Autor Wątek: Klub czytelników  (Przeczytany 150406 razy)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #405 dnia: 14 Luty 2022, 14:52:26 »
Nie oczekiwałem, że wspomniana książka wytłumaczy Ci cokolwiek w kwestii fizyki czy błędów metodologicznych.  Po prostu ten tekst jest wyniosły:...
Tekst nie jest wyniosły,tylko Ty go tak odbierasz, bo wydaje Ci się, że czytać już umiesz.
Poza tym, choćby tekst i był wyniosły, i choćbym miał jakieś wybujałe ego, co chcesz tu najwyraźniej zasugerować przygodnym czytającym, to i tak nie byłoby to powodem, czy usprawiedliwieniem, do wyciągania bezsensownych wniosków.

Chciałeś mnie skarcić za wyniosłość tym idiotycznym pytaniem? :) Bo dalej nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka i dlaczego wyskoczyłeś z jakimś księżycem pisząc o recenzji książki na zupełnie inny temat? ::)

I jak widać nie zminiła sposobu przyjmowania przez Ciebie świata. Więc dlaczego miałaby zmienić kogoś innego?
Książka o tym, jak czytać inne książki, nie miała zmienić mojego "przyjmowania świata" - w dalszym ciągu wysnuwasz bezsensowne wnioski.
Poza tym, czy zmieniła, czy nie zmieniła mnie, nie ma żadnego wpływu na to, jak podziałać może na kogoś innego?

Widzę, że godna polecenia mogłaby tu być jakaś pozycja z zakresu logiki klasycznej, choć tylko dlatego, że na innych podziałała nie spodziewam się, że pomóc mogłaby Tobie.
Mimo tego nie widzę problemu, żeby polecić Ci kilka pozycji, bo od tego jest chyba forum i ten temat? :mhh:

https://www.superkid.pl/logiczne-myslenie-cwiczenia

https://www.empik.com/savoir-vivre-podrecznik-dobrych-manier-sawicka-ewa,prod4150084,ksiazka-p
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2022, 14:54:47 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #406 dnia: 14 Luty 2022, 14:54:17 »
Ja dziś polecam tylko pozycje z zakresu kamasutry. Zapewne nic mi już nie pomoże na moją głupotę, ale dzięki.  Przepraszam za zły dobór słów. Może  lepszym komentarzem do cytowanego przeze mnie tekstu byłoby proste "fiu fiu" :kawa:

Pozdrawiam z zaokrąglonej części Ziemi :)
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2022, 14:59:22 wysłana przez krystians »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #407 dnia: 14 Luty 2022, 15:40:39 »
Boską Komedię w tłumaczeniu Mikołajewskiego polecam wszystkim co chcą się zmierzyć z tym poematem. Jest mniej poetycko, ale za to o wiele bardziej zrozumiale, strawnie. Większego skupienia wymaga tłumaczenie Agnieszki Kuciak, a najpiękniejsza forma to chyba jednak u Porębskiego.

Off-Topic:
A jakby tak zamknąć forum na miesiąc, do pierwszych roztopów i promyków słońca? Przykro się czyta uszczypliwości o byle co w coraz większej liczbie wątków.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #408 dnia: 05 Kwiecień 2022, 17:46:12 »
Jakby ktoś w końcu zechciał się zetknąć z naszą mistrzynią słowa, to tak bezpiecznie, w pierwszej kolejności polecam:
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #409 dnia: 01 Maj 2022, 08:18:43 »
Ciekawa narracyjna konstrukcja - polecam :taktak:
》tertium non datur《

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #410 dnia: 02 Maj 2022, 09:55:20 »
Jakiś czas temu wróciłem do


Polecam
Bardzo dobrze się zestarzała.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #411 dnia: 03 Maj 2022, 19:42:43 »
Jakby ktoś w końcu zechciał się zetknąć z naszą mistrzynią słowa
Świetna pozycja to też Bieguni i Opowiadania Bizarne. Za to księgi Jakubowe, moim zdaniem mocno średnie.


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #412 dnia: 04 Maj 2022, 15:05:50 »
Chciałem Wam polecić książkę o tym jak wpływa się na opinię publiczną i świat, za pomocą mediów elektronicznych w XXI w. „Trolle Putina” – Jessiki Aro, to ciekawa lektura pokazująca jak korzystając ze współczesnej techniki oraz mediów społecznościowych można dezinformować społeczeństwo długofalowymi kampaniami i jak gnębi się wybranych przeciwników tyranii. Osobiście byłem zaskoczony, że działano na dużą skalę w ten sposób już od początku lat 2000.

Książkę napisała fińska dziennikarka zajmująca się tematami wschodniej europy, która nadepnęła na odcisk autorytarnym rządom rosyjskim jak i ich poplecznikom rozsianym w całej Europie. Przez co sama musiała wyjechać z Finlandii, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Warto przeczytać, aby zapoznać się z arsenałem narzędzi używanym współcześnie, aby globalnie wpływać na ludzi oraz niszczyć/osłabiać długofalowo przeciwnika.

Jestem w tej chwili w 1/4 książki i czyta się to dobrze, choć można by niektóre rzeczy skracać.
Z ciekawością czytam o Romanie Burko, założycielu portalu InfoNapalm, o którym wcześniej nie słyszałem, a który jest kopalnią wiedzy o rosyjskiej dezinformacji.   Dalej jest także opisany Bill Bowder współtwórca Magnitsky Act i założyciel portalu BellingCat.


Tutaj można znaleźć dokładniejszą recenzję.
https://przegladbaltycki.pl/16761,finska-batalia-z-rosyjskimi-trollami-recenzja-reportazu-jessikki-aro-trolle-putina.html

Tutaj można fragment przeczytać w ramach poglądu:
https://play.google.com/books/reader?id=Zi1CEAAAQBAJ&authuser=0&hl=en_GB&authuser=0
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2022, 15:17:17 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #413 dnia: 04 Maj 2022, 16:07:04 »
Warto dopisać, że wydana w 2019 roku czyli przed szczytem propagandy. Chociaż i tak to nie zmieni zdania  zwolenników P*tina z tego forum.
Dobra książka, choć piętrowe obijania z tematu, przeglądanie i osobista uraza autorki trochę przeszkadza w czytaniu.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #414 dnia: 04 Maj 2022, 16:58:09 »
Oczywiście, każdy może mieć własne odczucia. Jednak autorom trudno nie mieć emocji gdy coś dotyczy własnego prześladowania. Poza tym już dawno stwierdzono, że nawet tworząc dokument nie jesteśmy w stanie  być obiektywni, ponieważ człowiek nie jest robotem, tylko sumą wiedzy, doświadczeń, chęci i własnych możliwości. Dlatego nawet naciskając głupi spust migawki aparatu dwóch fotografów zrobi różne zdjęcia dokumentujące to samo wydarzenie. Jednak moim zdaniem suma naszych doświadczeń nas wzbogaca.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #415 dnia: 04 Maj 2022, 18:17:31 »
Fizyk Andrzej Dragan w jednej ze swoich wypowiedzi porównał nieobiektywne przedstawianie informacji do prokuratora i adwokata. Gdybyśmy stworzyli system, w którym mają być oni bezstronni i w 100% obiektywni, to szybko znalazłyby się osoby, które próbowałyby go obejść i wykorzystać. Dlatego mamy stronniczość i sędziego. Podobnie jest z książkami, gazetami - tym wyidealizowanym ciężko byłoby się utrzymać na rynku. Bardzo spodobała mi się te analogia. Dlatego na co dzień staram się spoglądać na zagadnienia z różnych perspektyw.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #416 dnia: 04 Maj 2022, 19:56:58 »
Czy mamy tu zwolenników Putina na forum? Znowu jakiś fejsbukowy troll coś nam imputuje i deprecjonuje. Myślę, że należy i ten wątek ograniczyć dla dobra naszej wspólnej sprawy.

"Limes inferior" czytałem za młodu. Świetna książka. Dragana bardzo lubię :).
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2022, 20:08:52 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #417 dnia: 04 Maj 2022, 20:28:46 »
Tu nie chodzi o tego czy innego polityka, tylko o metody przedstawiania świadomie nieprawdy, w czyimś konkretnym interesie. Jak pół roku temu niektórzy tu przedstawiali jakoby Polska powinna olać NATO i EU, to Antonio nie protestowałeś.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #418 dnia: 04 Maj 2022, 20:33:25 »
Jak pół roku temu niektórzy tu przedstawiali jakoby Polska powinna olać NATO i EU, to Antonio nie protestowałeś.
No i? Czy to dlatego jestem teraz trollem Putina? Naprawdę dość mam takiego terroru.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Klub czytelników
« Odpowiedź #419 dnia: 04 Maj 2022, 20:34:49 »
Rany, już Ci to tłumaczyłem, że nie jesteś, ale nie wiem czemu sam masz wątpliwości. Jeśli ktoś twierdzi, że trollem jest każdy kto nie chce potępić autorytarnych rządów, to jest w błędzie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2022, 20:37:21 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi