Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 165024 razy)

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #300 dnia: 26 Styczeń 2021, 23:33:09 »
Jak to jest z w Biance z tą preinfuzją przy pomocy dźwigienki?
Tutaj mówią, że Bianca nie ma tradycyjnej mechanicznej preinfuzji grupy E-61


u siebie natomiast zauważyłem, że preinfuzja jest, aczkolwiek przy starcie "na sucho", czyli bez uprzedniego flusha woda skapuje z bardzo dużym opóźnieniem


natomiast po uprzenim parzeniu, lub spuszczeniu wody, krople pojawiają się praktycznie od razu:


Jak to u was wygląda? Czy tak ma być?

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #301 dnia: 28 Styczeń 2021, 09:51:22 »
Próbowałem wczoraj przed cafizza i dziś po czyszczeniu i nic z prysznica nie leci. Drobne krople lecą ale upustem do kratki.
Może w nowej wersji jest inna grupa?

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #302 dnia: 29 Styczeń 2021, 09:38:32 »
Moja wersja jest z listopada, widać dodatkowy bonus o którym chyba mało się wspomina.
Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Z ostrożności nie robiłem tego, ale jest jakieś ryzyko, jeżeli na ogrzewaczu do filiżanek położy się świeżo umytą mokrą filiżankę, tzn. te wycięcia prowadzą wprost do wnętrza maszyny?

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #303 dnia: 29 Styczeń 2021, 10:08:56 »
Tu też mogę niestety pomóc, moja żona zostawiła filiżanki umyte obok swojej do połowy pełnej wody...  :)
Nic się nie stało  :picardpalm:
Elektronika od góry jest zabezpieczona na zachlapanie,  coś w stylu daszku nad głową. Raczej nie myłbym good bieżącą wodą ale filiżanki z kropelkami od roku nie zrobiły krzywdy 

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #304 dnia: 29 Styczeń 2021, 23:11:01 »
Zgadnijcie, kto właśnie stał sie właścicielem Bianki? :)

Paczka dotarła wczoraj, ale sporo roboty dookoła i dopiero dziś wieczorem otworzyłem. Nawet jeszcze nie uruchomiłem. Zostawiłem to sobie na rano. Karton wierzchni nosił ślady obsługi kurierskiej... ale wewnętrzny bez zastrzeżeń, więc nie wróżę sobie niespodzianek*. A tak się Bianca prezentuje:
bianca.jpg

Całkiem zgrabnie. Jestem zaskoczony kompaktowością. Spodziewałem się (mimo pomierzenia wszystkiego), że będzie to straszna locha, a jest zgrabnie - z plecakiem na lewym ramieniu. Zdziwiłem się też, że stal się nie magnesuje. Ogólnie jestem bardzo zadowolony wizualnie, o reszcie przekonam się jutro. Wielkie dzięki @Michał za udaną transakcję, szczególnie, że robiłem problemy :)

*Natomiast żeby nie było za różowo, mam do Włochów dwa zastrzeżenia. Chodzi o fabryczny montaż plecaka. Zdaje się, że Riccardo składający ekspres mocno wyżył się na śrubkach przykręcając plecak do góry ekspresu. Teraz po zmianie jego miejsca lekko widać ślaby po blasze. Znacznie gorzej wyglądają plecy Bianki, bo Riccardo musiał chyba jeszcze kopnąć ten plecak aby upewnić się, że dobrze siedzi - bo aż wgniecenia od śrub pozostały. Estetyka pleców mimo wszystko mi nie przeszkadza bo ekspres stoi i raczej zawsze będzie stał tak, że ich nie widać. Więc o ile nie ma uszkodzeń eksploatacyjnych, to whatever. Jutro się przekonamy. Dzięki za odpowiedzi w tym wątku i dzięki @skansen za konsultacje, wszystko to pomogło podjąć decyzje.

PS O ile wszystko dobrze się ułoży, to w ten weekend Elizabeth trafi na pchli targ.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #305 dnia: 30 Styczeń 2021, 08:56:47 »
 :brawa: Piękna!

Jak już się z nią zaznajomisz, to napisz o wrażeniach z używania wiosła.

Z czego zrobiony jest blat?
》tertium non datur《

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #306 dnia: 30 Styczeń 2021, 09:24:52 »
A karton mocno obity? Bo ja obstawiam raczej transport. Ekspres trochę waży i jeżeli położyć go tak aby waga opierała się na zbiorniku to polskie drogi zrobią swoje. Ja po swoją bianke pojechałem 200 km bo tydzień wcześniej otrzymałem album ze zdjęciami obity jakby go rolowali cała drogę

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #307 dnia: 30 Styczeń 2021, 10:40:24 »
@arizonaoov   :szampan:  Samych udanych szotów  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #308 dnia: 30 Styczeń 2021, 14:49:33 »
Tu też mogę niestety pomóc, moja żona zostawiła filiżanki umyte obok swojej do połowy pełnej wody...  :)
Nic się nie stało  :picardpalm:
Elektronika od góry jest zabezpieczona na zachlapanie,  coś w stylu daszku nad głową. Raczej nie myłbym good bieżącą wodą ale filiżanki z kropelkami od roku nie zrobiły krzywdy
Wydaje mi się, że daszek to średnie zabezpieczenie. Całe szczęście nie musiałem rozkręcać, bo zrobił to ktoś za mnie i tak jak myślałem, tuż pod blachą z nacięciami są już same bebechy, wniosek, filiżanki stawiać na górze po wytarciu.


Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #309 dnia: 30 Styczeń 2021, 17:14:44 »
Dzięki, dzięki. Bianka działa, wszystko git  :ok: :ok:

A karton mocno obity? Bo ja obstawiam raczej transport. Ekspres trochę waży i jeżeli położyć go tak aby waga opierała się na zbiorniku to polskie drogi zrobią swoje. Ja po swoją bianke pojechałem 200 km bo tydzień wcześniej otrzymałem album ze zdjęciami obity jakby go rolowali cała drogę
O, to dobra teoria. Zwracam honor wyimaginowanemu Riccardo. Tak faktycznie mogło być, bo obity mocno nie był. Z drugiej strony nie wiadomo czy to kurier do mnie czy gdzieś w transporcie od producenta do sklepu. Wszystko było fabrycznie zapakowane. W każdym razie ponieważ wszystko działa, tak kaworobienie, wylewka i para, to nie mam z tym problemu. A rotapompa działa naprawdę cicho, wooow. No fajowy sprzęt, napisze cos więcej za jakiś czas jak się zaznajomię. Dziś na tylko w pełni otwarte wioslo i ratowanie pierwszych szotów zmniejszeniem przepływu - efekty co najmniej w porządku 8)

Z czego zrobiony jest blat?
Drewno akacjowe zdaje sie. To jest dokladnie ten mebel: https://www.mobilipercasa.pl/s,684,komoda_srednia_udine_.html
Bardzo przyjemny, tylko trzeba lubic indyjski styl meblowy. Troche jak Wloskie ekspresy, wszystko dziala i cieszy, ale deski krzywe ;)

I jeszcze wykopie stary wpis, bo zastanawia mnie eksploatacja i dbanie o grupę E61:
Lukas98 możesz dokupić  czyścik do grupy E61 Espazzola zamiast backflusha wodą.
W jaki sposób to jest równe backflush z wody? Nie moge tego ogarnąć, a byłoby wygodniejsze.
Poza tym caffiza co miesiąc i na razie wystarczy? Smarowaniem dźwigni czy wiosła za pół roku będę się później martwił :)

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #310 dnia: 30 Styczeń 2021, 19:01:52 »
Piękny zestaw. Ale naprawdę nie przekszadzają Ci te "skazy" obudowy w ekspresie za tyle kasy? Bo ja bym nie wytrzymał...
Tak jakby kupić Mercedesa, który ma obitą poduszkę pod silnikiem i podwozie - niby nie widac, ale...

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #311 dnia: 30 Styczeń 2021, 20:52:48 »
Naprawdę. Mam drugi ekspres (jeszcze), więc pewnie mógłbym ten odsyłać, czekać na naprawę, zwrot, wymianę. Bianki teraz zdaje się wyczerpują i nowa partia się zbiera na dostawę. Także nie... szkoda zachodu. Ostatnio podchodzę luźniej do spraw :) Gdyby to był widoczny element, to oczywiście inna sprawa.
Napisałem o tych ekscesach bardziej dla pozostałych użytkowników, żeby uważać i może tak jak @furu pisał, jednak ruszyć w Polskę po swoją maszynę miotla

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #312 dnia: 30 Styczeń 2021, 21:09:46 »
Ekspres wysłali Ci na takiej mniejszej palecie?
》tertium non datur《

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #313 dnia: 30 Styczeń 2021, 23:12:51 »
@arizonaoov a dalej pakują karton w karton?

Bianka jest bardzo dobrze zabezpieczona i opis na kartonie dla kuriera jest obrazkowy (raczej czytelny). Ja i moi znajomi mieliśmy przykrości zwiazane z kurierami, pomimo że zdaża się to bardzo żadko ja wiedziałem że jak się stanie to na pewno mnie. Ile razy zdażyło wam się na lotnisku że bagaż nie doleciał, bo mi 5 w tym raz rower ( z panią z biura już prawie byłem na ty). Przy ostatniej akcji to już zapytałem: czy wy jak widzicie moje nazwisko to z automatu odstawiacie na bok czy jak? [emoji38]

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #314 dnia: 30 Styczeń 2021, 23:16:52 »
Paczka identyczna jak na powyższym filmiku. Jeszcze raz zaznaczę, bo to naprawdę istotne, jestem mega zadowolony z ekspresu :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi