Autor Wątek: Hario Switch vs Clever Dripper  (Przeczytany 1832 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: LELIT Victoria, KOZAK ROTA, MELITTA Look V Timer ,Asobu Cold, Clever Dripper.
  • Młynek: Lelit Fred PL043 MMI, SAGE BCG 600BTR, 1Zpresso JX-PRO, Timemore C3
Odp: Hario Switch vs Clever Dripper
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2022, 15:12:16 »
No i namówił,

Mając clever-a od kilku dni poszukuję czegoś podobnego w prostocie obsługi, i by wykorzystywać takie same filtry.
W oko wpadło mi takie coś: Filtr Do Kawy ANGELO Gefu
I teraz tak sobie siedzę i myślę zamówić nie zamówić.
Chyba zamówię będzie mi kolorystycznie pasować do reszty sprzętu  :lol2:
Miał ktoś z tym do czynienia ?

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kabzior

• Ekspres: Bianka v3; AP; v60
  • Młynek: Mignon Specialita, 1Zpresso Q2
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopad 2022, 16:03:26 »
Ja jestem zdania że 03 - nie widzę jakiegokolwiek zauważalnego pogorszenia smaku przy robieniu np 200ml w 03. W większym można zrobić mniej, ale w mniejszym nie można zrobić więcej :)

Mnie osobiście bardziej pasuje Clever, ale nie jakoś drastycznie tak, że Switch leży nieużywany, używam obu naprzemiennie z równą przyjemnością.
Plusem Switcha jest, że jak już macie zwykłe v60 to nie trzeba innych filtrów.

Aha - i tak jak szczympek pisze - to jest jedna z największych zalet takiej metody parzenia - nawet zwykłego czajnika nie potrzebujesz, możesz sobie w garnku wodę zagotować :)

Offline nowicjusz

• Ekspres: ROCKET Cronometro R / V60
  • Młynek: Ceado e6p / comandante c40
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopad 2022, 23:11:12 »
podepnę się pod wątek - namówiony lepszością Swwitch nad V60 nabyłem za PLN  8) Hario Switch i teraz... cóż szukam przepisów - podzielicie się jak robicie swoje kawki?
Nagrzewacie to szkło? Mielenie jak do V60 czy drobniej? widzę kawa do wody, czekacie aż "nasiąknie" czy mieszacie od razu? No i ile czasu?
Jak mam z tym eksperymentować to lepiej od razu dobrze :)

Offline Szczympek Mężczyzna

• Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2022, 22:12:06 »
Po serii eksperymentów ze switchem, mam ciekawostkę. Jeśli najpierw wlejemy wodę, dosypiemy kawy, a później energicznie zamieszamy, otrzymamy zupełnie inny napar niż gdy tylko zamoczymy kawę, bez mieszania.
Problem polega na tym, że oba napary są przepyszne, ale zupełnie różne ;) myta Etiopia po energicznym mieszaniu straciła swoją bergamotkę, ale zyskała na słodyczy i body. Cytrusowa Kenia tez poszła w tradycyjne jeżyny i jagody. Kawa po agresywnym zamieszaniu nabiera pełni, a traci kwaski - sam nie wiem co smaczniejsze ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline kabzior

• Ekspres: Bianka v3; AP; v60
  • Młynek: Mignon Specialita, 1Zpresso Q2
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Grudzień 2022, 21:52:00 »
Jeśli najpierw wlejemy wodę, dosypiemy kawy, a później energicznie zamieszamy, otrzymamy zupełnie inny napar niż gdy tylko zamoczymy kawę, bez mieszania.

Ale jak zamieszamy? W sensie "bujania" czy łyżeczką?
Ja już dawno zauważyłem, że energiczne mieszanie zmienia smak - następuje rozprzestrzenienie pyłu po całym filtrze które potem spowalnia drenaż. Mocno mieszana kawa ma pociemniały filtr na całej wysokości podczas gdy nie mieszana ma pył na dole w postaci odrobiny błotka.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi