Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 439019 razy)

avidrock

  • Gość
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1440 dnia: 06 Wrzesień 2020, 15:47:24 »
Polish horse tak małe ziarna a jaki ogromny potencjał. Cudowne classic espresso  kawka

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1441 dnia: 06 Wrzesień 2020, 16:22:57 »
Czy ktoś zechciałby podzielić się pierwszymi wrażeniami po spróbowaniu Amaro?  ;)

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1442 dnia: 06 Wrzesień 2020, 17:55:42 »
Ja ostatnio kupiłem dla teściów Amaro. Są zadowoleni . Kawa nie ma kwasków, ale nie jest też gorzka. Próbowałem i wg mnie przyzwoity klasyk - marcepan i karmel. Teściowie twierdzą, że z mlekiem też dobrze się układa. Ja nie pijam z mlekiem więc mogę tylko ich opinię powtórzyć.

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1443 dnia: 06 Wrzesień 2020, 19:19:27 »
Bardzo dziękuję i w takim razie, również chętnie spróbuję  [emoji38]

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1444 dnia: 06 Wrzesień 2020, 20:49:32 »
Z jaśniej palonych w kawiarce możesz spróbować Burundi Gatukuza lub natural Nikaragua La Escondida.

@Jester w tej chwili z nowych kaw pojawiła się mieszanka Amaro, mocniej palona, wyrazista także w połączeniu z mlekiem.
Fajny pomysł to Cafe Amaro. Chętnie wypróbuję dzieła następnego pokolenia roasterów Euro Cafe przy następnym zamówieniu. Mieszanka 60-40 zdobyła uznanie u konkurencji - może tu też będzie hit :).

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1445 dnia: 06 Wrzesień 2020, 21:50:40 »
Pewnie już we wtorek będę miał szansę się przekonać  [emoji38]

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1446 dnia: 09 Wrzesień 2020, 11:58:48 »
@ranGo
Hej, dzięki za worek, to bardzo miłe [emoji3]

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1447 dnia: 17 Wrzesień 2020, 14:15:45 »
Gdybym był celebrytą to jeszcze wczoraj mógłbym zostać bohaterem artykułu o tragicznym tytule "Przelew przestał mu smakować, nie wie jak żyć." Może ostatnio nie miałem szczęścia do kaw albo coś mi się w smaku zmieniło, ale nawet mój dotychczasowy szlagier czyli zawsze-smaczna-Kenia jakoś mi nie podchodził.
Natomiast dzisiaj tabloidy mogłyby napisać coś zgoła innego "Po wypiciu tej kawy jego życie się zmieniło, dowiedz się jak to zrobił!". Ten jeden prosty trick to Burundi z EuroCafe. Poprzednią odsłonę Burundi z 'żółtym rybakiem' wspominam jako jedną z lepszych kaw jakie w ogóle piłem. Obecna jest równie dobra. Na stronie opisana jako 'bardzo przyjemna' i to chyba najtrafniej ją opisuje. Od razu zwraca uwagę piękny zapach suchego ziarna, spotengowany po zmieleniu. W smaku ma wszystko czego szukam w dripie. Mało goryczy, ciekawa kwasowość i słodycz. Sensorycznie jestem słaby, więc nie będę się silił na narażające mnie na śmieszność frazesy o 'clean cup'ie' czy doskonałym zbalansowaniu. Powiem tylko tyle, że Burudni od EuroCafe jest moim hitem, zwłaszcza w jak-zwykle-świetnej-cenie proponowanej przez Gorana.
Polecam spróbować!
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2020, 14:20:12 wysłana przez Kasper »

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1448 dnia: 17 Wrzesień 2020, 14:37:53 »
Z racji tego, że jak widzę mamy w kraju wiele dobrych palarni, które z racji mojego krótkiego stażu z dobrą kawą i przelewami dopiero odkrywam postanowiłem za każdym razem zamawiać z innej, żeby dać każdemu szansę :) (na chwilę obecną hitem dla mnie był anonimowy gratis od Antonia, tylko nikt nie wie co to było :D).
Tym razem w kolejce ustawiło się Euro Cafe. Oczywiście zazwyczaj nie wiem co zamówić, więc czasem pytam, czasem strzelam na ślepo co mi w opisie spasuje :), dlatego dzięki Kasper za rekomendację, wrzucę m.in. Burundi do przetestowania, mujeres (do mojego zabawkowego delonghi i przetestowania w przelewie), coś jeszcze warto spróbować ? ktoś coś poleca? może @ranGo też coś zaproponuje czym chciałby się pochwalić? ;) (zaznaczam, że moje preferencje są bardzo szerokie i się nie ograniczam w poszukiwaniach, może być słodko, może być kwaskowato, może być czekoladowo czy orzechowo.....szukam tych wyróżniających się z jakiegoś powodu ;))
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1449 dnia: 17 Wrzesień 2020, 18:17:21 »
Jeżeli chodzi o Kenya Slopes of 8 microlot to też mnie nie zachwyciła pomimo prób w V60, aeropressie, cleverze czy Oxo. Za to Burundi Gatukuza Estate od pierwszego strzału w Cleverze bardzo przyjemne. Aż się nie mogę doczekać weekendu, bo wtedy będzie czas na V60.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1450 dnia: 17 Wrzesień 2020, 20:03:33 »
Koledzy, nie wiem czemu nie dogadaliście się z Kenią, jest to kawa wysokiej jakości, bardzo dużo sprzedajemy jej i nie mieliśmy żadnych podobnych doświadczeń. Zostało nam ledwie parę kartonów i zanim ją sprzedamy w całości to spróbujmy dojść do tego gdzie leży problem. Proszę o wskazówki jak jest zaparzana i zobaczymy czemu nie spełnia wasze oczekiwania.

@ralph , z kaw do metod ciśnieniowych to na pierwszy raz bym Ci poleciił kawę z plantacji Palmichal w Kolumbii, Tanzanię Gombe i Girambin z Papui, do przelewów microlot z Hondurasu Cerro Gacho i Rwandę Gasange.

W przyszłym tygodniu na półkach sklepowych znajdzie się Bali Paradise która zastąpi Javę Jampit a ze względu na to że Gwatemala Las Amapolas się kończy, myślimy nad tym czy ma wrócić do sklepu Gwatemala Oro która podbiła wasze serca czy jednak zaproponować coś nowego.

Niedługo pojawi się kawa z obróbki honey z meksykańskiej plantacji Olmo. Ludzie prowadzący plantacje są świadomy deforestacji, zmian klimatycznych, problemów z emisją CO2 i biorą udział w projekcie zalesienia razem z partnerem z Danii, w którym zostało posadzono 300.000 sadzonek drzew owocowych endemicznie należących do terenów Vera Cruz. Więcej o samym projekcie: https://reforestationlatam.org/ 


Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1451 dnia: 18 Wrzesień 2020, 00:31:04 »
Ja nie mogłem dogadać się z Kenią Kirinyagą (smakowała, ale to nie było "to"), ale raz zmieliłem drobniej niż zazwyczaj i efekt w filiżance był lepszy niż przy wcześniejszych naparach. Najbardziej podchodzi mi parzona w Gabi.
Wszystkie niedoskonałości zrzucam jednak na braki w umiejętnościach "parzacza".  ;)

Widziałem, że na Instagramie pojawiło się zdjęcie worka z Jemenu - kiedy można spodziewać się tej kawki w sklepie?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1452 dnia: 18 Wrzesień 2020, 09:36:56 »
Pod koniec Września powinna się pojawić w sklepie intrygująca Mocha Jemen. Tradycyjnie z obróbki natural.




Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1453 dnia: 18 Wrzesień 2020, 09:44:24 »
Ja sobie zrobiłem właśnie mały cupping i nowa Kenia bardzo fajnie wyszła, dominujący aromat konfitury porzeczkowej, takiej domowej, zdziwiłem się bo chyba po raz pierwszy tak wyraźnie wyczułem w kawie porzeczkę  [emoji106]
Brazylia jasny wypał też bardzo mi smakuje, orzech laskowy dominuje, może jakaś lekka nutka połączenia orzecha z czekoladą czyli nutelli, piękny słodki aromat.
Z kolei Etiopia natural dość intrygująca, nie potrafię rozgryźć co czuję ale z czymś mi się to kojarzy na pewno, przyjemnym oczywiście.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1454 dnia: 18 Wrzesień 2020, 11:28:47 »
Pod koniec Września powinna się pojawić w sklepie intrygująca Mocha Jemen. Tradycyjnie z obróbki natural.

Świetnie, zatem czekamy na wielbłąda. ;)

Czy do tego czasu powinno wystarczyć jasnej Brazylii do przelewów czy lepiej poprosić o rezerwację?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi