Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163200 razy)

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #510 dnia: 12 Styczeń 2022, 22:35:46 »
Tak w zasadzie chodziło mi o dystrybutor bo wiem, że w zestawie jest tamper. Co do tego kazaka to ja już mam WDT sam sobie zrobiłem takie coś😃 W każdym razie dzięki za informacje z tym dystrybutorem😉

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #511 dnia: 12 Styczeń 2022, 23:00:41 »
Ja to poleciłem, bo mam dystrybutor i uważam, że nie jest to sprzęt warty zakupu. Ale jeżeli chcesz, to ten Lelita będzie ok. Przy WDT istotna jest grubość igieł. Sputnik ma optymalną.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #512 dnia: 12 Styczeń 2022, 23:27:32 »
Czyli mając WDT nie warto inwestować dodatkowo w dystrybutor?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #513 dnia: 13 Styczeń 2022, 08:41:02 »
Główną zaletą dystrybutora jest to, że kawa w sitku jest wypoziomowana przez co łatwiej ją później poprawnie ubić tamperem. Czy warto kupić? Może i warto, ale i bez tego można żyć.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1793
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #514 dnia: 13 Styczeń 2022, 10:36:00 »
W przypadku mielenia do kolby moim zdaniem grzebanie w kawie nie daje dobrego efektu. U mnie od ponad roku stwierdzam brak kanałowania, używam śmigiełka (chyba dystrybutor poziomujący to się nazywa)  i tampera.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #515 dnia: 13 Styczeń 2022, 10:51:24 »
Czyli mając WDT nie warto inwestować dodatkowo w dystrybutor?

To nie ma tak że warto albo nie warto ;)
Myślę, że jest to sprawa indywidualna. Mnie na przykład nie wychodziło równomierne tampowanie nigdy, wraz z upływem czasu było co raz lepsze, ale ciągle zdarzały się "nierówności". WDT rozwiązał mi ten problem i jest idealnie, ale ktoś może w ogóle nie mieć tego problemu, więc WDT mu niepotrzebne.
Dodatkowo w ogóle zrezygnowałem z tampera, po wyrównaniu WDT ustawionym na odpowiednią głębokość po prostu zapinam kolbę i jest elegancko. WDT tampuje na tyle, że da się delikatnie wyjąć ciastko z kolby i ono się nie rozpada (w sensie przed parzeniem oczywiście).
To nie jest jakaś super droga zabawka, kup, sprawdź, jak stwierdzisz że niepotrzebne to odsprzedasz, to nie jest sprzęt który się zużywa podczas używania :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #516 dnia: 13 Styczeń 2022, 10:59:52 »
Co rozumiesz przez WDT?

Z posta wynika, że nie to czym jest WDT 😉

Dystrybutor to nie jest WDT.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #517 dnia: 13 Styczeń 2022, 14:23:01 »
Ja aktualnie używam Delonghi dedica z sitkami i kolbą 51, wiec jest trochę inaczej jak przy profesjonalnych 58 ale mi wchodzi max 14g i po zmienieniu do pojemnika używam WDT - tych drucików, żeby rozbić grudki i ujednolicić kawę i następnie przesypuje do kolby wyrównuje palcem i tampuje. I właśnie brakuje mi tego przyrządu do wyrównania w sitku przed tampowaniem ale i tak już czekam na nowy ekspres wiec nie kupowałem. W sitku nie jestem w stanie użyć WDT bo kawy mam porządną górkę i wtedy by się wysypywała. Stąd pytałem o dystrybutor - ten w formie obrotowego przyrządu😉
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2022, 14:58:25 wysłana przez emil88d »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1104
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #518 dnia: 13 Styczeń 2022, 15:52:59 »
Ja to poleciłem, bo mam dystrybutor i uważam, że nie jest to sprzęt warty zakupu. Ale jeżeli chcesz, to ten Lelita będzie ok. Przy WDT istotna jest grubość igieł. Sputnik ma optymalną.

Uważam dokładnie odwrotnie, dystrybutor to świetne narzędzie, idealnie poziomuje kawę w sitku, a „sputniki” i podobne wynalazki można sobie darować. Od 2 lat używam dysk poziomujący (aktualnie Motta 58,55 mm, szkoda że nie ma 58,60 mm) i nie mam problemu z kanłowaniem. Wygoda niesamowita.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 149
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #519 dnia: 13 Styczeń 2022, 17:14:50 »
Zgadzam się z @MacJaro  - pod choinkę dostałem dystrybutor Motta i od tej chwili nie mogę się nacieszyć i nachwalić tego prostego przyrządu - idealnie poziomuje kawę przed tampowaniem. Polecam!

Offline mikus Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Bellezza Bellona
  • Młynek: ZF64W
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #520 dnia: 13 Styczeń 2022, 17:29:19 »
A czy to urządzenie nie obniża poziomu ekstrakcji? Gdzieś się spotkałem z takim stwierdzeniem, ale brakowało mi okazji do weryfikacji z Wami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #521 dnia: 13 Styczeń 2022, 18:16:45 »
Co rozumiesz przez WDT?

Z posta wynika, że nie to czym jest WDT 😉

Oczywiście chodziło mi o OCD a nie WDT, błąd :)

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #522 dnia: 13 Styczeń 2022, 19:56:45 »
Uważam dokładnie odwrotnie, dystrybutor to świetne narzędzie, idealnie poziomuje kawę w sitku, a „sputniki” i podobne wynalazki można sobie darować.

Najważniejsze, że smakuje. :)

A czy to urządzenie nie obniża poziomu ekstrakcji? Gdzieś się spotkałem z takim stwierdzeniem, ale brakowało mi okazji do weryfikacji z Wami.

Tak wychodziło: http://socraticcoffee.com/2016/12/examining-the-impact-of-the-ocd-on-total-dissolved-solids-extraction/

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #523 dnia: 13 Styczeń 2022, 21:50:20 »
Tak wychodziło: http://socraticcoffee.com/2016/12/examining-the-impact-of-the-ocd-on-total-dissolved-solids-extraction/

WOW, super ciekawe, dzięki za link. Ciekawe z czego to wynika, gdyby nie badanie to ciężko by mi było uwierzyć że tak jest.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1104
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #524 dnia: 13 Styczeń 2022, 22:21:24 »
Tak wychodziło: http://socraticcoffee.com/2016/12/examining-the-impact-of-the-ocd-on-total-dissolved-solids-extraction/

WOW, super ciekawe, dzięki za link. Ciekawe z czego to wynika, gdyby nie badanie to ciężko by mi było uwierzyć że tak jest.

Weź pod uwagę, że to „badanie”  [emoji38] było przeprowadzone w 2016 roku, jak jeszcze nikt nie znał dysków poziomujących kawę w sitku. Dziś dysk jest niemalże standardem.



coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi