Autor Wątek: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne  (Przeczytany 1042 razy)

Offline nunczak

  • Wiadomości: 1
Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne
« dnia: 21 Sierpień 2022, 12:18:06 »
Dzień dobry,
Od kilku dni czytam forum, ale mam wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem.
Jako, że kończy się żywot obecnego automatu (Nivona 768) i nie do końca odpowiadał mi smak kawy jaką tam uzyskiwałam, rozważam obecnie ekspres kolbowy.

Liczba kaw dziennie: 3-4 kawy dziennie, 2 rano i 1-2 popołudniu (latte/cappuccino/americana). Nie pijemy i raczej nie planujemy pić espresso.
Budżet: zestaw ekspres + młynek, do 6tys. Nie chciałabym również posiadać sprzętu ponad swoje potrzeby, więc tańsze opcje jak najbardziej mile widziane. 

Jako, że to pierwsza kolba (nie licząc marketowego), zależy mi na możliwie łatwej obsłudze, aby nie zrazić się na początku po przesiadce z wygodnego automatu. W miarę możliwości kompaktowy rozmiar, chciałabym żeby młynek + ekspres zmieściły się na szerokości 40cm blatu roboczego.

Nie zależy mi na automatycznym podpięcia wody bo w miejscu gdzie będzie stał ekspres nie ma takiej możliwości.

Z góry dziękuje za wszystkie rady i sugestie.

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2022, 16:30:00 »
Wg mnie nie znajdziesz ekspesu i młynka aby w sumie zajęły tylko 40cm szerokości. Tylko automaty raczej.
Musisz celować w HX, dB lub ascaso. Spędź ze 4h na forum i mniej więcej będziesz wiedział czego potrzebujesz.
Poszukuje czegoś podobnego ale zwiększyłem trochę budżet ;)

skansen

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2022, 17:37:37 »
W miarę możliwości kompaktowy rozmiar, chciałabym żeby młynek + ekspres zmieściły się na szerokości 40cm blatu roboczego.
Musisz szukać wąskiego ekspresu. Na 40cm zmieści się np. Lelit Mara, Bezerra Aria, Profitec Pro 300 w parze z wąskim młynkiem-takim jak np. Lelit William, Eureka Mignon Specialita, Eureka Mignon XL. W założonym budżecie może być ciężko się zmieścić, warto zapytać sprzedawców o ofertę na rabat za zakup w pakiecie ekspresu i młynka.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2022, 18:09:51 »
Wg mnie nie znajdziesz ekspesu i młynka aby w sumie zajęły tylko 40cm szerokości.

Według mnie spokojnie się zmieści w tych 40 cm ba jeszcze sporo miejsca zostanie a i z założonego budżetu trochę zostanie na np. Portafilter Naked bez wylewek 58mm NPF
 
Oto przykład

20220821_175455.jpg

20220821_175502.jpg

A sam ekspres wygodny, nie skomplikowany żadnych udziwnień, kawa przednia mi już z niego wychodzi.

Jka
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2022, 18:19:01 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2022, 10:26:12 »
A może taki zestaw ?
Bellezza Chiara + młynek G-iota. Postawione obok siebie zajmują 42 cm i cena wyjdzie w okolicach 6000 - 6500 zł brutto.

https://images91.fotosik.pl/613/a5af936e6f2f329e.jpg
Prośba o pomoc w wyborze sprzętu - głównie kawy mleczne

 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi