Autor Wątek: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem  (Przeczytany 1507 razy)

Offline Kapec123

  • Wiadomości: 6
Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« dnia: 23 Maj 2022, 14:00:39 »
Cześć. Chciałbym Was zapytać, co sądzicie o połączeniu commandante z red clixem + rancilio silvia e v6? Dlaczego akurat komeś? Najwyczajniej w świecie już go mam, więc dopóki nie kupię nic elektrycznego specjalnie pod espresso, używałbym właśnie komesia. Ekspres będzie używany raczej głównie do doppio+jakieś mleczny kawy. Dodatkowo chciałbym zapytać o kwestie tampera, dystrybutora do kawy. Czy powinienem kupić 58mm, czy np. 58.3?

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2022, 20:00:12 »
Na początek może być. Silvia to dobra opcja, zwłaszcza dla "majsterkowiczów"-łatwo samemu dołożyć PID w oparciu o dostępne tutoriale.
Tamper zaś dobiera się do sitek, jak już wybierzesz docelowe, wówczas będzie czas na wybór tampera...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2022, 20:53:25 »
co sądzicie o połączeniu commandante z
Kolba plus dobry ręczny młynek to bardzo dobre połączenie. Można szybko wstrzelić się w poprawne shoty na nowej kawce.
》tertium non datur《

Offline mezor77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Chemex, V60, AeroPress
  • Młynek: Eureka Zenith 65E, Ascaso i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2022, 10:55:28 »
Przy Comandante, nawet z red clixem, czasem ciężko się wstrzelić z regulacją do espresso, ale na początek można przetestować

Offline Kapec123

  • Wiadomości: 6
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2022, 11:06:46 »
Dziękuje za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać, czy warto bawić się w zmienianie prysznicu, oraz sitek w kolbie na coś od IMS? Docelowo chciałem iść w npf, ale póki co cena mnie odstrasza. Pytam, ponieważ nie wiem czy jest sens kupować "przejściowy" tamper, czy po prostu od razu kupić nowe sitko, i ewentualnie przełożyć je później do npf'a.

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2022, 13:43:54 »
W kwestii prysznica nie za wiele pomogę (w mojej Silvii miałem od początku prysznic IMS), ale sitko polecam wymienić od razu. Oryginalne sitko 15g miało ścianki pod kątem i tamper blokował się na pewnej wysokości.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2022, 14:47:27 »
Oryginalne sitko 15g miało ścianki pod kątem i tamper blokował się na pewnej wysokości.
Nie za mało mielonki sypałeś, że baza tampera za głęboko wchodziła?

@Kapec123
Jak kupisz tamper 58,55 ÷ 58,60, to czy to będą sitka VST czy IMS lub inne, będzie pasował.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2022, 14:50:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2022, 17:41:39 »
Nie za mało mielonki sypałeś, że baza tampera za głęboko wchodziła?
Sypałem 15-16g, tamper Motta 58mm blokował się zaraz pod rowkiem. Może po prostu na takie trafiłem. Po kilku dniach od zakupu ekspresu wymieniłem na IMS 16-18g rimless.

Pod sitka IMS idealnie wchodzi tamper 58,8mm.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2022, 17:59:02 »
Może po prostu na takie trafiłem.
Może było zdeformowane.
Pod sitka IMS idealnie wchodzi tamper 58,8mm
Tyleże jak będzie chciał wymienić sobie na VST, to będzie za ciasny.
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2022, 19:35:46 »
Docelowo chciałem iść w npf, ale póki co cena mnie odstrasza. Pytam, ponieważ nie wiem czy jest sens kupować "przejściowy" tamper, czy po prostu od razu kupić nowe sitko, i ewentualnie przełożyć je później do npf'a.
Kup najpierw sitko a na końcu NPF. Sitka dodawane czasem do NPF to przeważnie sitka "gratisowe", podobne do fabrycznych sitek. Tak więc najpierw sitka, potem tamper. Na koniec ewentualnie NPF. 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2022, 10:04:13 »
Niekoniecznie. Akurat NPFy od ASCASO mają fabrycznie założone sitka PRECISION COMPETITION 21 g.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Rancilio silvia e v6 + commandante z red clixem
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Maj 2022, 10:24:07 »
Przeważnie - w związku ze sprawą, o jaką chodzi, w zdecydowanej większości wypadków prawdą jest to, o czym mowa.
https://wsjp.pl/haslo/podglad/17978/przewaznie

Synonimy do słowa „przeważnie” - głównie, na ogół, nade wszystko, najczęściej, przede wszystkim, szczególnie, w głównej mierze, w szczególności, zazwyczaj, zwłaszcza, zwykle, rutynowo, typowo, z reguły, z zasady, najczęściej zazwyczaj, często, normalnie, tak bywa, w większości wypadków, generalnie, globalnie, stale, zawsze, prawie zawsze.
https://synonim.net/synonim/przewa%C5%BCnie
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi