Autor Wątek: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami  (Przeczytany 2307 razy)

Offline daniel_farbis

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Kate
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Maj 2022, 07:47:57 »
Trudno mi ocenić. Kupiłem używane urządzenie bez możliwości poznania jego historii. Sam mam go około roku i przemieliłem pewnie ok 15kg kawy.

Na samym początku wiązałem problem ze szczotkami, ale teraz już coraz mniej wierzę w tą tezę. Młynek nie miał "siły" ruszyć, bo komutator był zasyfiony pyłem ze szczotek. Po wyczyszczeniu komutatora zaczynał działać. Ale kolejne pytanie brzmi: dlaczego komutator jest oblepiony pyłem? Po ostatnim czyszczeniu uruchomiłem młynek i co się dzieje z komutatorem: pełno iskier i po 4sek komutator znowu ma charakterystyczny ciemny kolor. Nie jestem elektrykiem, z tego co wyczytałem, silnik nie powinien tak iskrzyć na styku ze szczotkami, bo to je pali i w efekcie brudzi komutator. Tu dochodzę do wniosku, ze problemem musi być silnik.

Cały zestaw kosztuje ok 340PLN brutto, podpinam i działa. Ile może kosztować przewijanie takiego silnika?


Offline drwaski

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Lelit Kate - problem z młynkiem i szczotkami
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Maj 2022, 09:30:19 »
Mój to parunasto letni Iberital MC2, nie pamiętam dokładnie bo stoi u rodziców, czyli w teorii bliźniacza konstrukcja do Lelit Fred i Ascaso i2. Młynek staje przy drobnym przemiale, na pusto i przy grubym ustawieniu śmiga. Silnika jeszcze nie oglądałem ale zewnętrzne żarno na dole jest prawie gładkie więc uznałem, że to może być powodem blokowania.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi