Autor Wątek: Lelit Mara X - para wodna z kolby  (Przeczytany 431 razy)

Offline johnyszwendacz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon
Lelit Mara X - para wodna z kolby
« dnia: 06 Marzec 2024, 09:58:41 »
Cześć pod odkamienianiu ekspresu mam takie problem. Czasami podczas robienia kawy z wylewki zamiast wody ekspres podaje parę wodną. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie ekspresu poczekanie aż się wystudzi, potem zaczyna znowu działać normalnie. Problem pojawia się sporadycznie jednak wcześniej go nie było. Mam wrażenie, że pojawił się po odkamienianiu oraz też wydaje mi się, że po odkamienianiu ekspres zaczął pracować głośniej. Macie może pomysł co mogę sprawdzić samemu czy trzeba do serwisu. Z góry dzięki  :uklony:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2024, 17:39:50 »
Te odkamienianie w Marze jako HX to na pewno jest takie proste? Jak to robisz? Jest pokazana procedura w instrukcji obsługi?
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2024, 17:45:22 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline cpu

  • Wiadomości: 332
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2024, 17:41:02 »
Wieczorem wyśle serwisową procedurę do Mary tylko ja znajdę

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 430
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2024, 18:12:04 »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec 2024, 19:01:14 »
Jeśli jest to procedura wskazana przez producenta, to może kolega sobie uprościł jakieś czynności. Jak było @johnyszwendacz ?
》tertium non datur《

Offline cpu

  • Wiadomości: 332
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Marzec 2024, 19:27:01 »
O dokladnie to papierku nie potrzebujesz chyba ze chcesz bo mam gdzies druczek ktory dostalem od Konesso.

Offline johnyszwendacz

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec 2024, 09:12:57 »
Odkamieniałem już jakiś czas temu więc super pewien to nie jestem... Problem przytrafia się rzadko więc nawet ciężko z tym pójść do serwisu... Niemniej jednak chyba poza wyłączaniem go na 5 sekund w trakcie to robiłem jak na filmiku. Tak pomyślałem, może spuścić wodę z bojlera i napełnić jeszcze raz plus może jeszcze reset softu jeśli jest taka opcja?

Offline cpu

  • Wiadomości: 332
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec 2024, 09:36:38 »
Co do softu to raczej nie ma opcji takiej - tam od Gicara boxy sa montowane ktore steruja calym ekspresem - ten box w twoim wypadku dziala.
Jesli chodzi spuszczenie wody to czemu nie - na dwa taborety zeby byl dostep do spodu - 4 sruby zeby usunac blaszke pod ktora znajdziesz zaworek do spuszczania wody z bojlera, zobacz co tam poleci.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 430
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec 2024, 09:47:53 »
Zaworkiem to chyba tylko z wymiennika (HXa)... z bojlera to przez wylewkę wrzątku o ile pamiętam...

jest filmik:

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2024, 09:50:06 wysłana przez WS5 »

Offline cpu

  • Wiadomości: 332
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Lelit Mara X - para wodna z kolby
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2024, 10:33:52 »
Zaworkiem to chyba tylko z wymiennika (HXa)... z bojlera to przez wylewkę wrzątku o ile pamiętam...

jest filmik:



Dzieki za poprawienie mnie - wylewka -> bojler tylko trzeba troche cisienia, reszta wody z HXa ktory jest wewnatrz bojlera przez ten zawor - wtedy ekspres jest pusty.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi