Autor Wątek: [S] Sage Barista Express SES875BSS  (Przeczytany 829 razy)

Offline peetca

• Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
[S] Sage Barista Express SES875BSS
« dnia: 26 Kwiecień 2022, 20:33:24 »
Witam,
nie dawno przesiadłem się z owego ekspresu na Cafelat Robota. Wracać nie chcę ale może komuś się przyda taki sprzęt?

Ekspres ma dwa lata. Średnio robił 2-3kawy dziennie. Właśnie wrócił z serwisu gdzie wymieniona została uszczelka grupy zaparzającej oraz został wyczyszczony (wysłałem bo chciałem mieć pewność, że sprzedaje 100% sprawną maszynę).
Stan techniczny 100% sprawny, stan wizualny bardzo dobry drobne rysy z przodu pojemnika na wodę(tego na zlewki) oraz drobne wgniecenie na obudowie które jest od nowości mi nie przeszkadzało więc nie wymieniałem maszyny.
Do zestawu ze zdjęć, dorzucę tabletki do czyszczenia, "proszek" do czyszczenia dyszy i chyba jakiś filtr do wody jeszcze się ostał.

Cena: 1400zł

Offline wsedek

Odp: [S] Sage Barista Express SES875BSS
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2022, 21:28:21 »
Z Robota Panu shoty dużo bardziej smakują?
Jak Pan porównuje shoty z Robota względem sprzedawanego Sage?

Offline peetca

« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2022, 08:36:05 »
Tak ubóstwiam robota :D oraz sam proces parzenia w nim kawy :)

Ostatnio po powrocie maszyny z serwisu zrobiłem małe porównanie. Jestem amatorem i nie potrafię się posługiwać terminologią ale robot zrobił dużo smaczniejsze espresso, ładniejsza pianka, mniej kwaskowa taka bardziej hmmm mięsista? (proszę się ze mnie nie śmiać :D). Poza tym, przy robocie nie ma tyle zachodu jeżeli chodzi o czyszczenie maszyny i konserwacje. Zajmuje dużo mniej miejsca i łatwo zapakować go na wakacje. Więc oprócz smaku przychodzi kilka innych aspektów które bardziej mi odpowiadają.
Aaa no i robot daje większą kontrolę przy robieniu espresso więc zawsze można spróbować trochę innej techniki.

Offline peetca

« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2022, 18:48:31 »
up. cena 1299zł

Offline peetca

« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2022, 19:28:46 »
Sprzedany, można zamknąć temat  :poklon: