Autor Wątek: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa  (Przeczytany 4955 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« dnia: 18 Listopad 2022, 16:09:58 »
Hej  :)

Postanowiłem założyć oddzielny wątek, bo ta kawiarka - mercedes, jak nie maybach warta jest uwagi: wykonana perfekcyjnie, z naprawdę grubej balchy [emoji38] , funkcjonalna (można zrobić kawkę w ilości 3tz, a po odwróceniu sitka - 1tz) oraz łatwa w myciu wnętrza, nie to co Bialetti venus plus szybki mechanizm łączenia, bez gwintu!  Kupiłem w starej cenie za 390zł., gdzie już są powyżej 500. W ofercie są jeszcze pojemności: 6tz/3tz i 9tz/6tz.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2022, 16:23:57 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2022, 16:13:15 »
Stylowa. :ok:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2022, 17:41:56 »
Jaskinia kawoholika...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2022, 13:32:49 »
Jaskinia kawoholika...
Jeszcze nie wyzwoliłem się z kajdan platońskiej jaskini, bo do poznania prawdziwej espressowej rzeczywistości potrzebuję wymienić ekspres i kupić następny, ostatni młyn... Kafatek MC5  [emoji38]
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2022, 18:29:48 »
funkcjonalna (można zrobić kawkę w ilości 3tz, a po odwróceniu sitka - 1tz)
Bardzo fajne rozwiązanie  :ok:  :ok:  :ok:
Jakiej kuchenki używasz z nią do pary? Indukcja, gaz? 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2022, 19:22:16 »
Gaz.

1tz na razie mi nie wychodzi, ale 3tz już za pierwszym razem żona pochwaliła napar: 15,5g zmielone na K-plus 3,4 klika, gdzie do espresso ustawiam 1,8 do 2,2. Świetna kawiarka!
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2022, 17:22:14 »
Gaz.
:ok:

Gaz jest chyba najlepszym rozwiązaniem do kawiarki... Czasami śmieje się z żoną, że gdybym miał kuchenkę gazową w domu to bym nie musiał kupować ekspresu i zadowoliłbym się kawiarką... 
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2022, 18:10:23 wysłana przez skansen »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2022, 18:09:45 »
zadowoliły się kawiarką... 
Myślę, że doświadczenie kawowe wpływa na to, że można zrobić dobrą kawkę z kawiarki poprzez właściwy dobór przemiału z dobrego ziarna. Kiedyś w ogóle mi nie smakowała.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2023, 15:01:42 »
Hej, odkopuję.

Jak sie sprawuje kawiarka, widzialem sporo negatywnych opinii na Amazonie.
Głównie dotyczące tego "klipsu" zamykajacego, że strasznie ciężko chodzi i rdzewienia w środku pojemnika na wodę.
 Ktoś pisał jeśli dobrze zrozimiałem, że może przez jakieś dodatki metali ? żeby działała na indukcji?!

Były w takim razie dwie wersje?
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2023, 17:20:08 »
Jak sie sprawuje kawiarka, widzialem sporo negatywnych opinii na Amazonie.
Jak na razie super.
Głównie dotyczące tego "klipsu" zamykajacego, że strasznie ciężko chodzi
Bo to jest zamknięcie nie dla idiotów. Nie zamykasz od razu uchwytu, tylko trochę dociskasz do dołu,  a dopiero potem przekręcasz uchwyt, wtedy lekko się zamyka.
rdzewienia w środku pojemnika na wodę.
No ładnie ☹️ Z luksusowej będzie tandetna, ale jak na razie nie widać w mojej żadnej rdzy.
》tertium non datur《

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maj 2023, 09:15:36 »
my sprzedajemy Giannini już bardzo długo i nie mieliśmy do tej pory ani jednej reklamacji.
Bialetti, Pezzetti, GAT tutaj jest dużo gorzej.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Buchadelko

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: La Pavoni Hotel V
  • Młynek: La Pavoni
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2023, 19:08:25 »
@GostRado, powiedz proszę, czy używasz filtra papierowego, takiego jak w areopressie?
Ja mam Bialetti 2tz i odkąd dołożyłem filtr (trochę trzeba zaginać krawędzie, bo kawiarka mała) napar wychodzi w moim odczuciu dużo lepszy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2023, 20:11:09 »
powiedz proszę, czy używasz filtra papierowego, takiego jak w areopressie?
Nie.
napar wychodzi w moim odczuciu dużo lepszy.
W jakim sensie?
》tertium non datur《

Offline Buchadelko

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: La Pavoni Hotel V
  • Młynek: La Pavoni
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2023, 20:35:42 »
W jakim sensie?

Odnoszę wrażenie, że kawa jest mniej kwaśna plus jej smak jest nieco bardziej 'czysty' - mam na myśli, że jej smak poszedł nieco w stronę lekkości takiej jak przy dripie lub areopresie, ale dosłownie delikatnie. Ponadto w filiżance nie pozostają drobinki kawy, co też w minimalnym stopniu wpływa na finalny odbiór całokształtu napoju :)

Powiedz, czy wymieniałeś już uszczelkę? Jesteś w stanie może porównać jak wygląda jej żywotność w stosunku do innych kawiarek?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5233
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: GIANNINI giannina > kawiarka luksusowa
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2023, 20:53:12 »
Odnoszę wrażenie, że kawa jest mniej kwaśna plus jej smak jest nieco bardziej 'czysty' - mam na myśli, że jej smak poszedł nieco w stronę lekkości takiej jak przy dripie lub areopresie, ale dosłownie delikatnie. Ponadto w filiżance nie pozostają drobinki kawy, co też w minimalnym stopniu wpływa na finalny odbiór całokształtu napoju
Wypróbuję.
Powiedz, czy wymieniałeś już uszczelkę? Jesteś w stanie może porównać jak wygląda jej żywotność w stosunku do innych kawiarek?
Nie i nie mam pojęcia. Ja kawiarek nie eksploatuję za intensywnie, ale gdzieś przeczytałem, że dłuższy żywot jest wtedy, gdy po ekstrakcji wyjmiemy uszczelkę, umyjemy i wysuszymy, co tak robię ze wszystkimi częściami kawiarki po wypiciu naparu, tj rozkładam na czynniki pierwsze.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2023, 21:03:54 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi