Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516624 razy)

Offline Hoffix Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Sage Dual Boiler; Bialetti Brikka 2020 4tz; Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7515 dnia: 20 Lipiec 2022, 10:14:58 »
Hej @Antonio

Wiadomo kiedy nowa partia Chocolate Wave się szykuje?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7516 dnia: 20 Lipiec 2022, 12:36:19 »
W zasadzie już jest :). W dziale -->> Promocje są ostatnie paczki poprzedniego palenia.

Oprócz różnych Etiopii i Kolumbii La Claudina, w dobrych cenach znajdziecie tutaj również dwie ciekawe kawy w najlepszych cenach: Nikaraguę San Ramos z obróbki mokrej do metod przelewowych oraz Etiopię Guji Hambela z obróbki naturalnej, wypalonej jako omniroast.

Offline shaker

  • Wiadomości: 44
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7517 dnia: 20 Lipiec 2022, 16:50:10 »
Dochodzę do siebie sensorycznie po covidzie, cytrusy to dla mnie może być coś podobnego do tymianku 😅. Wczorajsze parzenie to był Hario Switch 24g/400 ml, najpierw woda, później kawa, mieszam delikatnie, żeby namoczyć kawę i po 3:45 otwieram zaworek. 0 agitacji w międzyczasie. W 15 sekund kawa przepływa przez filtr. Zazwyczaj kawy wychodzą smakowo podobne do cuppingu, tylko przefiltrowane przez papierowy filtr.

Dzisiaj z kolei zaparzyłem w V60. Te same proporcje, zmielone drobniej. Czas kontaktu znacznie krótszy (trochę ponad 2 minuty), ale intensywność dla mnie odpowiednia. W filiżance więcej kwasowości i mniej ziół. Dużo bardziej pijalny wariant.

Mam teorię, że te ziołowe aromaty są tym bardziej intensywne, im dłuższy jest czas kontaktu wody z kawą. Pokombinuję jeszcze z dozą i temperaturą.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7518 dnia: 20 Lipiec 2022, 17:13:18 »
Mnie natomiast w ogóle nie przypadły do gustu takie urządzenia typu Clever dripper. Pamiętam, że strasznie niedoparzone i raczej w stylu brudnej wody efekty tylko uzyskiwałem  -- ale to były trudne początki mojej miłości do metod przelewowych. Wtedy z 10 lat temu, po prostu robiłem wszystko, by kawy dobrze nie zaparzyć a w głowie miałem tylko espresso ;).

Citric innymi słowy i innym podniebieniem:



Niewiele już nam tej kawy zostało, kto nie próbował, też się może jeszcze skonfrontować. Obróbka jest specyficzna, odmiana niezwykła, palenie Eli na pewno pierwszorzędne.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2022, 19:15:06 wysłana przez Antonio »

Offline tecnoselfrx Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Magica s pid , bz10 , v60 , mara, oscar
  • Młynek: Quamar m80e, f4 nano v2 ver 2022, jx pro , comandante , sette 270 , c2 , q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7519 dnia: 20 Lipiec 2022, 19:48:35 »
Buongiorno trafiło i do mnie.
Śliczne dzięki za możliwość przetestowania.
Dosłownie przed chwilką strzeliłem pierwszego szota, co ciekawe od razu udało się trafić z przemiałem.
20 gram "zaparzyło" się w około 30 sekund dając 43 gram ukojenia po całym dniu pracy.
Napar gęsty, bogate body, kwasowość znikoma. Kawka bardzo ciekawa, złożona w smaku.
Wyczuwalne orzechy, gorzka czekolada, gdy stygnie przełamywana lekko owocową nutką (tutaj chyba przebija się Kolumbia?) Czuć też na finiszu charakterystyczny wpływ robusty jaki określiłbym przyjemno gorzkawo-wytrawny. Generalnie ciężko opisać, w jednej chwili wyczuwamy sporo kontrastujących ze sobą smaczków-słodycz,gorzkawość, pewną "owocowość-kwaskowość"... W pewnym momencie czułem też nutki winne.
Z góry przepraszam za formę opisu ale starałem się oddać wrażenia własnymi słowami.
Sporo dzieje się- zmienia wraz ze stygnięciem kawki, co daje nam trudność w opisie sensoryki.
Ciekaw jestem waszych spostrzeżeń.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7520 dnia: 20 Lipiec 2022, 22:51:32 »
Ależ pięknie to espresso wygląda. Ostatnio bardziej lubię takie grube filiżanki. Jakiż to ekspres daje takie gęste ekstrakty?

Offline tecnoselfrx Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Magica s pid , bz10 , v60 , mara, oscar
  • Młynek: Quamar m80e, f4 nano v2 ver 2022, jx pro , comandante , sette 270 , c2 , q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7521 dnia: 20 Lipiec 2022, 23:08:11 »
Zmielił fiorek allground a napar dała wysłużona Bezzera bz10 ;)
Co prawda pozostawiłem ją sobie w rodzinnym domu ale gdy po pracy nie wracam do "swojego m" bardzo lubię z niej korzystać. W sumie taki prosty solidny "wół roboczy" ale zawsze daje ciekawe efekty.
Ostatnimi czasy przyjemniej korzysta mi się z niej niżeli ze swojego matrixa.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2022, 23:10:41 wysłana przez tecnoselfrx »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7522 dnia: 25 Lipiec 2022, 13:26:59 »
Kenia Kii dzisiaj rano: Pourigami, 22g, 265ml, 96°, 3:30min jakieś 4 zalania. Super, słodko i błogo :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7523 dnia: 26 Lipiec 2022, 08:57:49 »
Przed chwilą Nikaragua San Ramon. Aby zmielić 21g tych dużych ziarenek, wykręciłem moim komendantem jakieś 190 obrotów. Imponujące -- ale znów mamy wakacje, więc spokojnie :). Imponujące są oczywiście rozmiary ziaren.

Jak zwykle na wakacjach, do przygotowania naparu, użyłem Pourigami. Preinfuzja trwała minutę w 70ml wody o temperaturze początkowej 96°. Potem jeszcze 4 zalania aż do 260ml. Trwało to 3:30min. Efekt jest spokojny, przyjemny, ot prawdziwa kawa, nie jakieś tam cudaczne fermentacje i obróbki :).

-->> Nikaragua Jinotega San Ramon FW

Oczywiście warto porównać taką całkiem normalną kawę np. z taką pokręconą sensorycznie kawą jak Kolumbia Puerto Alegre ;).
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2022, 09:13:02 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7524 dnia: 27 Lipiec 2022, 22:54:03 »
Dziś w podobny sposób przy użyciu Pourigami zaparzyłem -->> Salwador Las Llantas z obróbki naturalnej anaerobowej. Bardzo to solidna i pełna wdzięku kawa.

Jedna z moich ulubionych mieszanek jest teraz w specjalnej cenie, warto więc dołożyć ją do koszyka -->> Stormy Weather.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7525 dnia: 07 Sierpień 2022, 11:52:47 »
Ostatnio ciężko bywa z kawami z Brazylii, ale znajdziecie u nas coś ciekawego. W najbliższym czasie będą w naszym sklepie dostępne dwie nowe i ciekawe Brazylie. Jedna bardziej tradycyjna ale za to z kobiecych upraw:
   -->> Brazylia Minas Gerais -- Juliana Helena Ferreira, Francisca Lucia Dias.

Druga bardziej nietradycyjna i niekonwencjonalna:
   --> Brazylia Vanderson Caliari Alves.

Poza tymi nowościami z Brazylii, zawsze świetną i na bardzo wysokim poziomie jest:
   --> Brazylia Pantano pulped natural.

Kawowa szajbka lub twórcza inwencja, tak czy owak, ostatnie ziarenka najbardziej szokującej Kolumbii Monteblanco trafiły do:
   -->> Sen nocy letniej...
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2022, 13:11:53 wysłana przez Antonio »

Offline pawelradzio

  • Wiadomości: 101
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bialetti Venus 4tz, Hario V60-02, Aero, Chemex
  • Młynek: Rhinowares, Baratza Vario
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7526 dnia: 09 Sierpień 2022, 21:29:45 »
Zaraz sprawdzę  :ogien:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7527 dnia: 12 Sierpień 2022, 10:55:31 »
Dzięki wielkie :).

Niedawno sprawdzaliśmy kawy z różnych włoskich i polskich palarni, by się trochę skonfrontować i skalibrować. Wnioski z tych porównań są ciekawe, ale może kiedy indziej o tym opowiem. Teraz codziennie rano zaparzam sobie różne Eli kawy za pomocą Pourigami i Kalitki. Różnice między tymi przyrządami są dość spektakularne od strony fizycznej. Inaczej zupełnie woda przepływa przez tak różne formy geometryczne i różne filtry. Efekty są podobne i czasami trudno je zaszufladkować, gdy mamy dobre kawy. Parę razy zaparzałem Salwador Llantas z anaerobowej naturalnej obróbki. Raz Kalitka, drugi raz Kalitka ale o 2 kliki mniej na Comandante, potem Pourigami, za każdym razem coś dobrego :). Ciekaw jestem jak tam sobie radzicie z takimi ręcznymi przelewkami?


Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7528 dnia: 13 Sierpień 2022, 09:41:39 »
Zauważyłem, że ostatnio ziarna do espresso stały się ciemniejsze.  W końcu espresso staje się jak espresso! Andrzej, zdecydowałeś się nie być modny? Ostatnia "Synestezja red espresso" fantastyczna!
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7529 dnia: 13 Sierpień 2022, 12:39:49 »
Espresso by Synestezja tak :). To zasługa nowych i naprawdę ciekawych Brazylii z nietypowych obróbek. Cieszę się, że Ci smakują Eli kawy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi