Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438853 razy)

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #165 dnia: 04 Listopad 2017, 20:56:11 »
Ja kupiłem 8 paczek [emoji3], kawka jest obłędna. W większości robię w V01 oraz Gabi!

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #166 dnia: 04 Listopad 2017, 21:01:52 »
Jeszcze... śmiało :P

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #167 dnia: 04 Listopad 2017, 21:16:45 »
Ja miałem tylko jedną torebkę
LMWDP #469

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #168 dnia: 04 Listopad 2017, 21:30:15 »


Ja kupiłem 8 paczek [emoji3], kawka jest obłędna. W większości robię w V01 oraz Gabi!

Jako dokładnie przepis w Gabi? Może choć jedna kawa z tego urządzenia mi się uda.


A ja ją w całości pod ciśnieniem zrobiłem. Espresso wychodzi bajkowe, jedno z najlepszych jakie kiedykolwiek piłem w domu i poza nim.

I ja o tym myślałem. A teraz to napewno spróbuję. 18g 1:2 94'C? Czy jakieś specjalne traktowanie?

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #169 dnia: 04 Listopad 2017, 21:43:14 »
Jeżeli chodzi o Gabi, doza 15 gram temperatura 95 st., mielenie Comendante na 26 kliku (od całkowicie zablokowanych żaren) czas wychodzi około 3:20 jeśli dobrze pamietam, wody 230 ml. Z tym że tej kawki nie udało i się jeszcze popsuć. Jakbym jej nie zrobił to wychodzi bardzo dobrze.
Co do Gabi to kawa wychodzi z niej bardziej płaska. Wczoraj robiłem w Gabi 400 ml Etiopii z palarni April i wyszło bardzo słodko w zapachu delikatne nuty owocowe i kwiatowe a w smaku bardzo przyjemne kwaski. Bardziej m smakowała nie w Hario. Tam nie miałem tak podbitej słodyczy.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #170 dnia: 04 Listopad 2017, 21:43:19 »
W sumie to nie wiem jaka mam temperaturę , ale zasadniczo jakieś 19g z ratio nieco ponad 1:2. Na Conti ekstrakcja w sumie i z 45 sekund trwała.

Owocowe szaleństwo, słodki syrop, a jako cappu wychodziła mleczna czekolada z owocowym nadzieniem.
LMWDP #469

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #171 dnia: 04 Listopad 2017, 21:59:54 »
A ja miałem szczęście, bo dostałem tę kawkę zamiast Ethiopi Dimtu, która się akurat skończyła. Całe kilo :)
Pyszna jest - sama słodycz!

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #172 dnia: 06 Listopad 2017, 15:03:33 »
Wielkie chapeau bas za Perełkę :brawa: Tak jak już poprzednicy pisali- niesamowita kawa, jedna z najlepszych jaka kiedykolwiek trafiła w moje ręce. Akurat wziąłem na 1 listopada do rodzinki- zawsze się podśmiechują trochę z czarów jakie czynię nad kawą ale cisza nad filiżanką drip'a i rosnący szok na twarzy był bezcenny ;) Nikt nie spojrzał nawet w stronę cukierniczki ;) Wziąłem niestety tylko 2 paczki... Goran, czekamy na więcej!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #173 dnia: 06 Listopad 2017, 16:22:05 »
Trochę musiałem się namęczyć nim uraczyłem się kawą z górskich terenów inków, ale warto było. Peru Yanesha, to bardzo fajne ziarenka, nieco przypominające charakterem kawy z Kolumbii, z bardzo fajną owocowością odrobiną kwiatów, przypraw przypraw korzennych z lekką nutą czekoladową.

Jeśli ktoś by się zmagał również z tymi ziarenkami to u mnie w kawiarce sprawdziło się potraktowanie jak jasnych ziaren z Kenii. Drobniejsze mielenie i trochę większe brew ratio.

Bardzo przyjemnie i aromatycznie wyszła również w cold brew. Niekawowa żona stwierdziła, że ten macerat jej bardzo smakuje. Mi się natomiast bardzo dobrze przygotowywało na zimę wczoraj ogródek w towarzystwie tego zimnego napitku.
kawaOgrodek1SM.jpg
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2017, 17:20:38 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #174 dnia: 06 Listopad 2017, 18:07:49 »


Jeśli ktoś by się zmagał również z tymi ziarenkami to u mnie w kawiarce sprawdziło się potraktowanie jak jasnych ziaren z Kenii. Drobniejsze mielenie i trochę większe brew ratio.

A jak rozumieć i co oznacza brew ratio w przypadku kawiarki?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #175 dnia: 06 Listopad 2017, 20:37:30 »
To samo co w przypadku espresso. Stosunek ilość zmielonej kawy do naparu. naparu Chyba na polski będzie to uzysk, powiedzmy że normalnie z 18 g zmielonej kawy uzyskuję ok. 60 g naparu. W przypadku tych ziaren z Peru żeby poprawnie się zaparzyły, potrzeba było uzyskać większą ilość naparu. Czyli więcej wody musiało trafić do zbiorniczka dając uzysk ok. 65 g
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2017, 20:41:43 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Listopad 2017, 22:00:37 »


Czyli więcej wody musiało trafić do zbiorniczka dając uzysk ok. 65 g

Tak myślałem. Tylko jak to w kawiarce zrobić? Lejesz wody ponad zaworek? Ja pamiętam że wody zawsze pod zaworek, kawy w sitko do pełna bo inaczej nie wyjdzie..

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #177 dnia: 06 Listopad 2017, 22:23:46 »
no ja zawsze nalewam wody ok. 2/3 zbiorniczka ;), ale to już jak kto lubi :)
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2017, 22:37:14 wysłana przez krystians »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #178 dnia: 16 Listopad 2017, 09:21:24 »
Wczoraj podjechałem do Gorana i Alicji po cudownie ocaloną na moje potrzeby ostatnią paczkę Perla Negra ;-) 
Dziękuję za pokazanie wszystkiego co zobaczyłem, za miłe jak zwykle przyjęcie i gościnność, no i przepraszam za rozregulowanie fotela Abartha.

Największe jednak zaskoczenie to sama kawa, czytałem wcześniej opinie na jej temat i niby domyślałem się czego mogę się spodziewać ale tak naprawdę to niczego się nie domyślałem i nie spodziewałem. Nie lubię i nie idę w stronę alternatywy, ostatnio piję tylko espresso więc nagrzałem kuchennego potwora ;-) Pierwsze zaskoczenie po otwarciu paczki w postaci niesamowicie mocnego owocowo-kwiatowego aromatu, dość słodki zapach i w fajny sposób ulotny, czułem też odrobinę tytoniowej nuty? Po zmieleniu jeszcze więcej owoców mango czy też suszone morele, bardzo słodki aromat i wyraźnie wyczuwalny. Pierwszy shot i kolejne zaskoczenie zdecydowanie słodko, owocowo z odrobiną nuty korzennej? I znowu bardzo silny aromat owoców ale bardzo mało cremy. Muszę przyznać że najbardziej zaskakująca, ciekawa kawa jaką piłem, bardzo smaczna, zrównoważona, zmieniająca się z każdym łykiem, wcześniej tylko Rwanda od Auduna miała namiastkę takiej słodyczy. Co więcej czytając poprzednie opinie nie miałem chyba świadomości w czym rzecz, nawet zapach ciastka jest równie mocny i  niesamowity co samej kawy, pachnie owocami dosłownie wszystko, kolba, hopper, kuchnia ;-) Drugi shot gorzej, pokręciłem młynem mieląc drobniej i straciłem trochę z tej owocowej głębi, ale pojawiła się crema. Ktoś mówił przerwa ? Postanowiłem z dalszymi próbami i pisaniem czegokolwiek poczekać do rana do drugiej porannej kawy i wrócić do poprzednich ustawień. Kawa niezmiennie zaskakująca, bogactwo smaków i aromatów niesamowite, pojawia się dodatkowo karmel? Ta kawa z pewnością powinna trafić w ręce wszystkich osób które zaczynają zabawę z sensoryczną i poszukują w mieszankach słodyczy, owocowych aromatów, próbują różne kawy i nie czują tego co pojawiało się w ich opisie, ale mają już trochę pojęcia o procesie ekstrakcji i poprawne możliwości sprzętowe. Perla Negra ma to wszystko wyłożone kawa na ławę ;-) Aż się zastanawiam czy właśnie nie popsułem siebie do reszty i czy nie zrobiłem sobie krzywdy bo cholernie ciężko będzie teraz pić inna kawę. To trochę tak jak ze zmianą ekspresu kiedy po zakupie Hxa okazało się że nie bardzo mam już tego zająca do dogonienia. Chyba jestem osobą którą bardziej angażuje proces poszukiwania, zdobywania, knucia i renowacji czy naprawy niż później jazdy zrobionym na gotowo autem ;-)   Tak czy inaczej ta kawa to prawdziwa rewelacja i kwintesencja tego wszystkiego o czym tutaj tyle się mówi, no proszę trochę ponad 3 lata nauki, zmian sprzętu i zabawy czarnymi ziarnami i już mam  :szampan:

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #179 dnia: 16 Listopad 2017, 09:26:02 »
Mam jeszcze półtorej paczki to wezmę na warszawskie spotkanie. Oczywiście te pół paczki

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi