Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73246 razy)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Październik 2017, 21:34:09 »
To zupełnie jak phin. Ale co lepsze? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Październik 2017, 21:40:06 »
Jeśli wolisz cięższą teksturę, to raczej phin, jeśli delikatniejszą -- gabi.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Październik 2017, 22:26:28 »
Gabi ładniejsze i wygodniejsze niż phin.  Mam oba. Dla kobiety tym bardziej Gabi.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Październik 2017, 14:41:18 »
Pierwszy napar z Gabi za mną. Wyszła taka słodka woda, jak to wspomniał @Szczympek.

Przelałem filtr gorąca wodą. Wsypałem 15g kawy, zmielone na 23 kliku komendanta (liczone od skrecenia na maksa) czyli drobno.
No i polewałem do góry tak aby zmieściło mi się 250 ml wody o temperaturze 94'C. Potem przykryłem (czemu to nie ma pokrywki jak w phin?) i czekałem jakieś 4 minuty, może 4:30.

Kawa to Salvador od MA. Smaczny pod każdą postacią.

Aż się prosi żeby zrobić normalny bloom z 50g wody i przemieszać go jak Scott Rao prawi. A dopiero potem zamontować tą wieżę ciśnień i nalać w nią wody.

Jakie u Was wnioski po dłuższym obcowaniu z Gabi?

Czy aby ta podstawka do filtra nie jest rozmiarów małej kality? Może da się ją używać klasycznie jak w kalicie?


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Październik 2017, 15:12:38 »
napar z Gabi za mną. Wyszła taka słodka woda (...) Aż się prosi żeby zrobić normalny bloom z 50g wody i przemieszać go jak Scott Rao prawi. A dopiero potem zamontować tą wieżę ciśnień i nalać w nią wody.
to może.....aeropress lub clever dripper? W obu można przedłużać ekstrakcję do woli.

Swoją drogą ciekawe czy dałoby się połączyć clever z Gabi?

Albo phin/slowpresso z użyciem dużej ilości wody, w tych metodach przy dłuższym zaparzaniu cały smak jaki był w ziarnie przechodzi do naparu.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Październik 2017, 17:32:47 »
dopeman,
Tak jak pisałem wcześniej, Gabi lubi grubsze mielenie. Od skręcenia na maksa spróbuj 27klików, 13:200, 96stopni.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Październik 2017, 19:05:00 »
dopeman,
Tak jak pisałem wcześniej, Gabi lubi grubsze mielenie. Od skręcenia na maksa spróbuj 27klików, 13:200, 96stopni.
Tak też zrobię. Chociaż jak przy dużo drobniejszym mieleniu nie było nawet blisko nadekstrakcji to co to będzie przy tak grubym ;)

W tym karbowanym filtrze nic nie mieszać? Nic nie wyrównywać ani nie ubijać? Ot tak ma sobie kapać swobodnie i nie przeszkadzać? :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Październik 2017, 19:18:14 »
To dziwne, ale raz niechcący nie przestawiłem młynka z espresso na dripa i kiedy zauważyłem błąd już było trochę za późno. Stwierdziłem, co mi tam zrobię na takim przemiale, zobaczymy co wyjdzie. O dziwo wyszło bardzo płasko i lurowato.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Październik 2017, 19:34:56 »
dopeman,
Tak jak pisałem wcześniej, Gabi lubi grubsze mielenie. Od skręcenia na maksa spróbuj 27klików, 13:200, 96stopni.
Tak też zrobię. Chociaż jak przy dużo drobniejszym mieleniu nie było nawet blisko nadekstrakcji to co to będzie przy tak grubym ;)

W tym karbowanym filtrze nic nie mieszać? Nic nie wyrównywać ani nie ubijać? Ot tak ma sobie kapać swobodnie i nie przeszkadzać? :)
Nic ni mieszać oraz tym bardziej ubijać. To dripp.
 Widać Gabi rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Październik 2017, 20:00:16 »
dopeman,
Tak jak pisałem wcześniej, Gabi lubi grubsze mielenie. Od skręcenia na maksa spróbuj 27klików, 13:200, 96stopni.
Tak też zrobię. Chociaż jak przy dużo drobniejszym mieleniu nie było nawet blisko nadekstrakcji to co to będzie przy tak grubym ;)

W tym karbowanym filtrze nic nie mieszać? Nic nie wyrównywać ani nie ubijać? Ot tak ma sobie kapać swobodnie i nie przeszkadzać? :)

W Gabi to działa chyba trochę na odwrót. Możesz wymieszać przemiał przed wsypaniem. Po wsypaniu wyrównać jak np. w v60. Po wlaniu wody, przykrywając stukam pokrywką od góry w dripper (nie zawsze kapie ze wszystkich dziurek co później widać po ilości wgłębień na kawie, a to trochę pomaga) :D.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Listopad 2017, 10:55:35 »
Jakie największe ilości próbowaliście parzyć w Gabi?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Listopad 2017, 10:57:54 »
250ml ale mysle ze 300 spokojnie da sie zrobić.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Listopad 2017, 12:59:12 »
Ja się zastanawiam czy da radę zrobić 350-400...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Listopad 2017, 15:10:02 »
Pytanie, jaki byłby łączny czas zaparzania dla 300ml naparu i czy nie wyszło by to przeparzone? Próbował ktoś zaparzać 300ml i ma jakieś doświadczenia, opinie z tego zakresu?

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Listopad 2017, 15:15:22 »
@Poe pisał w swoim artykule, że jest zadowolony z parzenia 300ml.  Tak czy siak @siewcu chce zaparzyć więcej... chociaż czy to nie trochę tak, jak espresso o objętości kubka :)?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi