Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 107399 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #255 dnia: 07 Marzec 2021, 21:13:54 »
Napisz do Francesca konkretnie który to model, jak nie wiesz to powysyłaj fotki i nalepkę, i dostaniesz co potrzeba. Możesz od razu jakieś inne graty dobrać, bo do dźwigni to on ma chyba wszystko :D I bardzo sympatyczny facet.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #256 dnia: 09 Marzec 2021, 18:56:57 »
Cześć, w temacie grupowych zakupów z coffee sensor - totalnie nie mam do tego teraz głowy. Jeśli ktoś chce się podjąć to mogę wysłać na priv ten kod na 10% i dorzucić się do zamówienia. Przepraszam za zamieszanie.

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #257 dnia: 17 Grudzień 2021, 10:15:03 »
Cześć, czy wie ktoś gdzie dostanę grzałkę do europiccoli? Aktualnie nie grzeje mi wody mimo wymiany zepsutego włącznika..

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #258 dnia: 17 Grudzień 2021, 11:01:59 »
Coś takiego- na szybko- znalazłem w ATP  https://www.atp-czesci.pl/czesci-do-urzadzen/48294-grza%C5%82ka-920-1000w-230-240v-1755050.html?search_query=grzalka+europiccola&res ale nie wiadomo czy będzie pasowała do twojego urządzenia.

Pozdrawiam


Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #259 dnia: 20 Grudzień 2021, 08:45:53 »
Cześć, czy wie ktoś gdzie dostanę grzałkę do europiccoli? Aktualnie nie grzeje mi wody mimo wymiany zepsutego włącznika..
Pytaj Francesca.

Offline dinuś

  • Wiadomości: 61
  • Ekspres: Kawiarki Bialetti, Hario V60-02, Phin, Mara X
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #260 dnia: 20 Grudzień 2021, 17:09:30 »

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #261 dnia: 28 Grudzień 2021, 21:51:17 »
Dzięki za pomoc. Dobrze, że sprawdziłem wszystko multimetrem zanim zamówiłem grzałkę. Winna okazała się wtyczka, najtrudniejsze są rozwiązania, które mamy pod nosem 😂 Najważniejsze, że problem rozwiazany!

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #262 dnia: 04 Styczeń 2022, 16:26:49 »
Gdzie mogę odesłać moją starą dźwignię na serwis?
Ktoś się tym zajmuje ?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #263 dnia: 04 Styczeń 2022, 18:09:52 »
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #264 dnia: 06 Styczeń 2022, 11:16:50 »
A co chcesz zrobić? Może ja Ci ogarnę ;)

Offline yann

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: La Pavoni Pro '83 mosiądz + '93 miedź | V60 | Kalita 155 | Cafec Tsubame Pro + "Holy Water"
  • Młynek: DF64V (stock + SSP MP) | Pharos v2.0 | C40 Mk3
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #265 dnia: 14 Styczeń 2022, 18:55:11 »
Czy ma ktoś z Was sprawdzony patent na dokręcenie nakrętki utrzymującej zawór "T" od pary przytwierdzony do pleców LP? LP ponoć oferowało specjalistyczne narzędzie służące wyłącznie do tego (można zgooglować "La Pavoni Lever Steam Tap Body & Safety Valve Bolt Removal Tool" albo "La Pavoni Lever custom Steam Valve Removal Tool or Wrench" żeby zobaczyć jak wyglądało - to jest zrobione na wzór).
Niespecjalnie mam ochotę kupować akurat to zanim nie stwierdzę, że naprawdę muszę. Może jakiś mocno wygięty klucz oczkowy? Albo inny sprytny chwyt przez otwór frontowy?

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #266 dnia: 14 Styczeń 2022, 19:45:03 »
W teorii powinna pasować gięta oczkowa 16ka, ale może lepiej niech się wypowiedzą spece.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline yann

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: La Pavoni Pro '83 mosiądz + '93 miedź | V60 | Kalita 155 | Cafec Tsubame Pro + "Holy Water"
  • Młynek: DF64V (stock + SSP MP) | Pharos v2.0 | C40 Mk3
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #267 dnia: 14 Styczeń 2022, 23:57:08 »
Heniutek, dzięki za szybką odpowiedź - faktycznie to była 16-tka. Szczęśliwie najprostszy zestaw zawierał wszystko co potrzeba. Załączam fotkę dla potomności, ale pewnie niedługo zniknie z darmowego hostingu więc też postaram się opisać to co widać.

Jak dokręcić nakrętkę od zaworu pary znajdującą się w bojlerze, aby zlikwidować nieszczelność?
Zestaw np. najtańszy Topex 108 szt.: grzechotka 1/2", przedłużka 0,5" 200mm, przegub Cardana 1/2", nasadka 1/2" 16mm - dokręcamy przez otwór frontowy w tym celu demontując wcześniej grupę.


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #268 dnia: 15 Styczeń 2022, 01:18:46 »
Fajnie wykombinowałeś i że się udało.
Klucz do świec jeszcze chodził mi po głowie, ale nie wiem czy by złapał.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline yann

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: La Pavoni Pro '83 mosiądz + '93 miedź | V60 | Kalita 155 | Cafec Tsubame Pro + "Holy Water"
  • Młynek: DF64V (stock + SSP MP) | Pharos v2.0 | C40 Mk3
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #269 dnia: 16 Styczeń 2022, 23:41:57 »
Przygód ciąg dalszy: odkryłem przy okazji odkamieniania, że wokół grzałki ownięty jest jakiś mosiężny lub miedziany kołnierz. Początkowo przypuszczałem, że jego zadaniem jest bezpośrednia ochrona bojlera lub grzałki. Okazuje się, że faktycznie jest to jego pośrednim przeznaczeniem, jako że ma za zadanie zebrać ciepło wokół grzałki i przekazać do bezpiecznika termicznego podczepionego pod spodem. Potwierdziłem to z Francesco, bo jakoś na ten temat nawet na HB mało kto się rozpisywał. Jak się wyraził "the part inside the boiler is useless... you can leave or remove. Theoretically helps to protect the heating element from overheating, but I would not try!" U mnie, jak widać poniżej, puściły wszystkie spawy w rzeczonym kołnierzu i w zasadzie grzechotał tylko na dnie nie spełniając swojej roli, także niewiele myśląc wyciągnąłem grzałkę i go odczepiłem. Teraz zastanowię się nad wmontowaniem innego rodzaju bezpiecznika termicznego - najchętniej z guzikiem, czyli wielorazowego użytku.

Zdjęcie kołnierza dostępne tymczasowo na darmowym hostingu:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi