Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108806 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #315 dnia: 17 Luty 2022, 22:09:21 »
Średnica rurki to 6mm,
Chodzi mi o to, jaki tam jest gwint maszynowy czy metryczny? Mona to sprawdzić: albo nakręci zwykłą, standardową nakrętkę na rurkę, albo wkręcić śrubę też standardową M6 w dyszę.

Dzięki za długość gwintu.
》tertium non datur《

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #316 dnia: 17 Luty 2022, 23:05:43 »
Niestety nie mam pod ręką ani śruby ani nakrętki, ale tak jak pisał @tom517 - dyszę da się nakręcić na śrubę trzymającą grupę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #317 dnia: 17 Luty 2022, 23:15:44 »
tak jak pisał @tom517 - dyszę da się nakręcić na śrubę trzymającą grupę.
Mogą być tu i tam  takie same gwinty, tylko jakie?
》tertium non datur《

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #318 dnia: 06 Marzec 2022, 11:44:01 »
Bo oni jakimś cholerstwem smarują, co uszczelnia, ale wtedy ciężko odkręcić.
Raczej łatwo. Ten jest bardzo "sprytny":


Loctite 243 z założenia nie jest do uszczelniania, a do klejenia połączeń gwintowanych

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #319 dnia: 07 Marzec 2022, 12:33:19 »
No tak. Ale przy okazji uszczelnia ;) Testowałem w samochodzie, zamontowałem na to czujnik temperatury oleju - i to jeszcze z innym gwintem(choć 1/8NPT da się wkręcić w M6), działało długo. 80 tysi przejechało i to niekoniecznie z lekką nogą(plus nad turbo, bo to w dieslu), co było dalej - nie wiem. Ale gdyby miało puścić to by puściło.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #320 dnia: 31 Marzec 2022, 01:53:28 »
"Mam pytanie może mądre może głupie nie wiem sam" a mianowicie czy w LP Europiccola PRE da się zmienić temperaturę wody w bojlerze?

Offline Levy_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Ekspres: La Pavoni Europiccola v.2.6. Alternatywy: Aeropress (+RGB, +sRGB, +prismo), V60-02 Copper, Kasuya V60-02, V60-02 Immersion Switch, LilyDrip full set, Wilfa Pour Over, Chemex, Gabi Master A, Gabi Master B, Bialetti Class, Cafflano Kompresso, Delte
  • Młynek: Comandante C40 MK4 Nitro Blade + RX35 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #321 dnia: 03 Kwiecień 2022, 20:41:31 »
"Mam pytanie może mądre może głupie nie wiem sam" a mianowicie czy w LP Europiccola PRE da się zmienić temperaturę wody w bojlerze?

Pośrednio tak - poprzez zmianę ciśnienia w bojlerze.

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #322 dnia: 04 Kwiecień 2022, 14:04:54 »
Ja przed ekstrakcją zawsze czekałem, żeby cisnienie  i temperatura trochę opadło.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #323 dnia: 05 Kwiecień 2022, 00:29:27 »
Pośrednio tak - poprzez zmianę ciśnienia w bojlerze.
Dokładnie o to mi chodzi. Tylko jak tego dokonać? Odkręciłem dolną osłonę, ale niczego poza kablami nie znalazłem.

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #324 dnia: 05 Kwiecień 2022, 00:31:51 »
Ja przed ekstrakcją zawsze czekałem, żeby cisnienie  i temperatura trochę opadło.
Dopóki nie miałem bong isolatora, to też raczej chciałem chłodzić ekspres ;)

btw. coś się sypie z forum - cytowane odpowiedzi są przypisywane autorowi ostatniego posta...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #325 dnia: 05 Kwiecień 2022, 09:28:49 »
Ja przed ekstrakcją zawsze czekałem, żeby cisnienie  i temperatura trochę opadło.
Mi dobrze przypisuje ;)

A ja... Po prostu robiłem. Nie mam żadnego wskaźnika - jedynie mogę obserwować na manometrze, ale czy było zagrzane czy nie, i tak robiłem ;) I, co ciekawe, nie wychodziło przepalone. Izolatorów ani innych takich wynalazków nie mam.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #326 dnia: 05 Kwiecień 2022, 09:53:35 »

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #327 dnia: 07 Kwiecień 2022, 00:49:56 »
Przemysław, to może Ci pomoże: http://www.francescoceccarelli.eu/La_Pavoni/Faidate/pressostato_eng.htm
Dzięki! Dokładnie o coś takiego mi chodziło! Gdy będę miał trochę więcej czasu, to pobawię się z tym.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #328 dnia: 10 Kwiecień 2022, 14:44:18 »
Pytanie do użytkowników LaPa z bong isolatorem.  Żeby nagrzać grupę trzeba trochę zachodu z podnoszeniem tloka, osiągnięcie 90 stopni to nie lada wyczyn. Zapinamy kolbę wyciskamy a temperatura spada do 86-87. Chcemy zrobić drugie espresso mielimy, zapinamy...zaraz ale temperatura dalej spada więc znowu praca dzwignią a wody ubywa, więc jak się uda to może nam starczy wody w bojlerze( ja ma Europiccolę) w Profesjonalu będzie trochę lepiej. Ale zrobienie trzeciego espresso może być już niemożliwe. Macie na to jakieś swoje wytrenowane sposoby?
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #329 dnia: 11 Kwiecień 2022, 07:50:03 »
Ale woda pod tłokiem zapewne ma większą temperaturę. Pamiętaj że że w bojlerze jest wrzątek pod ciśnieniem, taje Ci to temperaturę wody ponad 100 stopni.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi