Autor Wątek: Konewka  (Przeczytany 248256 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Konewka
« Odpowiedź #585 dnia: 15 Lipiec 2017, 15:15:14 »
Podniesie się wrzawa, że nie czytałeś starych postów :jezyk:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Konewka
« Odpowiedź #586 dnia: 15 Lipiec 2017, 15:15:59 »
Podniesie się wrzawa, że nie czytałeś starych postów :jezyk:

Życie mi miłe... 40 stron... xD

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konewka
« Odpowiedź #587 dnia: 15 Lipiec 2017, 15:41:52 »
W takim razie ciekawy byłby eksperyment, żeby włożyć filtr z Chemex do V60 i zaparzyć kawę. V60 ma dużą dziurę, więc teoretycznie nie powinno to wpływać na sam smak.

Praktycznie, to V60 ma wewnątrz rynienki, a co za tym idzie, ekstrakcję boczną i ponad przemiałem. Jakieś różnice więc będą.

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Konewka
« Odpowiedź #588 dnia: 26 Lipiec 2017, 17:55:38 »
Przeczytałam wszystkie 40 stron i dalej nie wiem, którą konewkę wybrać na początek, bo żadnej jeszcze nie używałam.
Pobawić się którąś z konewek nie mam okazji, bo nikt właściwie ze znajomych nie ma. Zwykłą Hario miałam tylko w ręce w sklepie.
Mogę przeznaczyć pieniądze na elektryczny czajnik od Breiwsty czy Bonavity, ale nie wiem czy na sam początek to nie jest przesada.
Wracając do zwykłej koneweki to mam obawy, że jak dam ją na kuchenkę gazową to bardzo szybko się zniszczy i 200 zł pójdzie w kosz.
Co polecacie?  :sciana:
"Find what you love and let it kill u"

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Konewka
« Odpowiedź #589 dnia: 26 Lipiec 2017, 18:29:58 »
Ja bym od razu zainwestował w elektryczny czajnik z regulacją temperatury, mam Bonavite i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Hario Buono i po pewnym czasie zaczęło mnie denerwować że jest sporo zachodu z przelewaniem i mierzeniem temperatury, albo czekaniem aż temperatura spadnie do tej pożądanej.

Jak kupisz elektryka i okaże się że rezygnujesz z zabawy z kawą, to zawsze możesz sprzedać z niedużą stratą.

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Konewka
« Odpowiedź #590 dnia: 26 Lipiec 2017, 18:33:18 »
Dzięki za napisanie Twojej opinii. :)
Zabawy z kawą raczej nie skończę, zawsze do mnie wraca jak bumerang. Podkusił mnie też fakt, że na coffeedesku są teraz promocje na obydwie firmy.
"Find what you love and let it kill u"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #591 dnia: 26 Lipiec 2017, 19:38:49 »
Ja miałem brać zwykłą Bonavitę. Póki co mam Ambition, chyba Jojo, i wystarczy - ale w końcu po rozmowie zdecydowałem, że jednak kupię docelową elektryczną Brewistę.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Konewka
« Odpowiedź #592 dnia: 26 Lipiec 2017, 20:08:17 »


Jak kupisz elektryka i okaże się że rezygnujesz z zabawy z kawą, to zawsze możesz sprzedać z niedużą stratą.

Kupiłem brewistę i do dripa użyłem może z pięć razy. Jak obok stoi HX nie chce mi się bawić z polewaniem. Za to czajnik jest w ciągłym użyciu -- do herbaty. Zadziwiające jak się poprawia jej smak kiedy podczas przygotowania zwracam uwagę na szczegóły.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #593 dnia: 26 Lipiec 2017, 20:12:34 »


Jak kupisz elektryka i okaże się że rezygnujesz z zabawy z kawą, to zawsze możesz sprzedać z niedużą stratą.

Kupiłem brewistę i do dripa użyłem może z pięć razy. Jak obok stoi HX nie chce mi się bawić z polewaniem. Za to czajnik jest w ciągłym użyciu -- do herbaty. Zadziwiające jak się poprawia jej smak kiedy podczas przygotowania zwracam uwagę na szczegóły.
Zupełnie jak z kawą ;)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Konewka
« Odpowiedź #594 dnia: 26 Lipiec 2017, 21:12:49 »


Zupełnie jak z kawą ;)

;D
Masz mnie. Espresso jest królem, tu nie ma miejsca na kompromis. Drip to przenośna wersja do użycia w pracy, na nartach, pod namiotem. Tam liczy się łatwość przygotowania bez tony sprzętu albo okoliczności przyrody.

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Konewka
« Odpowiedź #595 dnia: 27 Lipiec 2017, 22:25:51 »
ale w końcu po rozmowie zdecydowałem, że jednak kupię docelową elektryczną Brewistę.

I jak ta Brewista? Jak wrażenia?
"Find what you love and let it kill u"

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Konewka
« Odpowiedź #596 dnia: 28 Lipiec 2017, 09:25:59 »
Zdecydowałem, ale nie kupiłem - za biedny jestem :D pytaj flexooo, z tego co pamiętam to ma.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Konewka
« Odpowiedź #597 dnia: 28 Lipiec 2017, 23:21:21 »
Ja mogę narzekać tylko wtedy gdy chce wlewać mikroskopijne dawki. Niestety zakrzywienie wylewki powoduje, że kilka kropel zawsze poleci po konewce. Plusem są temperatury dedykowane dla konkretnego rodzaju herbat. Warto wspomnieć o timerze i możliwości programowanego startu urządzenia. Można bez problemu ustawić tak aby rano tylko zmielic ziarna i od razu rozpocząć polewanie. Nie mam porównania do innych, ale dla mnie w 100% spełnia swoją funkcję :)

Offline Kaoru Kobieta

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Aeropress, French Press, Moka, V60-02, Gabi Master A, Prismo, Kalita
  • Młynek: Comandante
Odp: Konewka
« Odpowiedź #598 dnia: 28 Lipiec 2017, 23:48:54 »
Dzięki za zdanie relacji. :D
Póki co czytam, porównuję, ale postawię chyba na Brewistę.
"Find what you love and let it kill u"

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Konewka
« Odpowiedź #599 dnia: 31 Lipiec 2017, 01:23:12 »
Ha, jako że w nowym mieszkaniu mam nareszcie kuchnię, to zakupiłem w końcu konewkę, która zastąpiła dotychczasowy czajniczek herbaciany, z którego generalnie byłem zadowolony. Dlatego kupiłem z amazona chińską konewkę całkiem rozsądnie wyglądającą i niezbyt drogą. Z wysyłkąkurierem koszt 90 zł. Stwierdziłem że jeśli nie będzie lepsza niż dotychczasowe rozwiązanie, to sprzedam. Jednak muszę powiedzieć, że jest fajna i zostaje. Bardzo dokładnie i wygodnie się polewa. O dziwo wykonana jest bez żadnych zadziorów czy ostrych krawędzi. Stal wygląda solidnie. Generalnie brak większych niedopracowań. Jedyne co to pokrywka lekko się chybocze gdy bardzo mocno się przechyli, ale to wystąpić może tylko przy opróżnianiu konewki do zera. Dzyndzel z czubka pokrywki jest z gwintem więc wykręca się bardzo prosto i można spokojnie włożyć termometr. Zrobiłem sobie małe porównanie polewania konewką i czajniczkiem herbacianym. Przelewałem 250 g wody jak najwolniej polewając, stabilnym, gładkim strumieniem, lejąc po spirali. Czajnikiem zajęło mi to 30 sekund, natomiast konewką 85. Precyzja i wygoda bardzo na korzyść konewki. Tak wygląda ustrojstwo, jak widać mocno inspirowane Hario, ale wylewkę ma bardziej zbliżoną do Bonavity.

Ja gotuję zawsze wodę w czajniku i gdy zaczyna bulgotać przelewam. Po przelaniu ma ok 91 st. gdy chcę cieplejszą to podgrzewam już w konewce.

konewka_.jpg
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2017, 01:30:37 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi