Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 83444 razy)

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #315 dnia: 24 Czerwiec 2022, 17:15:40 »
Tym razem rozmówcy bardzo fajni, ale co się stało z Wami chłopaki? Goście przedstawiają się dopiero w…. 19 minucie! Wcześniej jakaś niezrozumiała rozmowa przez telefon i prześciganie się czego nie wiecie o rozmówcach. Brakło planu na podcast. Powinno to być raczej minutowe przedstawienie rozmówców i przejście do, bardzo ciekawego, tematu. A tutaj jakieś wyliczanki kto gdzie pracował, później chłopaki to powtarzają bez żadnej wartości merytorycznej. 1/3 odcinka i zero rozmowy na temat kawy.
Swoją droga, świetne byłoby zaczęcie od tego, ze chłopak został zwolniony z sieciówki, a teraz jest czołowym polskim roasterem, a Wy nie chcieliście o tym nawet wspomnieć - dla mnie co najmniej dziwna decyzja.
Rozmówcy fajni, kulturalni, obeznani w temacie. Angielski Wojtka rozśmieszył mnie niesamowicie, szczególnie „pulpet natural” 😂
Gdyby nie te pierwsze 20 minut to rewelacyjny podcast.
Biorę się za słuchanie najnowszego ;)

Dzięki za info i czas poświęcany na słuchanie naszych rozmów. Sporo rozmawiamy z Konradem o formacie podcastu. Bardzo zależy nam na przedstawianiu w nich ludzi. Pewnie dlatego kawa pojawia się w 19 minucie.
Nie chciałbym w podcaście powielać standardowego formatu i zawsze zaczynać od przedstawiania gości.
Plan podcastu to główny wątek, a znaczną część nagrania zostawiamy na to co przyniesie spotkanie.

Jeszcze raz dzięki za słuchanie!
Paweł
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #316 dnia: 14 Maj 2023, 21:26:15 »
Kolejne miesiące za nami. Jak dziś postrzegamy polski rynek kawy? Chyba idziemy z tą kawą już na maksa? Wydaje się, że już tylko duże palarnie się tu rozkręcają... Trudno powiedzieć czy z korzyścią dla kawowego świadomego konsumenta? Ostatnio trochę czasu spędziłem we Wrocławiu i zerknąłem tu i ówdzie. W wielu kawiarniach widać tylko znane, duże palarnie, typu Hayb, Hard Beans, Story itp. Torebki "biją" po oczach. W jednej z kawiarni z dużymi aspiracjami, bo przy Rynku zastałem nawet ziarna z The Barn -- przelewki z tego były OK, ale na zwykłym, rzetelnym poziomie. Espresso pozostawia sporo do życzenia. Być może nawet można zaryzykować twierdzenie, że im bardziej zadęty-na-specialty lokal, tym gorsze espresso. Dominują ziarna z Brazylii. Raczej nie najdroższe a najtańsze i niekoniecznie dobre -- z różnych powodów.

Niezłe espresso dostałem w okrąglaku Etno (też z Brazylii, ale zaparzone przy użyciu starej, poczciwej FAEMA) i paradoksalnie w jakiejś ulicznej lodziarni z włoskiej kawy Pascucci i z maszynki marki Brasilia ;).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #317 dnia: 14 Maj 2023, 21:46:38 »
Nie mam obeznania, ale z geekow w UK czy Irlandii to z polskich palarni znaja tylko Hard Beans i ewenatualnie Auduna.
Zdaje się, ze polski rynek wyglada jak w tym poście (ostrzegam, źle się czyta, wulgaryzmy, cytaty z social mediów, ogólnie prymitywnie).



Której polskiej palarni bym nie przejrzał to nuda. Max jakiś tani anaerobic z ery cynamonu czy sosu sojowego. Jest nudno, ale stabilnie. Jeśli ktoś lubi klasykę, washed, natural, Honey  to ma życie jak w raju. Jeśli ktoś lubi odkrywać, szukac, poznawać co kawa ma do zaoferowania - raczej musi sięgnąć za granice
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #318 dnia: 14 Maj 2023, 21:58:51 »
Rynek kawowy trochę jak rynek GASTRO napompował się obrazkami z innych części świata i teraz większość jest przekonana o swojej wyjątkowości i znajomosci tematu :):), dobrego espresso ze świeca szukać (chociaz to nie tylko problem w Polskim grajdołku )

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #319 dnia: 15 Maj 2023, 12:05:43 »
Której polskiej palarni bym nie przejrzał to nuda. Max jakiś tani anaerobic z ery cynamonu czy sosu sojowego. Jest nudno, ale stabilnie. Jeśli ktoś lubi klasykę, washed, natural, Honey  to ma życie jak w raju. Jeśli ktoś lubi odkrywać, szukac, poznawać co kawa ma do zaoferowania - raczej musi sięgnąć za granice
Nie śledzę zagranicznych palarni, ale co nowego jeszcze można odkryć? Inne procesy obróbki? Skupić się na rzadszych odmianach? To nie uszczy(m)p(ek)liwość ;) Niedawno linkowałeś podcast o tym, jak anerobici są be i pora po prostu przeprosić się z naturalami i mytymi.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #320 dnia: 15 Maj 2023, 14:58:47 »
Wszystko :)
Czego brak?
Bardziej „nieznanych” krajów jak Malawi, Zambia, Laos, Papua Nowa Gwinea (chyba tylko @mr_blend to oferuje, a kawy w większości są genialne)
Odmian typu Typica Majorado, Sidra czy nawet Geishy jak na lekarstwo.
Procesy to inna sprawa, tanie anaerobiki to wciąż lipa, ale są już plantacje, gdzie farmerzy maja większe pojecie o tym procesie, a nie „kiszą” kawy w workach na śmieci, bo jest zapotrzebowanie na anaerobiki po €10 za paczkę.
Ale są tez procesy jak Lactic, Tyoxidised, z dodatkiem drożdży winiarskich (Btw ta kawa to top3 kaw które piłem ever - https://www.belllane.ie/products/colombia-jairo-arcila-pink-bourbon-250g )
I wcale nie musza być drogie.

Wystarczy spojrzeć na ofertę Manhattan, Nomad, Kawa (z Paryża) żeby się dowiedzieć o ciekawych obrobkach czy odmianach.

I żeby nie było wątpliwości - ja jestem wierny klasykom, ale z chęcią probuje nowe rzeczy. Czesto bywa ze mi nie smakują, ale fajnie jest poczuć coś nowego w kawie, zwłaszcza gdy pije się około 500-700 różnych kaw rocznie.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2023, 16:51:43 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #321 dnia: 15 Maj 2023, 19:55:42 »
Kawy z Malawi paliłem, gdy Ciebie na świecie nie było ;). Wiele palarni w Polsce przerabia takie kraje pochodzenia. Nie w tym rzecz.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #322 dnia: 15 Maj 2023, 20:07:24 »
Czy to znów będzie za dużo jeśli zapytam które z wielu palarni przerabiają takie kraje? Czy będzie jak ostatnim razem gdzie nie podałeś nic?

Może sprobuj wypalić teraz to zobaczysz czy nie w tym rzecz :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #323 dnia: 16 Maj 2023, 08:31:28 »
Z innej beczki żeby tak na polski rynek nie narzekać , byłem 3 dni w Trescie(toż to kolebka kawy ) na 10 miejsc tylko w 2 było poprawne espresso:(

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #324 dnia: 16 Maj 2023, 08:40:56 »
Może sprobuj wypalić teraz to zobaczysz czy nie w tym rzecz :)

W czym jest rzecz, ciekaw jestem, bo Malawi mieliśmy ostatnio w 2019 ( mieszanka organiczna trzech odmian Nyika, Catimor, Geisha ), a Zambia była przed i po pandemii.

Z Triestu kiedyś nie można było wrócić nie przywożąc kawę ze sobą. Dzisiaj, to już inne czasy.


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #325 dnia: 16 Maj 2023, 08:42:06 »
I co, nie sprzedały się? Czy raczej odwrotnie?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #326 dnia: 16 Maj 2023, 08:45:44 »
Z Triestu kiedyś nie można było wrócić nie przywożąc kawę ze sobą. Dzisiaj, to już inne czasy
Byłem w kilku palarniach powiem szczerze ze są daleko za nami :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #327 dnia: 16 Maj 2023, 08:51:11 »
I co, nie sprzedały się?

Nie, z tym nie było problemu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #328 dnia: 16 Maj 2023, 09:24:37 »
Co z tego Malawi, Zambii, Papui, Laosu i innych egzotycznych Tajlandii itp. ma wynikać? Dla mnie nic. Nie kierujemy się w wyborze ziarna atlasem geograficznym tylko sensorycznym. Podoba się nam taka czy owaka Kolumbia, Etiopia, Kenia a dane ziarna są dostępne, mają wystarczające walory sensoryczne, akceptowalne ceny, więc takie kawy kupujemy i tyle. Ziarna z Malawi są w ofercie np. Bero co roku -- co roku kupują je polskie palarnie. Czasami @Szczympek zachowujesz się jak... nie powiem co. @krystians ma rację :).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #329 dnia: 16 Maj 2023, 09:54:42 »
Ale teraz konkretnie czego się czepiasz? Zadałeś pytanie:
„Chyba idziemy z kawą już na maksa”

Odpisałem ze wg mnie nie, bo dużo polskiemu rynkowi brakuje jeśli chodzi o kraje, odmiany i obróbki.

Co w tym złego?

Btw. Możesz mi podać proszę te wiele palarni, może ze 3? Szukałem i nic nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2023, 10:00:12 wysłana przez Szczympek »
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi