Autor Wątek: Zestaw do alternatyw na początek  (Przeczytany 6199 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4982
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zestaw do alternatyw na początek
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Maj 2016, 16:42:41 »
Czy jest sens dokupować V60-01 + białe filtry, tj. czy to coś znacząco zmieni?

Jak lubisz taką kawę, to nie ma co się zastanawiać. Tylko filtry wybierz odpowiednie.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Zestaw do alternatyw na początek
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Maj 2016, 14:02:23 »
Podepnę się nieco pod temat:

Czasami robię sobie zwykłą przelewajkę przy pomocy plastikowego drippera (coś w stylu kality kupione w markecie za 9 zł) + brązowych filtrów papierowych również z marketu.

Czy jest sens dokupować V60-01 + białe filtry, tj. czy to coś znacząco zmieni?
Generalnie, warto.
Możesz pomyśleć o rozmiarze 02 ze szkła (obecnie brązowy szklany V60-02 jest na coffeedesk'u dostępny w promocji za 19zł) - po pierwsze, z większego drippera zawsze możesz zaparzyć mniej kawy, a z mniejszego więcej już nie zaparzysz. Po drugie szkło ma najlepszą retencję ciepła - co zapewni Ci stabilną temp. podczas parzenia. Jeśli uparłbyś się na 01, bo np. nie będziesz nigdy zaparzać  tak dużej ilości kawy, to ceny szklanych 01'ek zaczynają się od ~32zł
Co do samych filtrów - powiadają, że wybielone filtry mają mniej papierowego posmaku. Jeśli byś wybierał filtry do hario V60 - to najlepsze będą te japońskie, o oznaczeniu 100W (była gdzieś na forum debata na ten temat)

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Zestaw do alternatyw na początek
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2016, 14:29:47 »
Wątek trochę przeskoczył tematycznie ale chciałem zrobić małe podsumowanie mojego zapytania.
Skończyłem na młynku QUITO. Za radą @krystiansa trafiłem na amazonie nówkę za 57 Euro z darmową przesyłką. Do tego mam phina i AE. Kawowy kącik w moim miejscu pracy wygląda zawodowo  kawka Teraz "tylko" opanować te metody :)
Dziękuję Wszystkim za rady, bardzo się przydały i jestem zadowolony z podjętych decyzji  :taniec:
 :uklony:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi