Autor Wątek: Crowdfundingowe gadżety kawowe  (Przeczytany 88904 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #330 dnia: 02 Lipiec 2020, 16:15:39 »
Wygląda całkiem fajnie. Za tę cenę jednak korbka od Valeriego zdecydowanie większą kontrolę daje.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #331 dnia: 04 Lipiec 2020, 00:05:54 »
obejrzałem właśnie na spokojnie filmik Hoffmanna o tej turbo-kawiarce i nie przekonuje mnie zupełnie. Zgadam się, że jest to sprytne inżynieryjne rozwiązanie, doceniam kunszt projektu i wykonania, ale nie chciał bym robić tym kawy w domu.

Czysto użytkowo, nie mamy prawie że żadnej kontroli, mamy powtarzalność, naszej wody na naszym palniku, ale musimy zaakceptować, że temperatura i ciśnienie jest jakie jest.

Dla mnie, ale podkreślę, że to moje podejście, budowanie dużych ciśnień temperaturą na kuchence, nooo nie budzi mojego zaufania. Zwyczajnie boję się że to kiedyś jeb..e. I tu zupełnie nie podejrzewam wykonania produktu za felerny, jednak prawie 9 atmosfer to dużo, woda wrząca w temperaturze 180 stopni też robi wrażenie, a niech mi się uszczelka podwinie i po drodze siknie taką 150 stopniową po ręce :( Tak, solidnie wygląda, ale po stu kawach, ileś miesięcy później... dalej nie chcę czuć presji.

Oczywiśćie w ekspresie z pompą, dźwignią czy innych robotach czy rotach, też mamy ciśnienie, ale budujemy je tylko na czas ekstrakcji, bez rekordów temperatury i mamy ten komfort, że jak coś zacznie puszczać, to od ręki odpuszczamy ciśnienie a to dużo. Ok, przyjmę, że panikuję, no ale dalej nie chciał bym jej kupować :]

Offline rott Mężczyzna

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: ekspres kolbowy GAGGIA Gran Gaggia Style
  • Młynek: robot kuchenny KENWOOD Multipro FPM260
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #332 dnia: 21 Sierpień 2020, 16:31:52 »
W których urządzeniach można zrobić szybko cold brew ?
Czy kupię takie urządzenie w Polsce ?
Ile kosztuje takie urządzenie ?
Czy zaparzone tradycyjnie cold brew lepiej smakuje niż cold brew z takiego urządzenia?
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2020, 16:34:23 wysłana przez rott »

Offline litwos

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Kazak Rota, Ascaso Dream, Aeropress, V60, FrenchPress i inne
  • Młynek: MYM54, Wilfa Svart
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #333 dnia: 21 Sierpień 2020, 17:59:36 »
Moim zdaniem warto zacząć od udania się do kawiarni spróbowania czy to Twoje klimaty. Następnie można spróbować zrobić w słoiku/dzbanku. ;p
Jak stwierdzisz że Ci smakuje śmiało można coś kupić ;p


Poniżej wątek o coldbrew:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=322.0

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #334 dnia: 21 Sierpień 2020, 21:01:06 »
Chyba najszybsze są wieże-dripy, porcja nieduża 0.5-1l to jakieś 3-4h kapania. Wynik jest nieco inny, wydaje mi się, że ekstrakcję można jednak większą osiagnąć niż w moczeniu w lodówce ale nie czuje się ekspertem w tych stosach.

Najtańszy i najprostszy będzie tu puck-puck, sprytny dodatek do aeropress, ale prawdziwy wypas to wieże yama.

Wrzucę taki filmik poglądowy, bo lubię tego pana ;)


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #336 dnia: 30 Sierpień 2020, 21:35:22 »
Bardziej Phin niż Gabi.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #337 dnia: 30 Sierpień 2020, 22:24:27 »
Łoooo ale to ma wąską górę, przecież mi tam ręka nie wejdzie, jak to umyję?

A tak poważniej, to nie widzę przewagi nad właśnie phinem, których w tej cenie mogę dla całej rodziny nakupić ;)

Z drugiej strony nie raz spotkałem się z opinią np o aeropresie, że ciekawy, że fajny ale plastikowy. Nie tylko ma forum, w pracy trafiłem na pytanie, czy nie boje się że pije drobiny plastiku. Niestety mówienie o problemach z plastikiem niektórym chyba wchodzi za mocno. Wydaje mi się że ten produkt poprostu idzie na kanwie tej mody.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #338 dnia: 17 Wrzesień 2020, 10:27:55 »
Nie wiem czy było, ale wyglada na fajny młynek na podróż. Lekki i z karabińczykiem. 99 dolków
Wyglada spoko
https://www.kickstarter.com/projects/toddweimer/vssl-java-brew-epic-coffee-anywhere?fbclid=IwAR0OtYCKru4WJIVIfu5HLm5xMdUoNyX9pGf89q2hHeWVLBVly_ITFu5aGsQ&ref=3yj5kc
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #339 dnia: 17 Wrzesień 2020, 10:59:04 »
Młynek byłby ostatnią rzeczą jaką chciałbym wozić 'dyndającą' luźno przy plecaku, zwlaszcza na rowerze w górach (woda, błoto, potencjalne gleby i 360g metalu wiszące na szybkich zjazdach w okolicy głowy), no ale jak widać i z takiej cechy widać można zrobić zaletę.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #340 dnia: 17 Wrzesień 2020, 11:20:50 »
Zgadza się. Choć gdy preferujesz spokojne chodzenie, zawsze to jakieś udogodnienie. Było kilka tematów na pokrowiec do komesia czy innego młynka, a ten młynek tylko przyczepiasz. Mocno się nad nim zastanawiam, bo mam kilometr do plaży i czesto chodzę na kilka godzin surfingu, pobliska kawa okropna,  decha swoje wazy a do małego plecaka wejdzie w zasadzie tylko ręcznik, aeropress i ciuchy na zmianę. Do tej pory mielilem w domu, ale czasem mijało kilka godzin do wypicia
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #341 dnia: 17 Wrzesień 2020, 11:24:39 »
No do AP to akurat kilka młynków się zmieści, a wrzucenie rączki obok w plecaku problemu nie stanowi. Bardzo fajnie to jest rozwiązane w Aergrindzie, no ale to nie młynek dla osoby z jakimiś mega wygórowanymi oczekiwaniami względem sprzętu, gdzie nawet Mythos nie jest sprzętem wartym uwagi.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #342 dnia: 17 Wrzesień 2020, 12:17:02 »
mi tez się spodobał i chyba się dopiszę do tego, może nie szukam intensywnie, ale nie nie raz juz rozglądałem się za typowo podróżnym młynkiem, długo myślałem nad cafflano głownie bo jest leciutki, martwiło mnie nie rozwiązanie braku łożysk, od poprostu plastikowa tuleja na wcisk, w komentarzach okazało się, że nie tylko mnie i ostatecznie odrzuciły mnie bzdury gdy zaczeli udowadniać, że mają nowatorskie samosmarujące się łożysko ślizgowe :(

Aktualnie używam knock-a felda i osobna rączka jest dla mnie irytująca a zaczepianie jej "za gumkę" i obdzieranie młynka nie podoba mi się jeszcze bardziej, do tego to prawie 0,6kg klocek, z czasem zaczynam mieć też w nim problemy z osiowością, bo się aluminiowe gniazda łożysk wyrabiają, muszę to kiedyś osobno opisać, tak czy inaczej aergrind spadł mi w rankingu niestety.

W sumie jedyną sensowna propozycją jest 1z z ali, ale znowu jest zabawa z rączką i to jeszcze z plastikowym kołnierzem a młynek pakujemy otwarty, podoba mi się jednak ta idea jednego trwałego elementu bez wystających części.

Zastanawiam się jak będzie z żywotnością tej składanej i rozsuwanej rączki, czy się za rok nie zrobi luźna, no cóż, to kickstarter i trzeba ryzykować :) na pocieszenie to ich 5 kampania i podobne aluminiowe tuleje z karabinkiem to ich firmowa konstrukcja, którą jako storage od paru lat sprzedają.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #343 dnia: 17 Wrzesień 2020, 12:34:23 »
wrzucenie rączki obok w plecaku problemu nie stanowi
Właśnie stanowi w drodze powrotnej. Jakby się zahaczyła o wetsuit to szkoda gadać. Aergrind odpada z powodów podanych przez treza, plus słaba dostępność i kiepski serwis (o czym sam się przekonałeś) a ta JAVA ma dożywotnia gwarancje 
młynek dla osoby z jakimiś mega wygórowanymi oczekiwaniami względem sprzętu, gdzie nawet Mythos nie jest sprzętem wartym uwagi.
Nie wiem czy to do mnie, w każdym razie ja w domu zachwycam sie Comandante i Baratza Sette 30 wiec chyba najniższa możliwa półką na tym forum 😅
W każdym razie albo ten młynek albo jakiś Timemore nano.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2020, 12:43:58 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Crowdfundingowe gadżety kawowe
« Odpowiedź #344 dnia: 10 Listopad 2020, 14:37:30 »
Trinity wydało nowy „brewer”. Nie wiem czemu przypomina mi to prismo.
W każdym razie, ładujesz kawę, zalewasz 100 ml, naciskasz pompkę i dostajesz 80 ml naparu o TDS około 4. Jak dolejesz wody do 8oz to TDS będzie w granicach normalnego dripa 1.2. Może być ciekawe dla podróżników - nie trzeba filtrów.
Cena 44 dolki australijskie czyli około €25 czyli pewnie koło 100 złotych.
https://www.kickstarter.com/projects/trinityone/trinity-zero-the-coffee-press-with-purpose/description
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi