Autor Wątek: Lelit Anna PL41E - glony w zbiorniku  (Przeczytany 268 razy)

Offline Heinsenberk

• Ekspres: Lelit Anna PL41E
  • Młynek: Lelit Fred PL043M
Lelit Anna PL41E - glony w zbiorniku
« dnia: 24 Styczeń 2022, 13:35:56 »
Cześć!

Z nieuwagi przed kilkumiesięcznym wyjazdem zostawiłem ekspres bez żadnego przygotowania go tj. ze zbiornikiem wypełnionym wodą. Po powrocie zauważyłem, że zbiornik jest prawdopodobnie pokryty jakimś glonami, ponieważ jego wewnętrzna powierzchnia jest śliska i wydobywa się z niego charakterystyczny zapach.

Stąd chciałbym się poradzić jak podejść do przywrócenia ekspresu do stanu używalności - czy zbiornik wystarczy przepłukać dokładnie jakimś płynem do mycia, może też sodą lub proszkiem Puly Caff? Zakładam, że przewody doprowadzające wodę ze zbiornika są w podobnym stanie - czy jest jakiś sposób na ich oczyszczenie?

Do tej pory zrobiłem jedynie backflusha, ale to nie pomoże na problemy, które opisałem powyżej.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź! :)

Offline Heniutek Mężczyzna

• Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE
Odp: Lelit Anna PL41E - glony w zbiorniku
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2022, 15:00:06 »
Cześć, o ciekawy temat.

Sam zbiornik wsadzałem do zmywarki i używałem tabletek corega tabs.
Rurki silikonowe wymieniłem na nowe.

Czytałem, że ludzie przepuszczają roztwór ocet - woda w stosunku , 3 części octu na jedna część wody.
Głównie wszystko rozchodzi się o to z czego jest bojler i częsci wewnątrz ekspresu mające kontakt z takim płynem.

Gdzieś jeszcze mignęły mi tabletki do sterylizacji Milton, 2 tabletki do zbiornika i przepuścić przez układ.
Sam jestem ciekaw, może niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni użytkownicy.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi