Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438648 razy)

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2221 dnia: 19 Czerwiec 2022, 23:39:40 »
Ja też poproszę o kontynuację Rowerowej Kawy, to jest najbliższe w smaku co piłem do Bazzara Dodicigrancru (a długo szukałem odpowiednika w polskich palarniach), naprawdę bardzo smaczna.

I pochwalę jeszcze Rwandę, super owoc :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2222 dnia: 22 Czerwiec 2022, 13:22:25 »
I pochwalę jeszcze Rwandę, super owoc

Skoro jest pochwała to i ta kawa u mnie zawitała.

A jako dodatek dokupiłem takie coś co zauważyłem na jednej fotce u kolegi - kabzior (to to co to jakieś mieszadełko testujesz) po co mam błądzić skoro ktoś już to pije, jak coś to będzie winę na kogo zgonić :)

A po prawdzie to chcę podziękować, wczoraj zamawiałem przy zamówieniu coś namieszałem a dzisiaj chwilę temu paczkę z kawami odebrałem.
Tak szybkiej wysyłki to ja jeszcze nie dostałem.

Dziękuję.

Co do samej kawy to może jak jej trochę wypiję to coś napiszę, z tym że ja nie smakosz, degustator, ja zwykły konsument.

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2223 dnia: 22 Czerwiec 2022, 15:04:14 »
Co do samej kawy to może jak jej trochę wypiję to coś napiszę, z tym że ja nie smakosz, degustator, ja zwykły konsument.

Jak my wszyscy.
Górnolotne opisy i profile sensoryczne są podrzędne względem głównego celu - żeby Ci smakowało :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2224 dnia: 22 Czerwiec 2022, 15:14:52 »
żeby Ci smakowało

Musze więcej Twoich wpisów poczytać :D a w zasadzie fotki pooglądać to będę wiedział jakie kawy kupować :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2225 dnia: 26 Czerwiec 2022, 18:57:00 »
PERU FINCA LA REQUIA GEISHA

Ta kawa jest niesamowita :)
Na 60 klikach na Q2 (czyli relatywnie drobno) rzeczywiście smakuje jakby jeść biszkopt umoczony w herbacie ;) Niesamowicie delikatnie. Szczerze mówiąc dla mnie nudnawo, smacznie, ale nudnawo. Parzę tak, bo Jedyna nie akceptuje kwasków. Ale jak piję ją sam, to 3 kliki drobniej (dosłownie, 3 kliki - 63) i ten sam smak jest zachowany, ale już po przełknięciu pojawia się delikatnie kwaskowy aftertaste owocowy. Dla mnie to niesamowite, nigdy jeszcze nie piłem takiej kawy, w której smak wiodący kompletnie się nie zmienia, ale można włączać/wyłączać aftertaste :) Bo wiadomo, inna grubość mielenia to inny smak, ale dotychczas zawsze zmieniał się cały odbiór, a tutaj 95% jest zachowane i tylko można sobie wedle upodobania dodać/odjąć kwasek, bez wpływu na początkowy smak. Jestem zachwycony :)

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2226 dnia: 26 Czerwiec 2022, 20:03:38 »
Która z obecnych kaw byłaby najlepsze do ColdBrew? Kamviu byłaby ok?

Lubię takie które idą w stronę wina lub wiśni.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2227 dnia: 26 Czerwiec 2022, 20:20:31 »
Cold Brew uwypukla bardziej czekoladowo-orzechowe smaki a przytłumia smaki owocowe. Kenia będzie dobrym wyborem, bo jest dość kwaskowa i tej kwasowości nie zabraknie po „zaparzeniu”.

Spróbowałbym jeszcze Burundi Twaranyuzwe która w ocenie Q-graderów importera, brzmi trochę szaleńczo, ale nie mija się mocno z naszą oceną:
Cupping notes: Cola, cherry, wine, tonic.

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2228 dnia: 27 Czerwiec 2022, 06:46:59 »
Dzięki ;) O tej też myślałem.

Offline michau6

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: aeropress
  • Młynek: graef
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2229 dnia: 30 Czerwiec 2022, 15:39:13 »
Hej,
Kiedy Kenya Gicherori i Kianjuki trafi do sprzedaży?
Czy już się rozeszły?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2230 dnia: 30 Czerwiec 2022, 16:05:26 »
Kenię Kianjiru przygotowujemy i wpuścimy ją do sklepu pod koniec przyszłego tygodnia. Natomiast do espresso, już od tego weekendu będzie dostępna Papua Elimbari zamiast zapowiadanej Sigri.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2231 dnia: 06 Lipiec 2022, 09:52:36 »
KONKURS LATO ’22

Jeżeli do przepełnionej walizki zdążyłeś upchnąć chociaż jedną paczkę swojej ulubionej kawy, aby zabrać nas ze sobą na wakacje, w paru zdaniach podziel się wrażeniami z tej podróży i podeślij nam parę zdjęć.
Najciekawszą podróż nagrodzimy szklanym tygielkiem + 2x200g kawy Grand Gold do parzenia po turecku a drugie i trzecie miejsce dostaną dowolną kawę 250g do wyboru z naszego sklepu.


 
Zdjęcia i opisy należy przesłać na adres [email protected] do 15.08.2022 wraz z oświadczeniem:
Niniejszym oświadczam, że:
-zapoznałem/am się z Regulaminem Konkursu i bez zastrzeżeń akceptuje wszystkie jego warunki;
-jestem autorem nadesłanych fotografii i posiadam do nich nieograniczone prawa autorskie i majątkowe bez udziału osób trzecich;
-nadesłane fotografie nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach; uzyskałem/am zgodę osób, których wizerunki utrwalono na fotografiach, na ich wykonanie oraz zgodę na wykorzystanie tych wizerunków w zakresie konkursu oraz w innych celach promocyjnych;
-wyrażam zgodę na przetworzeni moich danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpień 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami).


Photo by Monika - Wyspy Owcze



Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2232 dnia: 06 Lipiec 2022, 10:04:07 »
Fajny ten tygielek ze szkła - można obserwować proces parzenia. Tylko przewodność cieplną pewnie ma inną niż miedź.
Akurat jadę na wakacje, może wrzucę jakieś foty.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2233 dnia: 06 Lipiec 2022, 11:48:43 »
Traktujemy to jako wspólną zabawę dzielenia się wrażeniami wakacyjnymi, nie jako podchodzenie do konkursu w zdobyciu szczególnej nagrody. Czekamy na zdjęcia z odległych zakątków świata lub z pobliskiej działki.
Tak, tygielek bardzo fajny, można przygotować kawę na elektrycznej lub gazowej kuchence i obserwować proces parzenia kawy. Szkło boro-silikatowe wytrzymuje, według producenta, aż 500*C.

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #2234 dnia: 07 Lipiec 2022, 21:22:26 »
 Uf  :-D Pomarańczkę z Bolivi zabrałem chyba rzutem na taśmę . Postaram się pokazać jej jakieś ciekawe miejsca.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi