Autor Wątek: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów  (Przeczytany 14560 razy)

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Maj 2022, 12:36:22 »
Ogólnie pocieszyliście mnie trochę, bo jakoś stresuje się tym wyborem - oczywiście zależy mi, żeby być w pełni usatysfakcjonowany i nie musieć latać do serwisu przy takiej kwocie zakupu a niestety kupuje się jednak "w ciemno" bo nie mam opcji testów tych wszystkich opcji przed zakupem (raz jeszcze powtórzę - jak znacie jakieś miejsce gdzie chociaż coś z tej półki jest do pomacania to piszcie proszę).

Zepsuć się może wszystko, i to za 2k i to za 20k. W każdym ekspresie znajdzie się element, który jest kompromisem jakości i ceny. Myślę, że wszystkie te ekspresy możesz obejrzeć i przetestować w Nadarzynie w coffesite.pl.

Dlatego pomimo najlepszego wyglądu Eureka Mignon Single Dose poszła na bok i teraz rozważam Lelit William-PL72-P - zwłaszcza w połączeniu z Bianką pasowałby idealnie i z tego co wstępnie czytałem na necie i tu na forum to jest to dobry jakościowy młynek.

Też rozważałem ten młynek jednak polecono mi coś lepszego, a ostatecznie w bardzo dobrej cenie kupiłem jeszcze inny (czy lepszy nie wiem, napewno moim zdaniem ładniejszy) :). Możesz poczytać cały wątek, jednak moja korespondencja zaczyna się tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11986.msg251338#msg251338

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Maj 2022, 17:10:42 »
Stara się więc namówić potencjalnego klienta na produkty na które ma wyłączność, na których ma zapewne wyższą marżę...
Jest to logiczne, tylko tak nie postępuje profesjonalny sprzedawca, gdyż podczas obrzydzania danego produktu, który klientowi - nie wiemy - najbardziej pasuje, może ten klient wyjść zniesmaczony NIC nie kupując.

Coś jest na rzeczy - 10% promocja na Lelita  :mhh:
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2022, 17:23:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Maj 2022, 00:50:14 »
Jest to logiczne, tylko tak nie postępuje profesjonalny sprzedawca, gdyż podczas obrzydzania danego produktu, który klientowi - nie wiemy - najbardziej pasuje, może ten klient wyjść zniesmaczony NIC nie kupując.

To jest skrajność. Sprzedawca tego nie chce. Profesjonalizm zakłada, że powinien "chwycić byka za rogi" widząc, co się klientowi podoba. Ale dziś profesjonalny sprzedawca ma więcej zależności. Targety na określony asortyment, stany magazynowe, struktury umowne z dostawcami itd.
W tej sytuacji, gdy klient nie jest ostatecznie zdecydowany na produkt (choć na zakup rodzajowy tak), to ciśnie na sprzedaż tego, co musi wypchnąć.
Bo kto przychodzi do sklepu z wyspecjalizowanym sprzętem agd i mówi: chcę to, w tym kolorze, z tymi akcesoriami?
Taki klient zamawia w necie, bo już temat rozpoznał. Klient w sklepie nie jest ukierunkowany i należy go kierunkować.

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Maj 2022, 16:23:48 »
rapoh, ja zauważyłem, że ty tu przychodzisz i piszesz jakies rzeczy ale ty prawie wogule nie piszez o kawie.
lol

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Maj 2022, 17:56:24 »
rapoh, ja zauważyłem, że ty tu przychodzisz i piszesz jakies rzeczy ale ty prawie wogule nie piszez o kawie.
Może spróbuj popracować nad językiem, "wogule" to skąd przychodzi rapoch?




Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Maj 2022, 21:03:46 »
ty pokazujesz mi palcem, ze mi się zdarzył błąd , każdemu czasem się to może zdarzyć, a ty sam nie umiesz napisać nazwy naszego kolegi.
lol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Maj 2022, 21:11:55 »
ty, ty, ty...  :picardpalm:

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Maj 2022, 21:18:32 »
ty pokazujesz mi palcem, ze mi się zdarzył błąd , każdemu czasem się to może zdarzyć, a ty sam nie umiesz napisać nazwy naszego kolegi.
Druga część mojego zdania jest całkowie nielogiczna i błędna - i tak miało być.
Nie denerwuj się bez potrzeby, tylko zobacz jak napisałeś kolejny post... Może w końcu zrozumiesz, że nie mam złych intencji. Jest tu na forum człowiek, który dosadniej ocenia takie wpadki i chcę Ci tego  zaoszczędzić


« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2022, 21:31:26 wysłana przez fill »

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Maj 2022, 21:23:03 »
ja to teraz już wszystko rozumiem, ja po prostu nie lubie że to jest niby ten wszystko o kawie, ale czasami to jest jakoś tak jakby to był wsyzstko o tym jak się pisze po polsku czy coś
lol

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Maj 2022, 22:51:44 »
Ależ sam się do tego bardzo mocno dokładasz ;).

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Maj 2022, 22:54:04 »
Stara się więc namówić potencjalnego klienta na produkty na które ma wyłączność, na których ma zapewne wyższą marżę...
Jest to logiczne, tylko tak nie postępuje profesjonalny sprzedawca, gdyż podczas obrzydzania danego produktu, który klientowi - nie wiemy - najbardziej pasuje, może ten klient wyjść zniesmaczony NIC nie kupując.

Coś jest na rzeczy - 10% promocja na Lelita  :mhh:

Jako przedsiębiorca z 35 letnim doświadczeniem, będę bronił sprzedawcy i jego podejścia do klienta.
Dla mnie, we współpracy z klientem najważniejsze jest nawiązanie długotrwałych relacji.
Dobór produktu do którego sam mam przekonanie. Klient najczęściej przychodzi z własną wizją zakupu produktu. Dobry sprzedawca mając szeroki wybór produktów powinien przedstawić ich zalety i potencjalnie ich słabsze strony. Serwis, dostępność części zamiennych w okresie gwarancji i po.
Często producenci mają rożne podejście do klienta w tym zakresie.
Rzeczowo obsłużony klient za jakiś czas wróci ponownie, da też rekomendacje. 
W przeciwnym razie, będzie to jednorazowy „strzał”.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2022, 22:58:56 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maj 2022, 23:35:43 »
Dobry sprzedawca mając szeroki wybór produktów powinien przedstawić ich zalety i potencjalnie ich słabsze strony. 
Sęk w tym, że ten sprzedawca zaczyna od wad i na nich poprzestaje. Pierwszą wadą jest-a jakże-grubość blachy. O zaletach się nie zająknie-zapewne ich nawet nie zna. Nie wiem po co ma wobec tego Lelita w ofercie?

Serwis, dostępność części zamiennych w okresie gwarancji i po.
Części do Lelitów są jak najbardziej dostępne również po gwarancji. Tak samo serwis. Więc nie wiem czemu tak nieładnie insynuujesz?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Maj 2022, 00:16:29 »
Niczego nie insynuuję, źle zinterpretowałeś moją wypowiedź.
Napisałem ogólnie, czytaj ze zrozumieniem.

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Maj 2022, 07:24:58 »
Sęk w tym, że ten sprzedawca zaczyna od wad i na nich poprzestaje. Pierwszą wadą jest-a jakże-grubość blachy.
A jakie wady przytacza (opinie swojego sewisu, mam nadzieję), oprócz tej najgorszej, cienkiej blasze, bo Ty tylko o niej piszesz, ironicznie?
》tertium non datur《

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres kolbowy do domu bez kompromisów
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Maj 2022, 11:37:21 »
źle zinterpretowałeś moją wypowiedź.
Napisałem ogólnie, czytaj ze zrozumieniem.
Rozmowa nie jest ogólna, dotyczy konkretnej kwestii... Pisz konkretnie to nie będzie wątpliwości.

Sęk w tym, że ten sprzedawca zaczyna od wad i na nich poprzestaje. Pierwszą wadą jest-a jakże-grubość blachy.
A jakie wady przytacza (opinie swojego sewisu, mam nadzieję), oprócz tej najgorszej, cienkiej blasze, bo Ty tylko o niej piszesz, ironicznie?
Cienka blacha to wada numer jeden. Ten argument jest podnoszony całkiem poważnie. Druga to pokrywka wody nad "plecakiem". Opinii serwisu nie usłyszałem...
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2022, 12:06:00 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi