Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73770 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Listopad 2017, 15:21:34 »
Nie przesadzaj. Pytam bo nie wiem jak sie to zachowa przy większej ilości wody i kawy, nie miałem tego w ręce i nie wiem czy da się tam normalnie zaparzyć 300-400 ml i jak to wyjdzie. Coś do pracy potrzebuję, a z Cleverem mi nie wychodzi... FP jest prostszy i wygodniejszy, w Cleverze nie umiem trafić z przemiałem i jakoś mi nie po drodze zamawianie filtrów za 10 zł z wysyłką kosztującą tyle samo - a nie będę przesadzał z zamawianiem takiej rzeczy i łapaniem się na darmową wysyłkę...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Listopad 2017, 15:29:07 »
Właśnie mi najbardziej odpowiada tak przy 300-320ml, czyli wlewam wodę na dwa razy. Więc da się bez problemu parzyć większe ilości niż 150. Udaje się tak, bo to, że woda przepłynie z górnej części do dolnej, nie oznacza przerwania ekstrakcji. Tak to jest skonstruowane, że woda w komorze nad prysznicem nadal jest, przelewa się powoli, więc dolanie wody do górnej części nie wznawia eksptrakcji, tylko ją kontynuuje nieprzerwanie.

Operuję na czasie w okolicach 3:30-3:45.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Listopad 2017, 15:32:14 »
Z tym espresso to może trochę pojechałem. Wiadomo, że ratio będzie zachowane, ale nie bez powodu są np. dwa rozmiary kality. Z większą ilością będzie pewnie problem. Ograniczeniem może być wysokość prysznica, który dla dobrych efektów musi być w jakiejś odległości od kawy.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2219
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Listopad 2017, 15:41:31 »
Po przeczytania artykułu @Poe zrobiłem 300ml. Czas 3:50, 28 klik Comandante, rewelacyjny kwiatowy napar i w końcu nie jest to tylko słodka woda. Następnym razem spróbuje 27 klik i powinno mną pozamiatać :)
Małe ilości sa dla mnie najlepsze. W aero i V60 nie przekraczam 200ml.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Listopad 2017, 15:45:18 »
@szczympek, fajnie, że posmakowało! :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Listopad 2017, 15:53:58 »
Po przeczytania artykułu @Poe zrobiłem 300ml. Czas 3:50, 28 klik Comandante, rewelacyjny kwiatowy napar i w końcu nie jest to tylko słodka woda. Następnym razem spróbuje 27 klik i powinno mną pozamiatać :)
Małe ilości sa dla mnie najlepsze. W aero i V60 nie przekraczam 200ml.
A jaka doza, 18g czy więcej? No i wlewasz wrzątek czy coś bliżej 94'C

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2219
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Listopad 2017, 16:00:43 »
18 gramów, 96 stopni. 150ml tak szybko jak sie da, gdy zegar wskazuje 1:10 dolewam powoli drugie 150ml. Koniec 3:50, aczkolwiek bede celował w 4:00 i troszkę drobniejszy przemiał :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Listopad 2017, 16:09:21 »
No i git, to są już ilości, które mi odpowiadają - akurat kubek będzie bez zabawy z polewaniem dripa :) Dzięki za info, przyda się ;)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Listopad 2017, 10:21:34 »
Z ciekawości przelałem właśnie 300ml i muszę przyznać, że wychodzi z tego zupełnie inna kawa.

Doza 18g (La Cabra Ethiopia Hunda Oli), mielenie 2,6 w Kinu M47, temp wody 90 stopni, czas 3:32. 150ml wlałem od razu, a resztę później w dwóch porcjach.

Pierwsza różnica jaką da się poczuć to większe body gotowego naparu, różnica moim zdaniem naprawdę duża. 200ml to napar bardzo delikatny, 300ml natomiast daje już napar, który mi kojarzy się z takim uzyskanym z Kality. Smaki bardziej zaokrąglone, ale w dalszym ciągu wyraziste.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Listopad 2017, 11:04:02 »
Pojawił mi się w głowie pomysł, jednakże nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie. Spróbować coś w stylu tego co robi się z Aeropressem na większe ilości. Czyli wsypujemy np 30-40 g kawy do Gabi, zalewamy 200 ml wody a następnie rozcieńczamy napar do docelowych 500ml.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Listopad 2017, 09:26:12 »
Dziś testowy prysznic. 24/400.
Da się. Nic nie kąpię bokiem, nic się  ie wylewa.

Smakowo jest baaardzo dobrze.
LMWDP #469

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Listopad 2017, 11:19:45 »
Dzięki wielkie za info :) Wiem, że mogę śmiało brać...

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Listopad 2017, 17:01:32 »


Dziś testowy prysznic. 24/400.

Ładnie Ci to poszło. Też spróbowałem i u mnie powstał taki krater że Scott Rao pewno by zszedł na zawał :D

28k komendant 24/400 woda 94'C.
Czas mi wyszedł jakoś koło 5 minut.
Kawa perla negra natural - fusy po tej kawie mogły by służyć jako świeczka zapachowa ;)

W smaku jak do tej pory ani razu nie uzyskałem nic smacznego. U mnie to urządzenie smaki spłaszcza, oczywiście pod warunkiem że jakieś w ogóle wpierw wydobędzie.

W porównaniu z v01 to jakaś porażka :D
W zasadzie w porównaniu do wszystkiego co mam to kompletna klapa i przerost formy nad treścią.

Jak do tego dodam że ten idiotyczny podstawek nie pasuje na ani jeden mój kubek i ani jeden serwer, w związku z czym cała ta wieża Babel kołysze się niebezpieczne - to wychodzi mi że to urządzenie jest kompletnym zaprzeczeniem wygody i mobilności.

Toż mały phin - ba duży phin - mieści się w kieszeni w porównaniu z tą wielką bryłą służąca za etui do tego chińskiego wynalazku.

To już lepiej chyba kupić wazon Chemex, przynajmniej jest szklany i ładny, a tu? Plastikowa, chybotliwa wieżyczka w cenie 150 zł z filtrami.

No :)

PS. Mam nadzieję że cud jakiś odwróci to złe wrażenie, bo jak czytam ahy i ohy to się czuję jakoś dziwnie ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Listopad 2017, 17:05:54 »
U mnie więcej echów niż achów. Na razie bawię się bardziej przemiałem, może w końcu zachwytu będzie więcej. Zalewam praktycznie wrzątkiem bo i tak zanim kawa do wody doleci to się przestudzi.

Urządzenie dla osoby mającej opanowaną konewkę i dripper raczej - jak dla mnie - nie wnosi ułatwień. Chyba największa jego zaleta będzie w środowiskach gdzie nie ma konewek.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Listopad 2017, 20:24:11 »
28k komendant
Aby nie za grubo?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi