Autor Wątek: Przejście z alternatyw na espresso  (Przeczytany 2192 razy)

Offline przemekm Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
Przejście z alternatyw na espresso
« dnia: 29 Styczeń 2022, 19:42:47 »
Od kilku dni poznaję uroki przygotowywania tego cudownego napoju jakim jest espresso. Choć shoty wychodzą coraz lepsze, to wiem, ze jeszcze długa droga przede mną.

Niestety mam z espresso pewien problem… zbyt szybko się kończy. Do tej pory piłem kawy o dużo większej objętości. Co za tym idzie dłużej się nimi cieszyłem. Czasem było to przedłużenie poranku, a czasem brałem kubek kawy, szedłem do biurka pracować i spokojnie popijalem. Nie ukrywam, ze na obecnym etapie (przejściowym) niekiedy mi tego brakuje.

Jak wyglądało u Was takie przejście ? Jak długo potraficie delektować się jednym shotem? Czy tak jak ja, macie od razu ochotę ma następny? :)


Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2022, 20:41:27 »
Ale dlaczego chcesz przechodzić? Espresso nie jest lepsze, tylko inne i jego picie nie wyklucza przecież całkowicie alternatyw. :) Ja również bardzo lubię rytuał powolnego popijania większego objętościowo naparu i rano, czy w trakcie pracy wybieram kawę mleczną, dripa lub aeropress. Espresso piję najczęściej po południu, kiedy nie wykonuję już pracy siedzącej.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2022, 20:50:19 »
Alternatywy to dla mnie obowiązkowy punkt poranka. Taka kawa do spokojnego delektowania się smakiem oraz żeby zwyczajnie się kawy napić ;) Jakoś nie wyobrażam sobie espresso o poranku. Może jakiś flacik, ale generalnie wolę jednak przelewy.

Nie ma co zastępować jednego drugim, espresso może świetnie uzupełnić przelewy. Od rana delikatnie, a po południu nieco mocniejszych wrażeń w postaci espresso :)

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2022, 20:50:58 »
Rano piję przelew a w ciągu dnia albo espresso (Cafelat Robot w domu / kawiarnia w pracy) albo prawie-espresso (z kawiarki). Lubię intensywność shotów i wprawdzie starczy na ich na krócej, ale doznanie jest intensywniejsze i  na języku "trwalsze".

Offline przemekm Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2022, 20:59:23 »
Może trochę źle się wyraziłem. Oczywiście nie zamierzam porzucić alternatyw na zawsze. Nie tylko zbyt dużo gratów przestałoby być używanych, ale tez nie po to w tym tygodniu zastąpiłem swoje xeoleo k-plusem od 1zpresso ( oczywiście poza elektrykiem do espresso) :). Po prostu nowy ekspres, nowy młyn wiec główna „faza” jest na shoty. Stad moje przemyślenia.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2022, 21:05:17 »
Jakoś nie wyobrażam sobie espresso o poranku.

Interesujące. A czemu właściwie?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2022, 01:00:47 »
@korea83

Ja sobie kiedyś nie wyobrażałem picia cappuccino, od 2 lat piję każdego dnia do śniadania.

Każdy ma jakieś swoje wyobrażenia i tak powinno być  8)

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2022, 10:40:34 »
Może americano jako coś pomiędzy?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1011
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń 2022, 13:59:11 »
Cytat: korea83 w 29 Styczeń  2022, 20:50:19
Jakoś nie wyobrażam sobie espresso o poranku.

Interesujące. A czemu właściwie?

Pewnie to kwestia intensywności naparu. Na start wolę jednak delikatny przelew niż mocne smakowo espresso :)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Przejście z alternatyw na espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2022, 00:03:15 »
Cytat: korea83 w 29 Styczeń  2022, 20:50:19
Jakoś nie wyobrażam sobie espresso o poranku.

Interesujące. A czemu właściwie?

Pewnie to kwestia intensywności naparu. Na start wolę jednak delikatny przelew niż mocne smakowo espresso :)

No tak, naturalnie. U mnie odwrotnie. Dlatego poranne espresso niejednokrotnie przepijam kolejnym.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi