Autor Wątek: La Pavoni Europiccola  (Przeczytany 108396 razy)

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #240 dnia: 03 Styczeń 2021, 21:17:01 »
Będę zamawiał parę fantów z coffeesensor, z kodem z grupy fb dla miłośników pavoni jest 10% taniej także dam znać wkrótce (lepiej w tym wątku czy jakiś osobny założyć?)
Możesz w tym wątku ;)
Na końcówkę z jednym otworem jestem zdecydowany, ale @jakub_stanecki zaszczepił we mnie myśl o tym bong izolatorze... ;) Ekspres nie zaczyna wyglądać "dziwnie" z takim dodatkiem?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #241 dnia: 04 Styczeń 2021, 20:18:13 »
A ja problemów ze spienianiem mleka nie mam. Ciekawe...

A ja spieniam bardzo rzadko - więc nie było okazji by się nauczyć - i zauważyłem różnicę od razu
Jednak na ori tez się da - montowali je przez całe lata - więc pewnie tylko kwestia nabrania wprawy


Na końcówkę z jednym otworem jestem zdecydowany, ale @jakub_stanecki zaszczepił we mnie myśl o tym bong izolatorze...  Ekspres nie zaczyna wyglądać "dziwnie" z takim dodatkiem?

Jest niemal niezauważalny - napewno nie szpeci - a jak mam czarną plastikową miseczkę na skropliny to nawet fajnie pasuje

wcześniej miałem "temp-moda" i już udawało się ustabilizować ten ekspres :) natomiast izolator zawiera w sobie "temp-moda" i poprawia jeszcze bardziej stabilność temperatury!!! Czasem trzeba się postarać, żeby nie zrobić zimnej kawy ;)
Zmienia się bardzo charakterystyka pracy ekspresu - bez spuszczenia fałszywego ciśnienia nie nagrzejesz grupy, potem kilka pociągnieć tzw. suchą pompą, żeby wymieszać wodę w grupie i dopiero zaczyna się nagrzewać...
natomiast po nagrzaniu - działa już super!!!

Tak naprawdę największa różnica pomiędzy temp-modem a izolatorem DLA MNIE (najczęściej robię 1-2 espresso na raz - więc kwestie przegrzewania rozwiązał "temp-mod") polega na STABILNOŚCI TEMPERATURY PODCZAS EKSTRAKCJI - bez izolatora, gdy podnosisz dźwignię zmienia się ciśnienie w bojlerze, podnosi się temperatura i nagrzewa grupę (zwłaszcza jak robisz długą preinfuzję - ja robię ok 20s po podniesieniu dźwigni i potem ok 5-7s na 3bar do pojawieniu się pierwszych kropli) i wtedy różnica potrafi wynosić nawet kilka stopni

TAK WIĘC POLECAM ZE WSZECH MIAR (zwłaszcza do wersji pre-millenium - myślę, że w wersji post-millenium ze względu na zmiany konstrukcji, ogrzewanie wodą a nie parą oraz kołnierz z teflonu różnica chyba nie będzie taka duża)
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2021, 20:30:53 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #242 dnia: 05 Styczeń 2021, 08:19:00 »
Czyli co, po włączeniu grupa sama się nie nagrzeje? Takie coś dyskwalifikuje taką podkładkę na wstępie. Ekspres ma być gotowy do użytku po chwili od włączenia, nie po chwili od nagrzania wody w bojlerze i kolejnej po spuszczeniu wody. Ja chcę podejść i zrobić kawę, a nie podchodzić dwa razy, bo inaczej będzie zimne...

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #243 dnia: 05 Styczeń 2021, 11:38:54 »
Czyli co, po włączeniu grupa sama się nie nagrzeje?
GH jest zapowietrzony - i nagrzeje, ale długo to będzie trwało
jak dla mnie - po prostu 2 razy spuszczasz fałszywe ciśnienie i tyle a temperaturę GH sam kontrolujesz poprzez "suchą pompę" - możesz "ustawić" ile chcesz ;)
Ja widzę zdecydowanie więcej plusów niż minusów
Never Give UP †

Offline keermit Mężczyzna

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera BZ09
  • Młynek: Kinu M47
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #244 dnia: 16 Luty 2021, 22:36:31 »
Dobry wieczór ;)

Na wstępie powiem, że przejrzałem temat :mrgreen:
Miałem kiedyś kolbę, później zmieniłem na dobry automat, ale właśnie nadarzyła się okazja i sprzedałem go koledze.
No i zastanawiam się co dalej. Na przyzwoitą kolbę trochę szkoda mi: czasu, pieniędzy i miejsca w kuchni  :mrgreen:
zainteresowałem się więc ekspresami La Pavoni. Urzekły mnie swoją formą. Od razu mówię, że biorę pod uwagę nówkę, prawdopodobnie właśnie model Europiccola - 0,8l w zupełności mi wystarczy, a dopłacanie 1000zł do manometru i zbiornika uważam za bezcelowe (jeżeli są jakieś inne, ważne techniczne różnice, to proszę, poprawcie mnie).
Chciałbym od razu zamontować manometr na boiler, manometr na grupie też na pewno byłby pomocny, ale gdzieś preczytałęm, że niektórzy narzekają na ich trwałość (no i cena też nie zachęca  :mrgreen:). Fajnym rozwiązaniem wydaje się też paskowy termometr na grupę - czy można go kupić gdzieś bezpośrednio w Polsce?
No i przede wszystkim, jaki w końcu potrzeba gwint, aby zamontować manometr?

Pozdrawiam,
Paweł

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #245 dnia: 17 Luty 2021, 00:19:31 »
zagadaj do @olomarcin - robi takie przeróbki za 1/2 a może nawet 1/3 ceny - polecam - 3 ekspresy od niego kupiłem dla siebie i znajomych :D

generalnie w tym ekspresie nie ma się co psuć  - wiec możesz śmiało kupić używkę z manometrami - i ew. zainstalować w Bong isolator - wyjdzie taniej - a wygoda - niesamowita - wiesz tak naprawdę co masz na grupie i co CI wypłynie do kubka :D

dopłacanie do zbiornika - kilka razy zastanawiałem się czy nie warto dopłacić do Professional - zwłaszcza jak masz gości - ale wtedy ratuje mnie Chemex :D musisz zadać sobie pytanie - czy masz często tylu gości żeby robić więcej niż 4-5 espresso/cappucino - jak nie - LP Europicolla wystarczy
Never Give UP †

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #246 dnia: 23 Luty 2021, 21:24:57 »
Będę zamawiał parę fantów z coffeesensor
Hej! Coś ruszyło się u Ciebie w tym temacie? Uszczelka pomiędzy grupą a bojlerem zaczęła mi przepuszczać i chyba nadszedł czas na moda mojej dźwigni ;)

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 182
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #247 dnia: 23 Luty 2021, 21:32:44 »
Zrobiłem jedno zamówienie z partyzanta, bo zobaczyłem jeszcze jakąś dodatkową promkę, nie dawałem znać bo nie miałem marginesu kasy na zakładanie za innych.
Ale niedługo payday, domówiłbym jeszcze NPF, więc pewnie jakoś w przyszłym tygodniu będę ogarniał. Możecie już myśleć, co potrzebne.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #248 dnia: 23 Luty 2021, 22:11:53 »
Macie kod rabatowy? Jak nie to poszukam - chyba jest 10%

Osobiscie polecam bardzo Bong izolator mod - chyba nic wiecej nie dało na plus

A także sitko od elektry do pre-millennium (ale to juz na lamacchinadelcaffe.com)
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2021, 22:17:02 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #249 dnia: 02 Marzec 2021, 17:46:26 »
Wtrącę się do wątku. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie La pavoni i mam pytanie do użytkowników tego ekspresu. Jak wychodzą jasno palone ziarenka na tej dźwigni? Może jest to dżwignia tylko do mocno palonych ziarenek?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #250 dnia: 02 Marzec 2021, 18:11:31 »
Nie ma znaczenia, ekspres to ekspres ;)
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #251 dnia: 02 Marzec 2021, 18:15:07 »
Całkiem fajnie wychodzą - ale w sitku od Elektry (ja mam pre-millenium)
w oryginalnym - jakoś nie potrafiłem się wstrzelić z ustawieniami...
Never Give UP †

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #252 dnia: 02 Marzec 2021, 18:36:36 »
Lubię jasne ziarenka a La pavoni jest ostatnio moim marzeniem i nie chciałbym aby się ze sobą "kłócili". Miałeś może porównanie z jasnym paleniem na La pavoni i jakąś inną maszyną?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #253 dnia: 02 Marzec 2021, 20:32:25 »
Miałeś może porównanie z jasnym paleniem na La pavoni i jakąś inną maszyną?
Niestety nie - wcześniej miałem GC - ale wtedy byłem po "ciemnej stronie kawy" ;)
Never Give UP †

Offline Przemysław

  • Wiadomości: 162
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Chemex, V60; Hario Mizudashi Cold Brew Coffe Pot
  • Młynek: Ascaso i-bar 15; Comandante C40 MK3; Xeoleo 45mm
Odp: La Pavoni Europiccola
« Odpowiedź #254 dnia: 07 Marzec 2021, 21:05:12 »
Hej! Jakby co to ja jestem zainteresowany końcówką do spieniania mleka z jednym otworem. Bong isolatora póki co sobie odpuszczę ;)

Ale... potrzebuję uszczelek pomiędzy grupą a bojlerem w wersji premillenium. Możecie mi podać, które uszczelki i skąd najlepiej je zamówić?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi