Autor Wątek: O wyższości sprzętu sportowego...  (Przeczytany 1855 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
O wyższości sprzętu sportowego...
« dnia: 29 Maj 2022, 08:43:33 »
Z drugiej strony, jak ci ktoś wmawia, że ten kawałek plastiku jest super to skłaniasz się ku temu, ale tylko dlatego że nigdy nie użytkowałeś porządnego buta Nike za 1000 pln, bo cię na niego po prostu nie stać
Zgadza się, a wiem, bo byłem swojego czasu blisko i tylko seria ACG jest warta prawie swojej ceny. Te wielkie korporacje mają inny model biznesowy niż mniejsze, dla których made in Germany czy Austria wiele znaczy od 100 czy 200 lat, tj jakość! Ostatnio kupiłem sobie trekkingi: jedne Lowa, robiona w Niemczech i nie ma żadnego porównania z Pumą, Adidasem czy innymi masowymi firmami, ale już do Salewy, robionej w Rumunii miałbym zastrzeżenia. W elektronarzędziach to może Hilti, bo Bosch, Makita czy wspomniany Milwaukee, to się zrobiła masówka, trochę lepszej jakości od serii amatorskich. Wydaje mi się, że jednak takie zachowanie wymusił rynek i zarządy firm, aby produkować dużo, gorszej jakości niż wcześniej, ale generować co raz większe zyski. Myślę, że podobnie ma się to do firm produkujących ekspresy.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2022, 08:55:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Andi1978 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Linea Classic.
  • Młynek: Mazzer Kony.
Odp: O wyższości sprzętu sportowego...
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2022, 12:08:26 »
Z tymi ekspresami to święta prawda:), z wieloma innymi maszynami na rynku również. Nie powiem złego słowa np. o młynkach Mazzer (Kony, Robur) ani złego słowa o Ditting KR804.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: O wyższości sprzętu sportowego...
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2023, 13:37:45 »
Czy wyobrażacie sobie jakąkolwiek firmę, która mówi do klientów: „Nie kupuj naszych produktów, jeśli nie musisz”? Patagonia tak właśnie robi. Oni w pierwszej kolejności zachęcają do korzystania z tego, co już jest w szafach klientów, a w dalszej kolejności do naprawiania, do kupowania z drugiej ręki, a dopiero na końcu do kupowania ich nowych produktów.


https://mrvintage.pl/2021/05/na-czym-polega-fenomen-marki-patagonia.html
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2023, 13:41:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: O wyższości sprzętu sportowego...
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2023, 15:04:03 »
Square mile, lululemon, Hoffmann w podcascie z Doac zniechęcał do kupna ekspresów do kawy.
To będzie coraz bardziej popularny trend, starsze pokolenie obsesyjne na punkcie pieniędzy powoli odchodzi z rynkow a młodsi maja inne priorytety.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi