Autor Wątek: www.wicafe.pl kawy włoskie  (Przeczytany 10355 razy)

WiCafe

  • Gość
www.wicafe.pl kawy włoskie
« dnia: 13 Grudzień 2013, 17:06:09 »
Witam forumowiczów.
Wcześniej pracowałem w hurtowni kaw włoskich, dlatego też padło na utworzenie własnego sklepu z kawami włoskimi www.wicafe.pl. W swojej ofercie posiadamy kawy mielone jak i kawy ziarniste. Kawę otrzymujemy w cotygodniowej lub dwutygodniowej dostawie z włoch. Zapraszamy po kawy włoskie w sklepie www.wicafe.pl.

Producenci:





Staram się cały czas poszerzać ofertę. aktualna promocja to wysyłka kurierem za jedyne 5.99zł do 5kg. Darmowa dostawa od 400 zł.

Pytanie do forumowiczów:
Pracując w hurtowni, gdzie otworzyliśmy sklep detaliczny, a raczej oni otworzyli z chłopakiem, który liczył sobie duże pieniądze za nic. Został zwolniony i wtedy zostałem przyjęty ja. Sklep był oparty o płatny system CMS ok. 1000zł za rok, standardowa brzydka czarna skóra. Za stworzenie nowego wyglądu sklepu liczyli sobie 3500zł (sic!), ja bez dostępu do plików (uniemożliwiała to firma u której został wykupiony sklep) nie mogłem stworzyć nic ciekawszego. Wyciągnąłem z niego ile się da, jednak sklep dalej zostawia dużo do życzenia, a mimo wszystko dzienny obrót ma niezły. Mój sklep nie jest najpiękniejszy, ale o wiele lepszy od nich. Oni reklamują się jedynie na ceneo, ja reklamuję się na ceneo, nokaut, okazje.info.pl, sklepy24, adsense, a nie mam takiego obrotu.
Co wg was odstrasza moich klientów? Ruch jest, ceny są równe z konkurencją, lub niższe. Gdzie może tkwić problem? Sklep został otwarty 22 listopada.
Ceny kaw i tak mam niskie, ale dla forumowiczów mogę wykonać stronę/sklep o 25% taniej. Sklep jak mój to koszt 500zł netto, dla was wykonam go za 400zł, prosta strona www to koszt 100zł netto, dla was za 75zł. Płatnosć roczna za hosting to jedyne 30zł netto,a nie ponad 1000 zł + domena. Portfolio obecnie w budowie.


« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2013, 17:07:49 wysłana przez WiCafe »

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2013, 17:33:24 »
Witaj Panie WiCafe. Masz może jakieś ludzkie imię?



Pracując w hurtowni, gdzie otworzyliśmy sklep detaliczny, a raczej oni otworzyli z chłopakiem, który liczył sobie duże pieniądze za nic.

Ceny kaw i tak mam niskie, ale dla forumowiczów mogę wykonać stronę/sklep o 25% taniej.










ktoś łapie o co chodzi w poście powyżej?


« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2013, 17:36:13 wysłana przez Szachowiec »




WiCafe

  • Gość
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2013, 17:38:39 »
Adam :)
Przepraszam, ale moja wada to pisanie chaotycznie, chodzi o to aby ocenić sklep i powiedzieć co jest źle, co poprawić. Czekam na krytykę :)

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2013, 17:57:14 »
Witaj Adamie.
IMHO kawa w sklepie :NO:
Po drugie złożył ktoś u Ciebie zamówienie na 400 zł?
"ceny są równe z konkurencją" tyle, że tej konkurencji jest dużo. Ile sklepów internetowych ma taki sam asortyment co Twój? Czym się wyróżniasz? Tą kawę oferują supermarkety nawet...
"Sklep został otwarty 22 listopada." tego roku tak? Czyli zaledwie kilka dni temu? Więc dlaczego mam kupować u Ciebie? Jeśli w sklepie, w którym kupuje tą samą kawę, już od pół roku mam podobne ceny może nawet jakiś rabat jako stały klient?

Zrób sobie dobrej kawy, i pisz posty na spokojnie i powoli. Walcz ze swoimi wadami!


 




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2013, 18:03:17 »
Mnie się przede wszystkim nie podoba, że palarnie i ich budżety nie są polskie.  :nienie:

Ale wracając do sklepu. Przyznam szczerze, że brak w górnym menu produktów jest mocno mylący, do tego duży baner reklamowy pod menu. Wszystko to powoduje, że minęła minuta albo dwie zanim zorientowałem się, że kaw należy szukać niżej, a przecież mogło mi się nie chcieć tak długo szukać. Zatem, wchodząc na stronę sklepu, widzę z kim współpracujesz i że promocje to na FB, którego nie mam, ale nie widzę ani kaw, ani ekspresów i czegokolwiek czym handlujesz. Równie dobrze mogę pomyśleć, że jeszcze nie handlujesz, skoro kaw nie widzę, a zakładka o kawach jest w budowie.

Jeśli cokolwiek pomogłem  ;), to w ramach podziękowania przemyśl moją prośbę: jeśli by się dało, zmniejsz proszę swój baner w stopce na forum, tak do rozmiarów naszych stopkowych banerów. Będzie spójnie i czytać też łatwiej. Bo teraz nieco uderza po oczach.


PS
Co to za młynek Bosha?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2013, 18:40:22 »
Jak to, wiesz co to jest młynek bosza? Ostrzowy.
Marnie widzę przyszłość tego sklepu. Zabierając się za ten biznes trzeba mieć pojęcie o kawie, ekspresach, przyrządzaniu, czego brak właścicielowi, sądzę to po ofercie. Wiedza potrzebna jest, aby doradzić, pomóc ewentualnemu klientowi.  :NO:

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2013, 19:29:37 »
Mnie się przede wszystkim nie podoba, że palarnie i ich budżety nie są polskie
Polskim palarniom się krzywda nie dzieje i stale ich przybywa i dobrze bo wybór jest większy. W tym sklepie ja nie widzę nic dla siebie ale dobrze, że jest kolejny.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2013, 19:59:14 »
Off-Topic:
Tak, krzywda im się nie dzieje, masz racje, diametralnie zmienia to postać rzeczy. Hm.  :-\ :sciana:

Do czasu gdy proporcje się nie odwrócą, gdy różnorodność lokalnych producentów będzie przewyższać wszystkie masówki, gdy włoskie nazwy będą tak nieobecne w świadomości przeciętnego konsumenta jak dziś są polskie palarnie, zdania nie zmienię.

WiCafe

  • Gość
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2013, 20:05:22 »
Tam gdzie pracowałem, o kawie szef ani szefowa dużo nie wiedzieli, na pewno nie tyle co użytkownicy tego forum. Kawy są raczej dla przeciętnych kawoszy, którzy nie szukają tak zróznicowanych kaw. Muszę powiedzieć, że w poprzednim sklepie co pracowałem kawa schodziła dosyć dobrze. Podstawowe pojęcie o kawie posiadam.
@gromog przez pół roku jak pracowałem w hurtowni, nikt nie zadzwonił, aby dopytać się o kawę. Klienci już sami wiedzą czego szukają. Telefony były jedynie od sprzedawców-detalistów.
@donkiszot baner reklamowy jest duży, to racja, ja mam rozdzielczość HD i wszystko jest ok, gorzej osoby z mniejszymi rozdzielczościami. Wtedy wszystko jest duże, zmienię w menu górnym "producenci" na "produkty". Baner jak zmiejszę to powstanie szeroki, a wąski prostokąt. Pomyślę nad tym. Dzięki. Dział o kawie jest w budowie, nie zamierzam prowadzić tam niczego po za artykułami wspomagającymi pozycjonowanie sklepu.
@Szachowiec najwyższe zamówienie miałem na 1100zł do dużej firmy, co prawda za 2 tygodnie powtórzyli zamówienie, ale już za połowę pierwszej kwoty. To kawa dla przeciętnych ludzi, którzy jak wyżej wspomniałem mają... (brakuje mi słów) mniejszą potrzebą na picie najwyższej klasy kawy.  I banerek zmienię.

Na razie niczym się nie wyróżniam, ale powoli zaczynam myśleć, nad innowacyjną ofertą dla przeciętnego kawosza.
Podsuneliście mi też pomysł nad nową kategorią, Polskie Palarnie. Dzięki!

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Grudzień 2013, 20:11:27 »
Robi się chłodno może dołożyć do oferty czekoladę?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Grudzień 2013, 20:14:08 »
Podsuneliście mi też pomysł nad nową kategorią, Polskie Palarnie. Dzięki!
:brawa: Pewnie są i takie, które palą adekwatnie do oczekiwań Twojej grupy docelowej, zarówno cenowo jak i smakowo.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4829
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: www.wicafe.pl kawy włoskie
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Grudzień 2013, 20:18:14 »
Oferta na przyzwoite ziarna do biura za niewielkie pieniądze zawsze znajdzie nabywcę

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi