Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164210 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #555 dnia: 08 Luty 2022, 02:16:36 »
twoim zdaniem? Nie ma to jak metodologia oparta na… niczym.

A na  czym ty oparłeś swoje  twierdzenie o "szkodliwości OCD"?  No przecież na swoim subiektywnym zdaniu o "tysiącu zrobionych i sprzedanych kaw" zadowolonym klientom, wszystkim bez wyjątku.   To są jednak bajki "tysiąca i jednej nocy". Ale wiesz,  może bym  uwierzył w zadowolenie twoich  "wszystkich bez wyjątku klientów",  pijących twoje no-OCD-espresso, gdybyś nie podparł się  "dowodem" w postaci "dydaktycznego" filmu o szkodliwości OCD. Gorliwość gorsza jest niż w faszyzm ― zapamiętaj to sobie.  Widać na filmie jak demonstrator niechlujnie  i celowo krzywo wkłada  OCD do ....  nie, nie, nie  do PF-a tylko szklanej miseczki (sic),  żeby udowodnić co  napisał w tytule: destroying the myth of OCD distributors.  No bo  nie miał biedaczek szklanego PF-a, żeby pognębić niedowiarków zupełnie, na śmierć.   :)

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #556 dnia: 08 Luty 2022, 08:05:35 »


o zdumiewające, ze każde zdanie z zacytowanego fragmentu jest nieprawdziwe.
OCD nie jest świetnym urządzeniem, bo przyczynia wie do mikrokanalowania, ubijając tylko powierzchnie kawy.

Moim zdaniem jest inaczej. Przy pomocy OCD wyrównujesz (wystarczy jedna sekunda)  po czym  używasz tempera, już bez obawy o wypoziomowanie kawy w PF-ie koncentrując się  na właściwym nacisku.

" bo stara kawa wchodzi w zakamarki i puste przestrzenie miedzy obudowa a dolnym „pierścieniem”. Wiec trzeba je regularnie czyścić".

To nie dramat, czyścisz firmową szmatką dołączona do OCD (lub pędzelkiem  ―  ja tak robię).  W tej branży dobrze mieć nawyki czyszczenia, i nie ma co na to narzekać,  bo kawa łatwo wchłania obce zapachy.

twoim zdaniem? Nie ma to jak metodologia oparta na… niczym.

Tu fajny filmik o ocd -

Tu artykuł ktory zgadza się z Socratic, z moim doświadczeniem i nawet reklamą coffeedesku
https://towardsdatascience.com/ocd-tools-dont-work-for-espresso-5b2f988af495

Odpuść, brak Ci jakiegokolwiek argumentu, włącznie z doświadczeniem i czytaniem ze zrozumieniem (reklama produktu z CD która zamieściłeś, a potwierdza ze ocd nie robi dobrej roboty)



Ja osobiście stosowałem na początku podobne OCD, ale jakiś czas temu przestałem, bo w gruncie rzeczy takie OCD robi tylko tyle, ze wprawdzie poziomuje dobrze, ale ziarno, które w PF nie było dobrze zdystrybuowane on tylko wstępnie ubija czyli tam gdzie było ziarna więcej jest po prostu większa gęstość - później camperem tylko to pogłębimy.

Natomiast co do samego filmu, to muszę przyznać, ze gość po pierwsze robi to bardzo niechlujnie, a po drugie kręci tym OCD w przeciwnym kierunku niż powinien nieprawdaż?
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #557 dnia: 10 Luty 2022, 12:23:08 »
Jak u Was? Korzystacie z takich wysokich ciśnień?

Nie.

Wyregulowaliście na 9 czy nie?

Tak. U mnie jest jakieś 9,3, bo tak wyszło. Wygoda polega na tym, że jak chcesz swojego założonego maksa, to dajesz wiosło w prawo i więcej niż ustawiony maks nie będzie, choćby przemiał był mocno za drobny.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #558 dnia: 10 Luty 2022, 13:12:31 »
Jak większość użytkowników odpuszczam „rozmowę” z rossem. Takiej pustki to ze świecą szukać.

@akrool - dobrze robi. W instrukcji jest jeden obrót przeciwnie do wskazówek zegara, później zgodnie z nimi. Ale kto by się tam przejmował czytaniem, co nie?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #559 dnia: 11 Luty 2022, 07:42:50 »
Czy używacie może bezpośredniego podłączenia filtra osmozy do Bianki? Czy ciśnienie wody po filtrze nie jest zbyt niskie? W instrukcji zalecają między 2-3 bary, nie wydaje mi się, żebym tyle wyciągnął. Stosujecie wodę "czystą" czy osmoza+mineralizacja?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #560 dnia: 11 Luty 2022, 11:04:25 »
Też się nad tym zastanawiałem ostatnio, nie ma mowy, że na wyjściu z filtrów mam 2-3 bary. Można jednak zamontować pompę w instalacji RO, pamiętam, że była taka opcja jak zakładałem, ale wtedy nie widziałem sensu. Może trzeba do tego wrócić i dołożyć. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #561 dnia: 11 Luty 2022, 11:39:31 »
Zarówno na forum HB jak i w instrukcjach na 1st Line ludzie kładą pompy za filtrami żeby mieć ~35 psi

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #562 dnia: 11 Luty 2022, 12:40:01 »
Czyli taką standardową do osmozy - montowaną za filtrami wstępnymi, a przed membraną?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #563 dnia: 11 Luty 2022, 13:42:51 »
Generalnie posiadając zbiornik akumulacyjny w instalacji RO, a pewnie posiadasz powinieneś osiągnąć wspomniane 35 psi na wyjściu. Muszę to przetestować u siebie (7 filtrów + zbiornik, bez pompy), bo zabawa w ciągłe dolewanie wody do ekspresu już mnie lekko znudziła. ;)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #564 dnia: 11 Luty 2022, 13:47:31 »
Tak, mam zbiornik, podobna konfiguracja. Trzeba będzie spróbować.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #565 dnia: 11 Luty 2022, 19:10:04 »
OCD robi tylko tyle, ze wprawdzie poziomuje dobrze, ale ziarno, które w PF nie było dobrze zdystrybuowane on tylko wstępnie ubija czyli tam gdzie było ziarna więcej jest po prostu większa gęstość - później tamperem tylko to pogłębimy.

OCD poziomuje w PF-e, ale nie ubija i  ogóle nie rusza tego co masz głębiej. Nie zdarzyło ci  się ubić tamperem tak, że  kawa w PF-ie nie była wypoziomowana? Chyba każdemu  tak się zdarzyło. Z OCD nigdy to nie wystąpi i po właśnie jest.  Ale niezależnie od użycia  lub nie użycia OCD można  zrobić dobry tamping lub zły tamping. Używając tempera poprawia się  naturalnie złą dystrybucję w sitku. Siła i styl tampingu jest kolejnym parametrem, po stopniu zmielenia, wielkości dozy, temperaturze  parzenia, rodzaju i stopniu świeżości kawy, czasie ekstrakcji.

Ogarnięcie tego  wszystkie w krótkim czasie wymaga nadludzkich niemal zdolności. Bariści to gruncie rzeczy nadludzie, przykładem Szczympek.  :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #566 dnia: 11 Luty 2022, 19:38:36 »
Używając tampera poprawia się  naturalnie złą dystrybucję w sitku.
Tamper jako narzędzie WDT.
》tertium non datur《

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #567 dnia: 14 Luty 2022, 18:12:11 »
Dziwna sytuacja - ciśnienie na pompie mam 10,5 bar, a w tym czasie na ślepym sitku manometr pokazuje mi 12 bar, jak to u Was wygląda, czy mam się czego obawiać?

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #568 dnia: 14 Luty 2022, 18:25:33 »
Standard, ciśnienie w grupie jest wyższe o ok 1-1,5 bara (co ciekawe nie u wszystkich).
Wyjaśnienia zarówno Lelita jak i teorie użytkowników są cokolwiek mgliste, ale
1. Ciśnienie na grupie będzie wyższe bo tam jest gorąca woda co powoduje dodatkowe rozszerzanie
2. Manometr w ekspresie to nie certyfikowane urządzenie laboratoryjne i ma pewien margines błędu (chociaż ciekawe że zawsze w jedną stronę i prawie zawsze taki sam).

Tak czy inaczej - liczy się ciśnienie w grupie, wyreguluj sobie zaworem pod ekspresem (z prawej) żeby na ślepym mieć 9 (czy ile tam chcesz, zależy jak chcesz używać) albo po prostu używaj wiosła, na ciśnienie na pompie nie patrz :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #569 dnia: 14 Luty 2022, 18:37:51 »
@kabzior uspokoiłeś mnie, dziękuję!
Zrobię jak radzisz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi