Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 451180 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2130 dnia: 20 Czerwiec 2023, 14:56:31 »
Mega! Jestem fanem czegoś takiego, oby się szybko rozwinęło. Choć zaraz pewnie malkontenci i tacy co twierdzą, że niewidomi kawę palą zmysłami, będą narzekać i płakać jakich to czasów dożyliśmy
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2131 dnia: 20 Czerwiec 2023, 15:48:27 »
A Ty w ogóle cokolwiek wiesz o matematycznym modelowaniu, @Szczympek? Użyłeś kiedykolwiek choćby Matlaba do czegoś innego niż znalezienia rezultatu działania 2+2? Fanem możesz sobie być, ale czy jesteś w stanie przeczytać ze zrozumieniem ten artykuł i merytorycznie porozmawiać?

Włosi od dawna na poważnie zajmują się naukowymi aspektami espresso...
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2023, 16:22:34 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2132 dnia: 20 Czerwiec 2023, 20:11:44 »
 :buziak:

A w ogóle włosi jakkolwiek liczą się w świecie specialty?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2134 dnia: 21 Czerwiec 2023, 09:57:37 »
A w ogóle włosi jakkolwiek liczą się w świecie specialty?

No właśnie. Nawet nie przeczytałeś tytułu przytoczonego artykułu na temat modelowania espresso...

https://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/ten-projekt-moze-byc-przelomem-na-rynku-kawy-firmy-zaoszczedza-krocie,227046.html

Tyle, że kofeina jest naturalnym pestycydem, chroniącym nasiona przed szkodnikami. Ciekawe co dostaniemy w zamian?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2023, 10:35:54 wysłana przez Antonio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2135 dnia: 21 Czerwiec 2023, 10:52:57 »
Nawet jak się nie liczą to co z tego? Jaki to ma związek z przytoczonym tematem?

Tyle, że kofeina jest naturalnym pestycydem, chroniącym nasiona przed szkodnikami. Ciekawe co dostaniemy w zamian?
Chyba nie chcemy wiedzieć...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2136 dnia: 21 Czerwiec 2023, 12:32:22 »
Tyle, że kofeina jest naturalnym pestycydem, chroniącym nasiona przed szkodnikami. Ciekawe co dostaniemy w zamian?
A sam proces pozbycia się kofeiny z ziarna nie jest szkodliwy?
》tertium non datur《

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2137 dnia: 21 Czerwiec 2023, 12:47:25 »
Tak, niektóre metody usuwania kofeiny z ziaren kawy są szkodliwe, dla tego ich zakazano.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2138 dnia: 21 Czerwiec 2023, 18:23:48 »
Prościej by było GMO zrobić bezkofeinowe, a ci dwie dekady się z tym bujają ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2139 dnia: 23 Czerwiec 2023, 08:20:22 »
Gruba akcja na WBrC z Natalią Kwiatkowska w roli głównej. Takiej kompromitacji sca i woc nie zaliczyło chyba nigdy. Z drugiej strony Natalia to trochę drama queen. Brakło dobrej komunikacji, a poskutkowało tym, ze sędziowie nawet nie spróbowali gorącej kawy Natalii

https://www.instagram.com/reel/Ctzeh6lpNW4/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2140 dnia: 23 Czerwiec 2023, 09:04:13 »
Z drugiej strony Natalia to trochę drama queen. Brakło dobrej komunikacji, a poskutkowało tym, ze sędziowie nawet nie spróbowali gorącej kawy Natalii

https://www.instagram.com/reel/Ctzeh6lpNW4/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Trochę drama queen? Co to właściwie ma znaczyć? Jeśli sędziowie dali ciała i przez to jej wynik ucierpiał, to normalne, że szlag ja trafił. W końcu taki wyjazd to masa pracy i poświęceń z jej strony. W jaki inny sposób wg Ciebie miałaby zwrócić uwagę na to co się stało? Swoich najbliższych też tak oceniasz, czy miewasz odrobinę empatii?

Brakło dobrej komunikacji wg Ciebie? W którym momencie dokładnie?

Dla mnie sędzia odpowiedzialny za to powinien przeprosić i zaproponować jakieś rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2023, 09:07:19 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2141 dnia: 23 Czerwiec 2023, 10:39:39 »
Mniej emocji, więcej faktów.
Zobacz jej nowy post, jej story. Mnie taka forma nie przekonuje.
Tez się zagotowałem czytając to co się stało, ale raczej tylko spokoj może tu pomóc. A w komentarzach jeszcze krzyki męża i kolegów - raczej nie tedy droga
Twoje osobiste wycieczki pominę, nie myslałem, że zniżasz się do tego poziomu. Ale mam empatię do sędziów. Oni tez są obsrani na miętowo i cieszą się z przywileju ktory mają.
Bardzo doceniam Natalię, poznaliśmy się w Dublinie, uważam, że jest najbardziej utalentowana baristką swiata. Jeszcze bardziej doceniam jej balansowanie na skraju regulaminu i wychodzenie poza schematy,, bo tacy ludzie maja czesto duży wpływ na scenę kawową. Ale ona już doświadczyła słabości sędziów w Milanie. Jeśli miałbym zrobić to znowu, zastanowiłbym się nad każdym słowem, zwłaszcza po praktycznie zupełnie nowym regulaminie zawodów. Wieki temu Hoffmann tez wykorzystał lukę w regulaminie, ale dokładnie objaśnił na czym polega i dlaczego może zrobić daną rzecz i został mistrzem swiata.
Mam nadzieje, że sytuacja nie zostanie zamieciona pod dywan, jak było choćby na polskim latte art, i Natalia wystartuje w kolejnych zawodach, bo konkurencji na jej podwórku po prostu nie ma


Edit: chyba sama się zorientowała, bo usunela stories :) czyli nie pomyliłem się z emocjami
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2023, 10:52:05 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2142 dnia: 23 Czerwiec 2023, 11:36:29 »
Nie ona pierwsza. Wszyscy jadą w tych zawodach na tym samym wózku... Faktycznie usunęła kilka ostatnich wpisów -- inaczej nie miałaby przecież szans w przyszłości ;).
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2023, 11:45:57 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2143 dnia: 23 Czerwiec 2023, 12:48:49 »
Oczywiście, że emocje nie są sposobem na komunikację. Bycie sędzią jest bardzo odpowiedzialną pracą i na pewno nie jest im łatwo. Jednak nazywanie kogoś "drama queen" w takim momencie jest moim zdaniem nie w porządku i wykazuje brak zrozumienia sytuacji emocjonalnej, w której się znalazła nasza mistrzyni. W związku z tym zastanawiam się czy wobec wszystkich brakuje Ci takiej umiejętności.  Nie mówię że Natalia nie popełniła żadnego błędu, ale czy jeśli nie zrobiłaby awantury to byłoby lepiej, nie wiem? Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli jakaś niewygodna sprawa może zostać przemilczana, to tak się na ogół dzieje. Może jakieś większe wpadki się zdarzałyu, ale nigdy o nich nie usłyszeliśmy, bo nie robiono "dramatu" jak to nazwałeś.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2023, 13:06:58 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #2144 dnia: 23 Czerwiec 2023, 12:58:05 »
Sam napisales w ostatnim zdaniu, że zrobiła dramat 😂 wiec czemu zwrot ktory użyłem jest nie na miejscu? Zreszta mam to gdzieś, jakkolwiek bym nie napisał i tak będziesz się czepiał. Jeśli to Ci pomaga - jestem do usług.
Natalia nie popełniła błędu jeśli popatrzeć na to na chłodno, ma 100% racji, choć mogłaby to inaczej wyrazić. Współczuje tez sędziom, bo zawodnicy przynajmniej spodziewają się nagrody, zawsze coś tam dostaną, a sędziowie, poprawcie mnie jeśli się mylę, to wolontariat. A teraz cała wina może spaść na nich, bo pewnie organizatorzy się wypną. Przykra sytuacja
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi