Autor Wątek: Ulepszenie elektrozaworu.Wymiana uszczelek na teflon.  (Przeczytany 855 razy)

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Ulepszenie elektrozaworu.Wymiana uszczelek na teflon.
« dnia: 28 Maj 2022, 18:48:53 »
Cześć. Maszyny La Marzocco posiadają po jednym elektrozaworze trójdrożnym na grupę, zawór wylewki dwudrożny / tea water, i zawór główny zimnej wody którego nie ruszam bo nie sprawia problemów. Zawór grupy ma dwa uszczelnienia pływaka, głowne uszczelnienie siedziska zaworu to krążek rubinowy a uszczelnienie backflusha to guma viton. Krążek rubinowy jest wieczny ale przy zakamienionym bojlerze a nawet juz 3 letnim ma tendencje do złapania cząsteczki kamienia pomiędzy siedziskiem zaworu/kanalikiem i problem gotowy, woda leci i nie przestaje. Klikanie zaworem czasem pomaga ale częściej przyjeżdża serwis. Krążek viton na backflushu ulega zużyciu mechanicznemu, pomaga mu w tym chemia i temperatura. Mata teflonowa 1,5mm i wycinaki Boehm 5mm/zamiast viton i 6mm/zamiast rubinowy. Teflon zamiast rubinowy ponieważ większa tolerancja na cząsteczki kamienia pomiędzy siedziskiem i krążkiem uszczelniającym 6mm a teflon zamiast viton ponieważ większa wytrzymałość chemiczna i temperaturowa niż viton. W aplikacji tea water uszczelnienie viton to około dwa lata wytrzymałości, dzięki zmianie na teflon wytrzymałość dużo większa. Na razie w fazie testów lecz stawiam na 4 do 5 lat.
Potrzebne narzędzia to o/ring tool set, wycinaki Boehm ale 5mm trzeba dokupic osobno bo nie występuje w zestawie oraz szczypce precyzyzjne dla elektroników 130mm Knipex 3452130 w których trzeba dodatkowo spiłować/zwężyć końcówki żeby pasowały w rowek spręzynowy pływaka.Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2022, 18:51:49 wysłana przez Andi1978 »

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Ulepszenie elektrozaworu.Wymiana uszczelek na teflon.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2022, 14:44:38 »
Kolega „Biff” zarzucił tematem o niepowodzeniu misji wymiany uszczelnień pływaka oraz o rzekomym marnowaniu czasu na wszystkie proponowane przeze mnie ulepszenia. Wymiana uszczelnień w jednym pływaku to 2,5min. Maszyna 3 grupowa plus elektrozawór gorącej wody / wylewka to łącznie 10min pracy, cztery pływaki. A Ty nadal trzymaj się swojego wierząc że taka operacja jest wyłącznie w zasięgu możliwości finansowych norweskich właścicieli kawiarni.

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Ulepszenie elektrozaworu.Wymiana uszczelek na teflon.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2022, 15:26:45 »
Wrzucasz super rzeczy, oglądam i czytam z zaciekawieniem.

Nie rozumiem jedynie, po co starasz się na każdym kroku, udowodnić mu że nie ma racji / Ty ją masz. Zostaw te małostkowe potyczki z nim i wrzucaj dalej fajne rzeczy, bo to są fajne rzeczy.

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: Ulepszenie elektrozaworu.Wymiana uszczelek na teflon.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2022, 21:10:58 »
Cześć. Jestem tu zaledwie kilka dni a już zaczyna mnie to kosztować dużo czasu, wczoraj zamiast iść spać poświęciłem półtora godziny na odpisanie na prowokacje. Samo szukanie fotek pośród 60 tys fotek z roboty i 5500 video jest już wystarczająco czasochłonnym zajęciem. Znalazłem forum o kawie i uznałem że to właściwe miejsce na podzielenie się tym co sam wiem i zaznajomienie się jak to wszystko funkcjonuje w Polsce.Jeśli chcesz zobaczyć więcej fajnych rzeczy, wpadnij na mój insta kanał.
Nie mam najmniejszej potrzeby wdawać się w dyskusje z prowokatorami. Tu na forum nie ma możliwości zablokowania hejtera,takie funkcje są na FB, Insta.
Tutaj albo musisz wedle zasady psy szczekają a karawana jedzie dalej a jakoś mi to nie w zgodzie ze mną bo spędziłem zbyt wiele czasu na warsztacie żeby wdawać się w jakieś toksyczne dyskusje i argumentować do betonowej ściany o wymianie części które w wersji oryginalnej fruwają 100% dłużej i to bez żadnego ryzyka dla maszyny czy personelu a po modyfikacji 300% albo 500% dłużej. Ale ekipa uważająca się za zbawców kawiarni i ciągłości sprzedaży kawy wymyśliła sobie patent na przetrwanie biznesu stosując techniki ogłupiania klienta że jak nie pozwoli im wymienić połowę flaków maszyny raz do roku to maszyna eksploduje zabierając ze sobą do allacha cały personel i klientów w promieniu 10metrów to chyba jest zrozumiałe że ktoś kto nagle twierdzi że prawda wygląda nieco inaczej od przedstawianej , to będzie uważany za wariata.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi