Autor Wątek: Nowy polski ekspres kolbowy  (Przeczytany 2276 razy)

teges_pl

  • Gość
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Styczeń 2024, 21:21:08 »
Też się nad tym zastanawiałem, spodziewam się, że woda powinna utrzymywać stałą temperaturę, jeśli rzeczywiście po przewierceniu elementu wewnątrz E-61 ta wodą będzie się skutecznie poruszać między bojlerem a grupą. Też się zastanawiam nad samą usługą, jeśli chodzi o testy to na razie przerabiam starego QM La Certa w tym celu, ale jeszcze chwilę to potrwa bo gwintowanie przy takich ilościach jest dość drogie, a połączenie rurek z bojlerem też wymaga nakładów, a nie chce korzystać z finansowania zewnętrznego. Wrzuciłem rysunek bo byłem ciekawy Waszych opinii, ale widzę, że mogę spać spokojnie bo reakcje są pozytywne. Wygląda na to, że pomysł jest ok, tylko kwestia sprawdzenia tego i co to wniesie do espresso. Dam znać jak coś z tego wyjdzie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Styczeń 2024, 21:26:11 »
trzeba by przewiercić ten element ze środka grupy, który podnosi górę i dociska dół.
Element ze środka grupy? O kurczę... Niedawno byłem w tej grupie i nie za bardzo wyobrażam sobie to wiercenie. Co podnosi górę i dociska dół? Bardzo ścisły i techniczny język... Słynny "młoteczek" chcesz przewiercać?
A przede wszystkim: w jakim celu? Co trzeba w grupie E61 poprawić i czy na pewno trzeba poprawić?
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2024, 22:15:31 wysłana przez Antonio »

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Styczeń 2024, 22:22:38 »
Inni robią tak, projektują, produkują wstępne prototypy, potem "grzeją" lekko grupy i fora, potem kickstarter a potem indiegogo... (ważne że w tej kolejności) sam start biznesu bez lansu nie wiele da. w sumie to sprawność i realny efekt to tylko dodatek do emocji inwestorów   O0

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Styczeń 2024, 07:25:04 »
Też nie bardzo kapuję co ta przeróbka ma dać, przecież termosyfon w grupie e61 już funkcjonuje dobrze.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń 2024, 08:24:20 »
Nie wiem co napisać... Nie chcę żeby ktoś pomyślał że zrzędzę, albo coś... Ale to chyba najgłupszy pomysł o jakim ostatnio słyszałem. Nie dość że masz sporo ograniczeń technicznych do pokonania to w dodatku osiągniesz nic. Jak ten trzpień w środku się nagrzeje to cyrkulacja ustanie. Nie nagrzejesz reszty grupy bardziej efektywnie niż przy zwykłej cyrkulacji w górnej części E61 (nie umiem tego policzyć, ale stawiam flaszkę najtańszej wódki że to będzie kilkanaście razy mniej efektywne).

Offline texas86

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: saeco giro plus, chemex, bialetti mukka
  • Młynek: mazzer super jolly
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Styczeń 2024, 09:37:14 »
Trzymam kciuki bo zapowiada sie dobrze :-)

Offline jurdon

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: ACS Evo Leva mk 2
  • Młynek: Weber Key mk 2
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń 2024, 09:50:16 »
A nie prościej jest zrezygnować z cyrkulacji wody do grzania grupy i w jeden z istniejących otworów wsadzić grzałkę z pid? Jest to z powodzeniem robione i nie trzeba modyfikować grupy.

Offline mlynaro

  • Wiadomości: 9
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Styczeń 2024, 15:14:00 »
Powodzenia!  :brawa:

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Styczeń 2024, 23:03:49 »
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć. Chodzi o oszczędność energii? E61 jest wbrew pozorom bardzo stabilna, ale jeśli celujesz w płaski profil temperaturowy, to niestety nie tędy droga. Jeśli koniecznie chcesz wykorzystać E61 to proponuję dużo prostsze rozwiązanie.

Kolor zielony
Subtelny przewiert do komory preinfuzyjnej. Na wejściu elektrozawór dwudrożny z kryzą i filterkiem, załączany tym samym przyciskiem co pompa. Można to bez problemu zrobić tak, żeby wyglądało "jak z fabryki". Wejście do elektrozaworu byłoby połączone z górną rurką wchodzącą do grupy.

Kolor czerwony
W to miejsce dajemy śrubę żeby utworzyć dwie osobne komory w grupie.

Kolor żółty
Ucinamy całą dolną część grzybka i otrzymujemy dużo większą komorę do wymiany ciepła. Oczywiście w tym momencie pozycja 45 stopni staje się bezużyteczna, ale i tak mało kto z niej korzysta.

Zalety takiego rozwiązania:
- lepsza wymiana ciepła
- za w/w elektrozaworem można dać trójnik i odejście do manometru, który będzie pokazywał rzeczywiste ciśnienie zaparzania
- nadal można zamontować termometr w grupie
- pomijając pozycję "środkową", grupa E61 działa tak jak dotychczas (zaparzanie, zrzut wody).

edycja:
Patrzę i czytam któryś raz, ale nadal nie mam pojęcia jak ma wyglądać Twoja modyfikacja. Dałbyś radę jakoś lepiej zilustrować?
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 23:07:24 wysłana przez Biff »

teges_pl

  • Gość
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2024, 05:02:00 »
W moim pomyślę chodzi tylko i wyłącznie o to aby woda cyrkulowała po okręgu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Styczeń 2024, 10:20:54 »

teges_pl

  • Gość
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Styczeń 2024, 10:48:11 »
W celu spłaszczenia krzywej odchylenia temperatury od zadanej.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Styczeń 2024, 11:03:25 »
Dasz jakiś przykład tej krzywej, jej przebieg?

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nowy polski ekspres kolbowy
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Styczeń 2024, 11:39:07 »
Grupa E61 została zaprojektowana z myślą o pracy w układzie HX z kotłem parowym. Dlatego zazwyczaj w torze rurki zasilającej (górnej) jest jakaś zwężka. W innym wypadku obieg ciepła byłby zbyt dobry, a temperatura na grupie o wiele za wysoka. Teraz trendem jest dedykowany bojler kawowy, który ma temperaturę dużo bliższą tej, którą chcemy uzyskać na grupie. Robi się to poprzez usunięcie wspomnianej wcześniej kryzy, dzięki czemu obieg ciepła jest dużo większy. I to działa, po prostu, ale profil temperaturowy na E61 nigdy nie będzie płaski, bo nie może taki być. Wydaje mi się, że przy zaproponowanym przeze mnie rozwiązaniu można jeszcze bardziej obniżyć temperaturę na bojlerze. Planowałem kiedyś coś takiego zrobić (dla siebie), ale czasu zawsze za mało. Twoje rozwiązanie wydaje się strasznie komplikować mechanicznie grupę, a to może sprawić, że będzie bardziej awaryjna. Natomiast jestem ciekaw, od strony technicznej, jak chciałbyś to zrobić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi