Autor Wątek: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami  (Przeczytany 2300 razy)

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« dnia: 22 Maj 2022, 11:22:10 »
Dzień dobry,

proszę o pomoc.

Użytkuję ekspres Lelit Kate. Jakiś czas temu (2-4 miesiące) młynek przestał mielić kawę. Słychać było, że próbuje ruszyć, ale tak jakby nie miał siły. Rozebrałem obudowę, okazało się, że przeczyszczenie komutatora z osiadłego pyłu (patyczek higieniczny + aceton) przywróciło młynek do życia. Niestety ostatnio problem pojawił się znowu. Rozebrałem obudowę, komutator zapylony, przy szczotkach sporo pyłu. Szczotki mają jeszcze nieco ponad 1cm długości.

Pytanie 1: przeszukałem Internet, nie mogę znaleźć odpowiednich szczotek. Będę dzwonić po serwisach od poniedziałku. Czy możecie polecić kogoś, kto dysponuje takimi szczotkami?

Pytanie 2: z technicznego punktu, te szczotki ze względu na swoją długość, nie podlegają jeszcze wymianie. Zastanawia mnie tylko, skąd tyle pyłu? Może macie przepracowane takie problemy? Założone szczotki są znacząco "jaśniejsze" od takich typowo węglowych, które miałem w garażu. Podejrzewam, że ich skład jest lepszy, ale to tylko przypuszczenie.

Dziękuję za wszelkie sugestie

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2022, 19:44:10 »
Właśnie mam podobny problem z młynkiem rodziców z tym, że ja uznałem iż problemem są zużyte żarna i teraz zasiałeś u mnie wątpliwości.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2022, 19:59:30 »
W Kate, podobnie jak w Anicie "siedzi" mechanizm młynka Lelit Fred.

Te młynki są dość upierdliwe w czyszczeniu i mało kto do nich zagląda do środka, ograniczając się do czyszczenia proszkiem. Tak więc duża ilość pyłu, unieruchamiająca młynek nie jest raczej zjawiskiem normalnym...

Same żarna mają deklarowany resurs 500kg, to całkiem sporo na taki mały młynek...

Jako część zamienna jest dostępny silnik wraz z przekładnią. Jest to ponoć taki sam silnik jak w Ascaso i2 mini, może @Janusz lub @Grzegorz coś podpowie w kwestii samych szczotek?





 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2022, 14:03:56 »
Jako część zamienna jest dostępny silnik wraz z przekładnią. Jest to ponoć taki sam silnik jak w Ascaso i2 mini, może @Janusz lub @Grzegorz coś podpowie w kwestii samych szczotek?

Silnik z przekładnią jest u nas dostępny. Szczotek samych nie sprowadzaliśmy i nie są one dostępne w ASCASO jako część zamienna.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2022, 14:11:40 »
Jaki jest sens w wymianie całego silnika, gdy tylko szczotki są problemem?

Panie Januszu, czy jest szansa dostać u Pana szczotki o takich samych wymiarach?

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2022, 17:46:52 »
Producent (prawie) nigdy nie oferuje szczotek na wymianę, bo to nie jest w jego interesie. Zmierz szczotki suwmiarką i poszukaj w internecie. Jeśli będą trochę za duże to można je zeszlifować.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2022, 18:17:54 »
poszukaj w internecie
Bez problemu można dopasować w dobrym sklepie metalowo-narzędziowym.
》tertium non datur《

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2022, 18:40:43 »
Dziękuję za podpowiedzi w sprawie szczotek.

Panie Januszu, ile kosztuje silnik?

Cały czas myślę o tym problemie i nie doszliśmy do powodu zapylenia komutatora i czy przypadkiem cały silnik nie będzie niedługo do wymiany?

Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2022, 20:26:44 »
Podłącze się z pytaniem do Pana Janusza o cenę żaren do i2.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2022, 09:16:23 »
Po ostatnich podwyżkach cen silnik i-2 kosztuje 345,00 zł a żarna stożkowe 160,00 zł za komplet.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Maj 2022, 21:17:19 »
Wyczyściłem komutator, złożyłem na starych szczotkach i po uruchomieniu od razu całość rzuca iskrami i komutator znowu robi się czarny. Szkoda zdrowia...

Panie Januszu, jeżeli ten silnik będzie pasować do młynka w Lelit Kate - młynek ten sam co Lelit Fred, to proszę o informację jak można go u Pana zamówić jak najszybciej

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2022, 22:54:48 »
Zapytaj w Espresso Service z Krakowa, mają części z katalogu Iberitala, a cena powinna być o stówkę niższa. Nie wiem jak ze stanem magazynowym.

http://espresso.pl/serwis/
https://www.iberital.com/en/catalogo/181194

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Maj 2022, 10:17:02 »
proszę o informację jak można go u Pana zamówić jak najszybciej

Proszę przesłać zamówienie z danymi do faktury, danymi do wysyłki i numerem telefonu na adres [email protected].
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Maj 2022, 15:25:09 »
Trwają poszukiwania silnika. Pan Janusz nie ma w tym momencie silnika, w Espresso Service tez nie, wysłałem zapytanie do Konesso. Może jest jeszcze jakiś serwis/dystrybutor części, którego polecacie?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Maj 2022, 23:11:38 »
@daniel_farbis , @drwaski a jaki przebieg, tak na oko, mają Wasze młynki? Jakoś tak po opisie nie jestem przekonany, że problemem na pewno jest silnik...
Jeśli problemem są tylko szczotki to trzeba zapytać w firmie zajmującej się przewijaniem silników. Ja w ten sposób uratowałem kilka urządzeń.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi