Autor Wątek: Waga Beurer KS 36  (Przeczytany 4819 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Waga Beurer KS 36
« dnia: 08 Czerwiec 2016, 20:34:50 »
KS 36 to precyzyjna waga kuchenna firmy Beurer. Maksymalne obciążenie wynosi 2000 g, dokładność pomiaru do 500 g – 0,1 g, od 500 do 1000 g – 0,2 g, a od 1000 do 2000 g - 0,5 g.  Wymiary w mm (sz, dł, w): 95 x 190 x 20. Waga ma wyświetlacz z dużymi 10 mm literami. W zestawie jest 200 g kontrolny ciężarek, bo waga ma możliwość kalibrowania, precyzyjnego ustawienia pomiaru. Można ją tarować, a nieużywana wyłącza się po 90 sekundach. Jest dokładna, więc nie wyłączy się przedwcześnie nawet przy długim przelewaniu. Wadą jest pokrycie całej góry sztucznym tworzywem wykończonym na połysk, które uwypukla wszelkie ryski i odciski palców. Można ważyć portafilry, ale po wytarowaniu i zdjęciu z szalki ponad 500 g obciążenia, na wyświetlaczu zamiast ujemnej wagi pojawi się napis „Err”. Problem to w sumie nie jest, bo po położeniu na wagę portafiltra, pokaże się prawidłowy pomiar, ale co poniektórych może to denerwować. Mimo to, mogę tę wagę polecić, bo wygodnie się z niej korzysta. W kawowych zastosowaniach sprawdza się bardzo dobrze. Jest precyzyjna, ma niewielkie wymiary, ciekawy design z atrakcyjną kolorystyką dominującej czerni, przez co czerwone cyferki na wyświetlaczu są świetnie widoczne. Kosztuje około stówki, a renomowany producent daje na nią pięć lat gwarancji. Posłuży do precyzyjnego ważenia ziarenek, a większych obciążeń również się nie boi.

http://images78.fotosik.pl/663/b1db84aeff43c111gen.png
Waga Beurer KS 36



Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2016, 21:27:09 »
Przymierzałem się kiedyś do jej zakupu.. Jedyna chyba na rynku waga kuchenna o dokładności pomiaru 0,1 g. Gdzieś czytałem opinię jakiegoś użytkownika, który twierdził, że sprawdził na świeżo skalibrowanej wadze laboratoryjnej wagę tego dołączonego ciężarka i wyszło mu 200,61 g, przez co nie bardzo nadaje się do kalibracji..

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2016, 05:04:43 »
Pracuje u mnie identyczna od ok. 2 latek. Bez problemów.
Na samiutkim początku testowałem mój "wzornik wagi" w pracy na precyzyjnym i było równe 200g - nooo ale nie było "świeżo skalibrowane"  ;)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2016, 09:00:43 »
Przymierzałem się kiedyś do jej zakupu.. Jedyna chyba na rynku waga kuchenna o dokładności pomiaru 0,1 g. Gdzieś czytałem opinię jakiegoś użytkownika, który twierdził, że sprawdził na świeżo skalibrowanej wadze laboratoryjnej wagę tego dołączonego ciężarka i wyszło mu 200,61 g, przez co nie bardzo nadaje się do kalibracji..
Rozumiesz, że ciężarek ma wadę poniżej 160mg, jest więc w kategorii 7 ASTM. Wiesz ile kosztuje ciężarek do kalibracji wag laboratoryjnych?
Dodatkowo po to kalibrujesz by zlikwidować błąd...

BTW mały trick po zerowaniu waga dalej waży do dwóch kilo i jest dokładna...



Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwiec 2016, 12:01:28 »
Czyli taka wada to nic strasznego, thx za wyjaśnienie :) Nie, nie wiem ile kosztuje w/w ciężarek.
Stoję ponownie przed wyborem wagi, chyba nie będę marudził i uzbieram $ na Brewistę.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwiec 2016, 14:12:15 »
Główna wada to że się wyłącza po jakimś czasie, dość krótkim jak się nic nie zmienia.

A co do wagi to Acacia jest niezła. Brewista się nie bawiłem, ale w podobnej cenie do KS 36 więc można dozbierać.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwiec 2016, 18:36:27 »
Główna wada to że się wyłącza po jakimś czasie, dość krótkim jak się nic nie zmienia.

To akurat żadna wada. Przecież w czasie przelewania się nie wyłącza, a to jest najważniejsze.

Brewista się nie bawiłem, ale w podobnej cenie do KS 36 więc można dozbierać.

Brewista jest ponad dwukrotnie droższa.

Offline Ramzes

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Kawiarka/V60/AeroPress/FP
  • Młynek: Porlex Tall
Odp: Waga Beurer KS 36
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2016, 21:34:26 »
Cześć,

Również podzielę się spostrzeżeniami. Wagę mam od tygodnia i sprawuje się bardzo dobrze. Spokojnie można na niej postawić gorący serwer do kawy.

Waga precyzyjna i bardzo poręczna. W tej cenie a nawet wyższej ciężko coś znaleźć.

Do domu sprawdza się idealnie.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi