Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248244 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #630 dnia: 19 Marzec 2018, 09:37:57 »
Tak dużo wyborów, tak dużo możliwości.
Przyszedł czas na mnie na wybór konewki. Aktualnie mój wybór to tiamo 0,9l. Jest sprawdzona i dość polecana. Zastanawiałem się nad fellow elektrycznym, ale jeszcze nie ma w Europie.
Myślę też nad brewista artisan. Jest 3x droższa, ale już dość zaawansowana.

Co polecacie - konewka i termometr czy elektryczna z ustawieniem temperatury?

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Konewka
« Odpowiedź #631 dnia: 19 Marzec 2018, 09:55:50 »
@pmichal Ja od 2 lat używam kombinacji konewka + termometr. Kawę robię tylko sobie. Jak na razie jestem zadowolony. Cena/jakość przemawia za tym by nie przepłacać. Aczkolwiek na pewno czajnik z bajerami byłby wygodniejszy.

@Pawcio zdecydowanie bierz plastik. Lepsza stabilność temperatury. I zawsze bez strachu możesz go zabrać ze sobą.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #632 dnia: 19 Marzec 2018, 10:44:28 »
konewka i termometr czy elektryczna z ustawieniem temperatury?
Może być też elektryczna bez bajerów i termometr.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #633 dnia: 19 Marzec 2018, 11:13:12 »
Mnie ostatnio urzekł Fellow, sprawiłem sobie do domu bo podobał mi się design, ale okazało się że jest świetny do polewania.
Precyzja w laniu wody jest bardzo duża, dość spokojny strumień pozwala spokojnie precyzyjnie polewać nawet gdy potrzebuję 60 ml wody do zaparzenia Prismo.
Gorzej jest tylko gdy chcę zalać sobie herbatę czy dwie, wtedy ta precyzja staje się upierdliwa (trzeba swoje odstać przy nalewaniu).

Termometr analogowy też w miarę działa, ale zauważyłem, że musi być zalany niemal do pełna dla pewności precyzyjnego pomiaru, inaczej mam wrażenie że nie do końca dobrze działa (ale jeszcze nie sprawdzałem czy to tylko wrażenie czy fakt).
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #634 dnia: 19 Marzec 2018, 11:21:49 »
Jeśli mówisz o takim ze sprężynką, to tak właśnie jest, trzeba dużego zanurzenia.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #635 dnia: 19 Marzec 2018, 11:32:41 »
Z tego co na "jutubowych" filmach widziałem to w tej konewce Fellow strasznie woda kapie po wylewce podczas zmniejszenia strumienia. Ja zakupiłem poczciwe Hario Buono, który nawet kropli w ten sposób nie uroni  [emoji106]

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #636 dnia: 19 Marzec 2018, 11:47:19 »
No i właśnie elektryczne Buono warto rozważyć. Sprawdza się zarówno jako konewka jak i jako zwykły czajnik elektryczny. Z dobrym termometrem to bardzo zgrany zestaw.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #637 dnia: 19 Marzec 2018, 11:50:38 »
Myślałem nad fellow, szkoda, że jeszcze nie ma elektrycznej wersji na Europę i nie wiadomo kiedy będzie.
Czajnik z bajerami ma tą przewagę dla mnie, że używam jednego urządzenia.
600 ml pojemności w przypadku tej Brewisty też powinno być wystarczające dla przygotowania kawy dla dwóch osób czy herbat.
Cena jednak przemawia za konewką i termometrem.

Dzięki za uwagi, pooglądam jeszcze i na pewno podzielę się informacją co sobie sprawiłem :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Konewka
« Odpowiedź #638 dnia: 19 Marzec 2018, 11:56:30 »
Myślałem nad fellow, szkoda, że jeszcze nie ma elektrycznej wersji na Europę i nie wiadomo kiedy będzie.
Czajnik z bajerami ma tą przewagę dla mnie, że używam jednego urządzenia.
600 ml pojemności w przypadku tej Brewisty też powinno być wystarczające dla przygotowania kawy dla dwóch osób czy herbat.
Cena jednak przemawia za konewką i termometrem.

Dzięki za uwagi, pooglądam jeszcze i na pewno podzielę się informacją co sobie sprawiłem :)

B. długo używałem też po prostu Hario Buono z termometrem z Ikea, elektroniczny, piszczał gdy osiągnął zadaną temperaturę. Sprawdzało się to to, ale teraz jakoś mi przeszło celowanie 100% idealną temperaturę, po prostu chcę mniej więcej wiedzieć czy woda jest ok więc termometr analogowy wystarcza.
Jeśli tylko będę miał jakieś wieści od Fellow to na pewno dam znać, na razie sami jako dystrybutor tej marki mamy tyle informacji co u nich na stronie, nie chcą konkretnie określić terminów.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Konewka
« Odpowiedź #639 dnia: 19 Marzec 2018, 11:59:46 »
Myślałem nad fellow, szkoda, że jeszcze nie ma elektrycznej wersji na Europę i nie wiadomo kiedy będzie.
Czajnik z bajerami ma tą przewagę dla mnie, że używam jednego urządzenia.
600 ml pojemności w przypadku tej Brewisty też powinno być wystarczające dla przygotowania kawy dla dwóch osób czy herbat.
Cena jednak przemawia za konewką i termometrem.

Dzięki za uwagi, pooglądam jeszcze i na pewno podzielę się informacją co sobie sprawiłem :)

Buono jest fajny, nie tylko jak elektryczny, zwykły też daje radę jako standardowy czajnik np. na indukcji :)
Wiele osób zachwalało sobie tradycyjny czajnik Kality. Mi jakoś osobiście jego design nie przypadł do gustu, ale polewanie ma podobno najlepsze w całej gamie polewaczek.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Konewka
« Odpowiedź #640 dnia: 19 Marzec 2018, 14:52:00 »
Te nowe wynalazki od Tiamo są fajne. Tyle, że nie wiem jak z indukcją.

Ja używam swojego Buono właśnie na indukcji. Działa pięknie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #641 dnia: 19 Marzec 2018, 15:13:44 »
To dla formalności (bo często się o tym zapomina) zwykłe konewki nadają się również na gaz.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Konewka
« Odpowiedź #642 dnia: 19 Marzec 2018, 15:16:02 »
Fajnie wygląda oferta Oxo w kwestii konewek zwykłych i elektrycznych. Mają też drippery a la Kalita. Tylko w PL nie widać, @malkos masz jakiś kontakt z dystrybutorem? Czy to w Polsce też będzie można kupić?
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2018, 15:18:24 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #643 dnia: 19 Marzec 2018, 15:52:50 »
A ja przypomnę o istnieniu czegoś takiego jak dzbanek na oliwę, który kosztuje podobnie małe pieniążki co czajniczek jojo.
http://allegro.pl/dzbanek-na-oliwe-1l-witeks-i7199109129.html
Też wykonana ze stali nierdzewnej a kosztuje jednak 33 złote a nie 170 jak dedykowana konewka do kawy ;) Może się komuś przyda świadomość istnienia takowego gadżetu...

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Konewka
« Odpowiedź #644 dnia: 19 Marzec 2018, 17:16:55 »
Działanie na indukcji byłoby porządane w przypadku konewki. Wtedy nie muszę używać czajnika, czyli pozostaje ciągle jedno urządzenie i dokupienie ewentualne termometru.
Dzięki, będę chyba wtedy szukał w tym kierunku :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi