Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 109219 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #450 dnia: 14 Grudzień 2023, 09:27:40 »
problem mieć wymiary...

Oj tam oj tam chyba chcesz się wymigać  :lol2: rzeknij słówko (tz. podaj paczkomat) a takie cos pojedzie do Ciebie.

20231214_091942.jpg

20231214_092055.jpg

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #451 dnia: 14 Grudzień 2023, 10:02:24 »
Zorientuję się jak z dostawą suszarki, bo mi trochę materiał zawilgotniał, a wolałbym, żebyś nie został bez ekspresu na święta ;)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #452 dnia: 14 Grudzień 2023, 10:12:45 »
a wolałbym, żebyś nie został bez ekspresu na święta

Nie ma takiej opcji zobacz sam a jeszcze ze 2dwa przelewowe stoją w szafie :redface: i z każdego mi kawa smakuje.
A co do świąt to mam cichą nadzieję bawić się kolejnym wynalazkiem.

GRUDZIEŃ 2023.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #453 dnia: 16 Grudzień 2023, 00:49:35 »
Cześć!
Po kilku latach bezproblemowego użytkowania moja Europiccola zaczęła trochę grymasić - mimo całkowicie zakręconego zaworu z dyszy wydobywa się cały czas minimalna ilość pary + kapie trochę wody (podejrzewam, że to para, która wykropliła się w dyszy). Dodatkowo z samego zaworu też trochę pokapuje :( Da się to uratować wymianą uszczelek (jakich?) czy cały zawór do wymiany? Mam wersję premillenium.

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #454 dnia: 16 Grudzień 2023, 08:49:02 »
Zwykle takie zawory są nieśmiertelne -- wymieniamy tylko uszczelki. Myślę, że sam bez większego kłopotu to zreperujesz.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #455 dnia: 16 Grudzień 2023, 13:11:45 »
Dwie uszczelki, z tego co pamiętam to łapiesz za pokrętło, odkręcasz do końca, wymieniasz oringi i składasz w odwrotnej kolejności. W ogóle wymiana czegokolwiek w tym sprzęcie(poza uszczelką bojlera) jest mega prosta.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #456 dnia: 16 Grudzień 2023, 13:24:20 »
Jeżeli to dolna uszczelka grzałka/bojler to też żadne halo, trzeba tylko odpiąć i oznakować połączenia elektryczne, dalej trzy śruby i w zasadzie demontaż skończony ;-) 

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #457 dnia: 16 Grudzień 2023, 18:05:21 »
Trochę siły trzeba było użyć, ale dostałem się do uszczelki. Faktycznie wygląda na zmęczoną życiem. Będę wymieniał. Dzięki!
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2023, 18:14:02 wysłana przez Przemysław »

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #458 dnia: 01 Styczeń 2024, 15:57:03 »
cześć!

Czy ktoś dysponuje rysunkiem technicznym la pavoni professional w wersji pomillenijnej?
Dostałem taki sprzęt od znajomego z Włoch i chciałbym trochę o niego zadbać i m.in. wymienić uszczelki.
Informacje na forum są w różnych miejscach i mam wrażenie, że mieszają się dla wersji pre i po millenium.

Alternatywnie, czy jest ktoś w stanie pomóc i wskazać w jednym miejscu odpowiednie uszczelki? Głównie grupy i izolacja między grupą a boilerem. Czy jeszcze coś warto wymienić prowizorycznie?
Ekspres nie wygląda na mocno zaniedbany. Został już przeze mnie odkamieniony kwaskiem cytrynowym i wnętrze wygląda nienagannie.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #459 dnia: 01 Styczeń 2024, 16:13:30 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #460 dnia: 01 Styczeń 2024, 17:41:33 »
@AdamGD Uszczelki kupisz w wielu miejscach, moim zdaniem warto jednak zamawiać i kupować lokalnie, to w większości zwykłe oringi, wystarczy zwymiarować i dobrać odpowiedni do temperatury i kontaktu z żywnością, ja mam dwa sklepy w okolicy i bez czekania za 7pln kupiłem dwie uszczelki pokrywy (grzałki) bojlera, za taką uszczelkę było by kilka euro plus wysyłka

https://www.theespressoshop.co.uk/en/La-Pavoni-Lever-Service-Kits/cc-158.aspx

Tu masz diagram, nie najlepszy ale jest, najechanie na uszczelkę na diagramie linkuje do sklepu ;-)
https://coffee-sensor.com/?da_image=la-pavoni-europiccola-professional

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #461 dnia: 02 Styczeń 2024, 08:52:59 »
cześć!

Czy ktoś dysponuje rysunkiem technicznym la pavoni professional w wersji pomillenijnej?
Dostałem taki sprzęt od znajomego z Włoch i chciałbym trochę o niego zadbać i m.in. wymienić uszczelki.
Informacje na forum są w różnych miejscach i mam wrażenie, że mieszają się dla wersji pre i po millenium.

Alternatywnie, czy jest ktoś w stanie pomóc i wskazać w jednym miejscu odpowiednie uszczelki? Głównie grupy i izolacja między grupą a boilerem. Czy jeszcze coś warto wymienić prowizorycznie?
Ekspres nie wygląda na mocno zaniedbany. Został już przeze mnie odkamieniony kwaskiem cytrynowym i wnętrze wygląda nienagannie.
Ja w swoim profilaktycznie wymieniłem wszystkie uszczelki. Ale to kosztowało około 50 zł... Pisz do Francesca od razu.

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #462 dnia: 03 Styczeń 2024, 11:44:40 »
Chyba tak zrobię. Dzięki wielkie.

Mam też pytanie o koncówkę dyszy pary. Mam tą z trzema dziurkami, ale zdziwiło mnie to że jest przyklejona do dyszy (?). Czy to jest normalne, standardowe rozwiązanie czy były właściciel z Włoch zrobił jakąś fuszerkę żeby uniknąć wymiany uszczelki?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #463 dnia: 03 Styczeń 2024, 12:07:08 »
Tam akurat nie ma żadnej uszczelki z tego co pamiętam, może to zapieczony gwint, daj znać jakie będą koszty zestawu uszczelek bo przy przesyłce za kilka euro nie wydaje mi się aby było tak tanio jak pisze Siewcu 

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #464 dnia: 03 Styczeń 2024, 12:40:24 »
O kurde, trochę mnie poniosło. Za pełny komplet uszczelek na cały ekspres zapłaciłem 30 euro, za uszczelki grupy i tłoka dałem 8€ plus wysyłka 6€. Na swoją obronę powiem, że to było ponad 5 lat temu :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi