Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 162022 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #525 dnia: 13 Styczeń 2022, 22:54:41 »
Dlaczego "badanie" a nie po prostu badanie? Z punktu widzenia metodologii jest bardzo dobrze przeprowadzone, są materiały i metody, są wyniki, jest statystyka, randomizacja, wszystko zgodnie ze standardami. Jedyne czego brakuje to wyjaśnienie wyników w dyskusji, zazwyczaj się takie coś daje, tutaj żadnej teorii nie ma, szkoda.

I co zmienia rok 2016? Przecież to czy jest to nowość czy rzecz ogólnie znana nie wpływa w żaden sposób na wyniki.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #526 dnia: 14 Styczeń 2022, 00:34:23 »
było przeprowadzone w 2016 roku, jak jeszcze nikt nie znał dysków poziomujących kawę w sitku.

Wtedy na rynku był już OCD, od którego reszta skopiowała pomysł. Sasa Sestic (twórca) używał "kręciołka" na WBC 2015.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #527 dnia: 14 Styczeń 2022, 10:43:15 »
Dyski poziomujące coś tam dają, ale taki ocd to lipa. Wyrównuje górę, zostawiajac puste przestrzenie od połowy sitka w dół. Używałem ocd od 2015-2019, ale za dużo różnicy nie widziałem po ocd czy pacnięciu ręką. Teraz wiem, ze tylko WDT daje efekty. Zero kanalowania, powatarzalnosc niesamowita.
I pisząc to mam na mysli zrobienie setek tysięcy shotow w kawiarni, a nie kilkudziesięciu w domu ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #528 dnia: 14 Styczeń 2022, 11:00:05 »
Wyrównuje górę, zostawiajac puste przestrzenie od połowy sitka w dół.

Gdyby tak było to by leciało jak z wodospadu, podczas gdy w badaniu nie było różnic czasowych między OCD/noOCD tylko różnice w TDS.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #529 dnia: 14 Styczeń 2022, 11:51:10 »
W  rezultacie działania OCD w  kawowym ciasteczke powstają obszary o wysokiej i niskiej gęstości. Tam, gdzie jest niska gęstość, przechodzi więcej wody i ma nadmierną ekstrakcję. Tam, gdzie jest wysoka gęstość, przechodzi mniej wody i nie ma wystarczającej ekstrakcji.
W rezultacie czas ekstrakcji nie zmienia się w stosunku do noOCD. Ale smak i gęstość napoju znacznie się zmieniają.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #530 dnia: 14 Styczeń 2022, 12:31:53 »
Jest to jakieś wytłumaczenie, nie wiem czy poprawne, ale z pewnością prawdopodobne. Pewnie trzeba by zmierzyć gęstość w poszczególnych partiach ciastka żeby poznać odpowiedź.
Zwracam tylko uwagę na znacznie większy wpływ młynka na TDS niż samego OCD.
Dla Eureka Mythos zbiory nawet na siebie nie zachodzą (mimo, że różnica nie jest jakaś kosmiczna, ok 8%)
Dla Mahlkonig K30 natomiast wyniki w dużej mierze są w tym samym zakresie a różnica to ~3%.

Nie wspominając już o tym, jakie różnice występują między samymi urządzeniami - wszystko powyżej dotyczy "OCD2" podczas gdy drugie testowane "BT" nie wykazało różnic w porównaniu z kontrolą.

Podsumowując - sprawa nie jest tak oczywista, widać że użycie OCD-like sprzętu może lub nie wpływać na TDS, zależnie od typu OCD, użytego młynka i pewnie kilku innych rzeczy.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #531 dnia: 14 Styczeń 2022, 12:53:04 »
Oczywiście wiele zależy od młynka do kawy, ponieważ młynek jest potężnym narzędziem dystrybucji.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #532 dnia: 14 Styczeń 2022, 23:05:58 »
Cześć i czołem.
Zamówiłem parę dni temu dodatkowego npf PLA580W do swojej Bianki i niestety różni się kolorem od oryginalnych kolb dość znacząco. Z racji, że jestem perfekcjonistą (sic!) ktoś wie może gdzie zamówię identyczny npf jeśli chodzi o kolor?

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #533 dnia: 14 Styczeń 2022, 23:14:07 »
różni się kolorem od oryginalnych kolb dość znacząco. Z racji, że jestem perfekcjonistą (sic!) ktoś wie może gdzie zamówię identyczny npf jeśli chodzi o kolor?
Jeśli problemem jest kolor drewnianej rączki, to obawiam się, że nigdzie - taki już urok naturalnego drewna. Trzeba by wymienić cały komplet drewnianych elementów...

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #534 dnia: 18 Styczeń 2022, 22:57:29 »
Teraz wiem, ze tylko WDT daje efekty. Zero kanalowania, powatarzalnosc niesamowita.
I pisząc to mam na mysli zrobienie setek tysięcy shotow w kawiarni, a nie kilkudziesięciu w domu


Multum, non multa (dużo a niewiele).  Argument „z ilości” jest słaby,  przecież muchy nie mogą się mylić obsiadając ekskrementy. Sofistyczny argument, ale coś w tym jednak jest.



Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #535 dnia: 19 Styczeń 2022, 09:45:32 »
Teraz wiem, ze tylko WDT daje efekty. Zero kanalowania, powatarzalnosc niesamowita.
I pisząc to mam na mysli zrobienie setek tysięcy shotow w kawiarni, a nie kilkudziesięciu w domu
Multum, non multa (dużo a niewiele).  Argument „z ilości” jest słaby,  przecież muchy nie mogą się mylić obsiadając ekskrementy. Sofistyczny argument, ale coś w tym jednak jest.
@ROSS JB
Miałeś kiedyś okazję wykazać się nagraniem swojej ekstrakcji bez WDT - nie zrobiłeś tego, więc przestań pisać bzdury, bo że Tobie nie zależy na jak najlepszym smaku espresso, to może mniej doświadczeni kawosze chcieliby jednak napić czegoś lepszego niż Ty.
》tertium non datur《

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #536 dnia: 20 Styczeń 2022, 12:03:07 »
ocd

Tu jest rzetelnie zrobiony test ocd, jego wyniki przeczą twojej subiektywnej opinii.
https://www.coffeedesk.pl/blog/ocd-dystrybutor-espresso-test/

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #537 dnia: 20 Styczeń 2022, 12:09:14 »
Miałeś kiedyś okazję wykazać się nagraniem swojej ekstrakcji bez WDT - nie zrobiłeś tego, więc przestań pisać bzdury, bo że Tobie nie zależy na jak najlepszym smaku espresso, to może mniej doświadczeni kawosze chcieliby jednak napić czegoś lepszego niż Ty.

Co  filmik powie o smaku kawy? Moim zdaniem nic. WDT to stary pomysł jeszcze sprzed  ocd. Sam się w to bawiłem przed 10 laty używając korka, później uznałem to za rodzaj magii i zarzuciłem.  Moim zdaniem inne czynniki decydują o smaku kawy, głównie jej świeżość i temperatura. A ocd się sprowadza, jak najbardziej, pomaga przy właściwym tampingu. 

Ocd ma jedną wadę ― masę (ale tego  nie da się obejść); jeśli spadnie w kuchni na płytkę ceramiczną to raczej po niej.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2022, 12:13:43 wysłana przez ROSS JB »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #538 dnia: 20 Styczeń 2022, 12:20:21 »
Cześć i czołem.
Zamówiłem parę dni temu dodatkowego npf PLA580W do swojej Bianki i niestety różni się kolorem od oryginalnych kolb dość znacząco. Z racji, że jestem perfekcjonistą (sic!) ktoś wie może gdzie zamówię identyczny npf jeśli chodzi o kolor?

Były dostępne rączki z orzecha na bluestarcoffee ( gwint M10 i M12, oraz na 1st-line.com, chyba tylko M10).
"Walnut Portafilter Handle", ale czy dopasujesz z odcieniem i fakturą drewna ?!
Może jeśli będziesz używać tylko NPF, podmienić raczki z zestawu który masz :)


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #539 dnia: 20 Styczeń 2022, 13:23:54 »
Co  filmik powie o smaku kawy? Moim zdaniem nic.
Twoim - zgadzam się.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi