Autor Wątek: Używany Lelit Anna PL41TEM  (Przeczytany 993 razy)

Offline Jarek78 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William PL71
Używany Lelit Anna PL41TEM
« dnia: 03 Czerwiec 2023, 01:04:15 »
Jestem na forum nowy. Dlatego od razu przywitam się ze wszystkimi: Cześć!!!  :)

I od razu przejdę do tematu. Zainteresował mnie używany ekspres lelit-anna-pl41tem. Nie mogę podać linku, niestety.

Cena w stosunku do nowych jest atrakcyjna, ale nie jestem pewien kwestii ewentualnego zużycia. No i czy powinienem do niego coś dokupić? Np ślepe sitko do czyszczenia? Nie zapominając oczywiście o młynku. O co ewentualnie powinienem zapytać sprzedającego przed podjęciem decyzji czy kupić? Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ o ekspresach do kawy to wiem tylko tyle, że uwielbiam un cafe doppio zwane u nas podwójne espresso, ale na co dzień piję z czarną z przelewu i dripa Hario przez filtr papierowy  ;)

Offline Jarek78 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: Lelit William PL71
Odp: Używany Lelit Anna PL41TEM
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2023, 12:26:12 »
Ekspres używany był wg sprzedającego około miesiąca, zrobiono 15 kaw, tańszy od ceny rynkowej o około 1/3, także zaryzykowałem i kupiłem.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Używany Lelit Anna PL41TEM
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2023, 13:05:33 »
Hej, ślepe sitko sie przyda, tamper również.
Pytanie podstawowe, czy masz młynek, ktoś powie, że to podstawa, zaraz po dobrej wodzie i kawie.


Nie wiem na ile masz okazyjną cenę, migeła mi dziś rano na alledrogo za 15XX, powystawowa, wyglądała jak nowa, ale nie wiadomo do końca kto i jak go używał...

Możesz spytać o wszystko, a sprzedający powie Ci to co chcesz usłyszeć, trzeba by organolepytcznie, a i tak podejrzewam że nie będziecie rozkręcać sprzętu żeby zajrzeć do środka.

Z zasady widać na pierwszy rzut oka, że ktoś dbał o ekspres, prysznic, kolba, sitka, dysza, uszczelka itd są czyste i bez nalotu kamienia, blachy nie są pogięte ani jakoś mega porysowane.
Pytanie, czy właściciel odkamieniał i robił backflushe, skoro nie ma w zestawie ślepego sitka to sam sobie możesz odpowiedzieć ...
Jak sprzedający zaoferuje Ci ślepe sitko, resztę cafizy ,czy cokolwiek zwiazanego z szerokopojętą "konserwacją" sprzętu, to możesz się łudzić że chociaż ktoś próbował dbać o ekspres.
No chyba. że ktoś regularnie oddawał go na serwis, co bez urazy w klasie takiego sprzętu raczej jest rzadkością.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi