakcyjna ale mam pytanie. Nie miałeś problemów z przesyłką? Pytam bo w rogu widnieje komunikat, że wysyłka do Polski jest niemożliwa.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Konewka
« Odpowiedź #738 dnia: 03 Marzec 2019, 17:39:32 »
Do jutra kupon -10%, a możesz skorzystać z https://www.mailboxde.com
¯\_(ツ)_/¯

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Konewka
« Odpowiedź #739 dnia: 23 Marzec 2019, 19:33:27 »
Kolejna Brewista pęka i rdzewieje w okolicach mocowania rączki... Nie wiem jak Deskowy zarabia na tym szajsie, ale kupiwszy Bonavitę jakieś 4 lata temu mam dosłownie abonament na konewki, bo po bonavitowej rdzy przyszła pękająca Brewista, a ta ze zdjęcia jest już drugą Brewistą od Deskowych...
Stety niestety passa się kończy, bo reklamowana Brewista dotarła do nich uszkodzona w transporcie, a ta aktualna jest powystawowym pójściem na rękę ze strony Coffeedesku.
Będę używał póki się nie rozleci, tymczasem wciąż czekam na ruchy konkurencji...
 []

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Konewka
« Odpowiedź #740 dnia: 23 Marzec 2019, 21:45:33 »

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Konewka
« Odpowiedź #741 dnia: 24 Marzec 2019, 08:21:53 »
Moje Brewisty wyglądają tak samo, od paru już lat, ale wciąż działają. Pewnie ten uchwyt można wymienić lub zrobić np. drewniany.

Offline Derdi

  • Wiadomości: 83
Odp: Konewka
« Odpowiedź #742 dnia: 24 Marzec 2019, 12:52:20 »
Antonio, przyznasz, że to nie świadczy najlepiej o produkcie, który nie kosztuje 20 zł.
Nie usprawiedliwiajmy ewidentnych, powtarzalnych błędów projektowych...

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Konewka
« Odpowiedź #743 dnia: 24 Marzec 2019, 15:15:19 »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Konewka
« Odpowiedź #744 dnia: 24 Marzec 2019, 16:28:13 »
Ale dałoby radę do kawy, czy jednak za ciężki żeby kontrolować strumień wody?

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Konewka
« Odpowiedź #745 dnia: 24 Marzec 2019, 19:40:13 »
Antonio, przyznasz, że to nie świadczy najlepiej o produkcie, który nie kosztuje 20 zł.
Nie usprawiedliwiajmy ewidentnych, powtarzalnych błędów projektowych...



dokładnie, tam jest zbyt duża cena do jakości produktu, dlatego mam konewkę z Amazonu za 100pln i pewnie też posłuży 2, 3 lata ze spokojem... tym bardziej, że czyszczę ją octem/kwaskiem cytrynowym co jakiś czas, a używanie tylko filtrowanej wody powoduje mniejsza eksploatację produktu ;)

kurde ja to czekam na Fellow EKG w wersji EU i trochę mnie irytuje ich olewajstwo... Skoro nawet @Deskowy pisał, że proponowali im pomóc to wprowadzić na rynek, a co jak co tam pracują ludzie którzy jak coś chcą to zrobią... I nie wiem czy nie oleję tematu nawet jak się produkt pojawi.

Ale dałoby radę do kawy, czy jednak za ciężki żeby kontrolować strumień wody?

za ciężkie dobrze myślisz.


Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Konewka
« Odpowiedź #746 dnia: 24 Marzec 2019, 20:23:44 »
kurde ja to czekam na Fellow EKG w wersji EU i trochę mnie irytuje ich olewajstwo...
Wiesz, jak poczytałem opinie to mój entuzjazm nieco opadł... Najciekawiej, znów pod względem subiektywnych opinii, wypadał Oxo, ale tego w wersji EU raczej nie doczekamy.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Konewka
« Odpowiedź #747 dnia: 24 Marzec 2019, 20:34:38 »
Abstrahując od konewek, mam czajnik, taki zwykły bezprzewodowy, inox, z Lidla, chyba 6 rok, jak nowy :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Konewka
« Odpowiedź #748 dnia: 25 Marzec 2019, 01:34:17 »
kurde ja to czekam na Fellow EKG w wersji EU i trochę mnie irytuje ich olewajstwo...
Wiesz, jak poczytałem opinie to mój entuzjazm nieco opadł... Najciekawiej, znów pod względem subiektywnych opinii, wypadał Oxo, ale tego w wersji EU raczej nie doczekamy.


no tylko właśnie czytałeś te opinie ludzi którzy kupili i używają w USA, czy w EU z przejściówką. Bo najczęstszym problemem tej konewki którą ludzie zgłaszają, to co abstrakcyjne palą się/przegrzewają dosyć szybko, że nawet w trakcie gwarancji. :/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Konewka
« Odpowiedź #749 dnia: 25 Marzec 2019, 08:34:03 »
Bo najczęstszym problemem tej konewki którą ludzie zgłaszają, to co abstrakcyjne palą się/przegrzewają dosyć szybko, że nawet w trakcie gwarancji. :/
Odsiewając ww. opinie i te o uszkodzeniu w transporcie, najbardziej utkwiły mi w pamięci to, że się przestaje grzać po kilku miesiącach, chyba też o przeciekaniu. Pamiętajmy jednak, że o wiele łatwiej podzielić się opinię negatywną niż pozytywną, może zatem to przypadki jednostkowe.
Chyba na HB czytałem recenzje, która porównywała Oxo, Brewistę/Bonavitę i EKG (mówimy wciąż o tych z regulacją temperatury). Podobno, Oxo miał najmniejszą bezwładność pomiaru temperatury, a wylewka plasowała się pomiędzy Brewista/Bonavita a EKG. O właśnie, znalazło się parę opinii kwestionujących wylewkę EKG.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi