Autor Wątek: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody  (Przeczytany 1008 razy)

Offline Paul11

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit 82t Kate
Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« dnia: 08 Lipiec 2022, 14:49:20 »
Witam, posiadam Lelit Kate który nabyłem używany. Sprawował się do tej pory bardzo dobrze, ale od jakiegoś czasu pojawił się irytujący problem. Przeważnie, po uruchomieniu zaparzania kawy, gdy cały proces dobiegnie końca (tz. gdy go zakończę) słyszę jeszcze dźwięk taki jak pracująca pompa podawania wody gorącej, gdy uruchomię tą opcję. Sytuacja powtarza się często i też w różnych innych przypadkach. Czasami sam się zatrzymuje, a czasami muszę wyłączyć ekspres aby przerwać pracę pompy- nie ma reguły. Chciał bym sobie sam poradzić  ale nie wiem do końca od czego zacząć. Proszę o  podpowiedź od czego mogę zacząć.

Offline Paul11

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit 82t Kate
Odp: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2022, 09:57:16 »
Nadal nie mogę poradzić sobie z tym problemem. Czasami jak przeprowadzę cykl odkamieniania to problem znika na jakiś krótki czas, ale po chwili się pojawia. Zaznaczę że wodę mam  dość miękką i ekspres nie powinien być zakamieniony. Czy możliwe że sterownik wariuje ?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2022, 10:22:02 »
Nie myślałeś żeby oddać do serwisu? Może wskaźnik poziomu wody w bojlerze szwankuje i stąd dopompowuje wodę.

Offline Paul11

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit 82t Kate
Odp: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2022, 12:04:22 »
Czasami lubię naprawić coś i poznać przy okazji  sprzęt. Z tym wskaźnikiem  bardzo możliwe, musiał by się zawieszać.
CZy może wiesz jak się dostać do niego ?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2022, 12:30:53 »
Należy zerknąć na rysunek z częściami - trzeba przebić się przez Captcha:
https://www.1st-line.com/technical-support/lelit-technical-support-page/parts-diagram-lelit-pl82t-kate/

Wydaje mi się jednak, że takowego czujnika w Kate nie ma.

Nie bardzo mam natomiast pomysł co może być powodem takiego problemu, oprócz zawieszającego się sterownika... Jeśli nie uda Ci się znaleźć problemu skontaktuj się z Lelitem bezpośrednio przez care.lelit.com , być może uda się problem załatwić zdalnie...
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2022, 12:47:07 wysłana przez skansen »

Offline Paul11

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit 82t Kate
Odp: Lelit Kate -błedne uruchamianie pompy podawania wody
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2022, 13:23:11 »
Ok, dzięki, wysłałem już zgłoszenie i zobaczymy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi