Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73235 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #210 dnia: 01 Marzec 2018, 19:50:34 »
Weź pod uwagę przy swojej kategorycznej krytyce, że dripy wymagają znaczne lepszego przemiału niż rhinowares. Z tego między innymi powodu zdecydowałem się na zakup Kinu. Hario zdecydowanie nie nadawał się do dripów.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #211 dnia: 01 Marzec 2018, 19:55:28 »
Za mało, zbyt dziwnych prób, za dużo szybkich, twardych wniosków.

Daj więcej kawy przede wszystkim. Zmiel najdrobniej jak się da aby nadal było widać delikatne zagłębienia po kroplach. Nie nalewaj wody zbyt szybko do górnego pojemnika -- wtedy zmieści się więcej na jedno zalanie jeśli nie chcesz się bawić w dolewki.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #212 dnia: 01 Marzec 2018, 20:09:39 »
Daj więcej kawy przede wszystkim.

Toć wyżej mi pisali, że dawałem za dużo i doza powinna być w okolicach 6g/100 ml :)

Nie nalewaj wody zbyt szybko do górnego pojemnika -- wtedy zmieści się więcej na jedno zalanie jeśli nie chcesz się bawić w dolewki.

150 ml mi nie przeszkadza póki co, na razie próbuję dojść do porozumienia z samym urządzeniem ;)

Weź pod uwagę przy swojej kategorycznej krytyce, że dripy wymagają znaczne lepszego przemiału niż rhinowares. Z tego między innymi powodu zdecydowałem się na zakup Kinu. Hario zdecydowanie nie nadawał się do dripów.

Okej, w pracy kupili mi Wilfę, spróbuję z nią ;)

Offline vitheck Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: AP, V60, Gabi.
  • Młynek: C40 mk3 nitro blade, wilfa svart cwgs-130b, Ś.P. rhinowares
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #213 dnia: 01 Marzec 2018, 20:23:53 »
Jeśli będziesz mielił na wilfie, to spróbuj odrobinę grubiej (np. pół podziałki) niż kreseczka pod "filter" i daj 6,5g/100 ml.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #214 dnia: 01 Marzec 2018, 20:24:11 »
Zbyt porywczy jesteś. Tu nie ma nic od razu. Trzeba czasu. Więcej wprawy. Szastasz tymi parametrami jak panienka milionera kasą w sklepie z "modnymi" szmatami.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2018, 20:26:37 wysłana przez GrizzzLee »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #215 dnia: 01 Marzec 2018, 20:39:55 »
6/100 to stosunek kawy do wody, to nie znaczy, że masz dać 6 g kawy. 15/250 to też 6/100.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #216 dnia: 01 Marzec 2018, 21:06:40 »
6/100 to stosunek kawy do wody, to nie znaczy, że masz dać 6 g kawy. 15/250 to też 6/100.

No to raczej oczywiste, dlatego wcześniej pisałem o 9g na 150 ml (czyli pełna góra).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #217 dnia: 01 Marzec 2018, 21:08:00 »
O, to, to.

Wcześniej miałeś złe proporcje, teraz dość małą dozę ;)

Jeśli będziesz mielił na wilfie, to spróbuj odrobinę grubiej (np. pół podziałki) niż kreseczka pod "filter" i daj 6,5g/100 ml.
Wilfa zmienia oznaczenia, wiec nie warto się sugerować napisami. Policz kropki.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #218 dnia: 01 Marzec 2018, 21:09:03 »
Spróbuj zmielić 16g kawy. Pre-infuzja bezpośrednio na przemiał 50g wody, postaw wieżę, wytaruj wagę i dolej 200g wody.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #219 dnia: 01 Marzec 2018, 21:16:21 »
@evanduril sprzedaj to dziadostwo i zainwestuj w porządny młynek kinu lub komendant. Przeskok z rhino będzie szokiem :)

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #220 dnia: 01 Marzec 2018, 21:27:01 »
Spróbuj 10/200. Gaba ekstrahuje bardzo dobrze i lepiej dać mniej ciut. Jak będzie słabo ze smakami, zrób agitację w dolnym pojemniku :)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #221 dnia: 01 Marzec 2018, 21:30:31 »
@evanduril sprzedaj to dziadostwo i zainwestuj w porządny młynek kinu lub komendant. Przeskok z rhino będzie szokiem :)

Nie. W planach, jak się finansowo odkuję, mam Baratza Sette 30 AP. Powyżej tej kwoty w sprzęt już nie będę inwestował. Ale to OT się robi, więc może omińmy temat młynków.
Gabi testuję od coffeedrinkers.pl, w poniedziałek ją puszczam dalej, mam więc tylko 1-2 dni na decyzję, czy ew. chcę ją kupić dodatkowo do posiadanego już AP z Prismo. Póki co nie widzę w niej nic, co by mnie do tego zachęcało :)

Generalnie dzięki za wszystkie wskazówki, będę dalej testował.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2018, 21:32:47 wysłana przez Evanduril »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #222 dnia: 01 Marzec 2018, 22:01:59 »
Jak ja testowałem to najlepiej sprawdzało się tak:  dość drobny przemiał, tak jak pisałeś wcześniej trochę trochę drobniej niż do V60, coś jak bardzo drobna sól. Woda 94-95 stopni. Preinfuzję zrobić najlepiej bezpośrednio na ziarna. Zakładasz resztę konstrukcji i wlewasz pozostałą wodę po 15 sek. od rozpoczęcia preinfuzji. Całość powinna przelać się w ok 3 minuty. 150 g wody możesz użyć 10 g kawy.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #223 dnia: 07 Marzec 2018, 10:23:08 »
Za namową Miklasa, wrzucam tutaj swoje wypociny o Gabi, ale mocno skrócone i nieco przeredagowane ;)

Od razu zaznaczam, że Gabi Master traktowałem od początku jako alternatywę dla Aeropressa, a nie jako osobne urządzenie, które da mi inny napar. Chciałem po prostu coś wymagającego mniej obsługi - w pracy nie zawsze mam czas, aby robić kawę w AP, potrzebuję coś na zasadzie: wsyp, zalej i przyjdź później.

Napar w porównaniu do Aeropressa jest klarowniejszy, czystszy, bardziej herbaciany. Zastanawiałem się, czy można nazwać go bardziej "lurowatym". Otóż, doszedłem do wniosku, że jednak nie. Przez pierwsze dni testowania wychodziły mi faktycznie mocno rozwodnione kawy, do momentu znalezienia złotego stopnia zmielenia (dzięki forum i Wilfa Svart). Po tym Gabi Master odwdzięczał się kawą o intensywności smaku podobnej do Aeropressa, ale jednocześnie nieco czystszą.

Gabi Master jest fajnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią jednocześnie gorzkich jak i kwaskowych kaw. W porównaniu do Aeropressa, zauważyłem, że urządzenie to obcina skrajności - zmniejsza kwasowość oraz gorzkość kawy. Oczywiście zakładając, że ziarna tę gorzkość oraz kwasowość posiadają (w wyniku palenia).

Wg mnie jeśli szuka się niedrogiego sposobu na zaparzanie dobrej kawy, jednocześnie chcąc przy tym poświęcić jak najmniej czasu na sam proces, Gabi Master jest urządzeniem idealnym. Włóż filtr, nasyp kawę i wlej wodę. Reszta zrobi się sama.

Tutaj jeszcze małe addendum: tak, wiem, że przy dripach ważna jest pre-infuzja (ważniejsza niż przy AP). Jednakże przy założeniu, że Gabi ma uprościć proces parzenia kawy, nie brałem podczas testów tego pod uwagę. Zresztą i tak z naparu byłem ostatecznie zadowolony. Gdyby nie to, że w tym miesiącu nie stać mnie na kolejny wydatek związany z urządzeniem do parzenia kawy (odkładam kasę na wizytę na Festiwalu Kawy), to pewnie bym się na Gabi od Drinkera skusił.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Marzec 2018, 10:52:03 »
Evanduril, uważam, że w Gabi preinfuzja jest koniecznością. Robiłem dla porównania napary z Gabryśki z preinfuzją i bez. Różnica w smaku jest znaczna (na wielki plus dla wersji z preinfuzją). Dodatkowo, dzięki preinfuzji kwaskowatość nie jest obcinana tylko jest na podobnym poziomie jak w v60.
Do pracy, gdy konieczne jest maksymalne uproszczenie zaparzania kawy to spośród zaparzaczy manualnych zdecydowanie najlepszy/ najwygodniejszy jest wietnamski phin:-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi