Autor Wątek: Niche Zero vs ręczny młynek do V60  (Przeczytany 3334 razy)

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Niche Zero vs ręczny młynek do V60
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień 2022, 11:03:12 »
Odnosząc się do tego tematu - u mnie Niche chodzi pod espresso i kawiarkę, a Comandante pod przelewy - i faktycznie Niche nie jest taki fajny pod alternatywy i wolę przelewy czy aeropressy z komesia - łatwiej usta wić grubość na klikach, większość metod alternatywnych ma punkty referencyjne oparte o kliki na komesiu, a co więcej - komeś mniej pyli - do tego stopnia, że zastanawiałem się nad zakupem silnika do komesia :D Np takiego jak Gawoody
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2022, 11:05:21 wysłana przez Jack S. »

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Niche Zero vs ręczny młynek do V60
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Maj 2023, 17:47:12 »
@radekzaj

I jak wrażenia z 1zpresso zp6 po kilku miesiącach użytkowania ?

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Niche Zero vs ręczny młynek do V60
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj 2023, 22:32:26 »
Jestem zadowolony, w porównaniu do Niche wyczuwam w smaku różnicę, to oczywiście na plus dla ZP6. Przemiał jest równy i "czysty" (nie pyli), praktycznie już nie pamiętam, kiedy wyszła mi jakaś gorycz w V60, no chyba, że użyłem wody o zbyt wysokiej temperaturze Praktycznie już przy drugim parzeniu trafiam odpowiednio z mieleniem, poruszam się w zakresie od 3.5 do 5 w zależności od ziaren, czasami idę jeszcze dalej jak sobie parzę metodą Tetsu, przy czym u mnie kalibracja punktu 0 to maksymalne skręcenie do styku czerwonej kropki i zera (niektórzy ustawiają to tak, że rączka swobodnie opada przy kliku na 0.1). Podoba mi się również zewnętrzny pierścień do ustawiania grubości mielenia. Sam młynek jest dobrze zbudowany, ciężki, solidny, łatwy w czyszczeniu - chociaż nie mam porównania do innych młynków ręcznych.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2023, 22:36:28 wysłana przez radekzaj »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi