Autor Wątek: Kupno taniego ekspresu  (Przeczytany 1621 razy)

Alex18

  • Gość
Kupno taniego ekspresu
« dnia: 12 Luty 2023, 16:09:01 »
Witam wszystkich!


Dzień dobry,

Posiadam ekspres kapsułkowy DeLonghi Nespresso. Myślałem ostatnio nad zakupem ekspresu automatycznego. Wybrałem kapsułkowy z tego powodu, że używany jest do maks 6 kaw tygodniowo czasem zdarza się więcej. Jakimś wybitnym smakoszem kaw nie jestem.

Zazwyczaj piję kawę z mlekiem. Ewentualnie cappuccino.

Moje pytanie co sądzicie o zakupie ekspresu automatycznego do takiej ilości kaw tygodniowo? 
Myślałem nad podstawowymi modelami np. DeLonghi ECAM 22.115.B lub DeLonghi ESAM 3000.B Magnifica. Oczywiście również ze względu na cenę.

Kolbowego ekspresu nie chcę miałem kiedyś Zelmera nie pamiętam modelu przez 3 lata. Póżnej się zepsuł i kupiłem na kapsułki i tak już go mam rok.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2023, 17:45:46 wysłana przez Fux »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kupno taniego ekspresu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2023, 18:59:42 »
Moje pytanie co sądzicie o zakupie ekspresu automatycznego do takiej ilości kaw tygodniowo?
Myślałem nad podstawowymi modelami np. DeLonghi ECAM 22.115.B lub DeLonghi ESAM 3000.B Magnifica. Oczywiście również ze względu na cenę.
Żona posiada De'Longhi kapsułkowy (teraz stoi, nieużywany, bo z rana woli zalewajkę z mielonki z Ceado) i mimo, że kupowałem jej kapsułki z kaw specialty, to jak jeszcze córka miała automat De'Longhi, to z automatu kawa z mlekiem bardziej jej smakowała. Na pewno z automatu można zrobić za razem mocniejszą kawę, bo kapsułki nespresso mają 5-6g. Można x2, ale i tak będzie to słaby, kwaśny napój kawowy.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi