Autor Wątek: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?  (Przeczytany 4164 razy)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2022, 21:26:40 »
Mam Sage  Bambino Plus z osobnym Młynkiem Sage BCG600 i jestem b. zadowolony.
Automatyczne spienianie działa rewelacyjnie, jeszcze nigdy nie robiłem tego manualnie. Mam też automat delonghi z systemem spieniania, ale nie używam ponieważ zawsze spieniam w Sage.

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty 2022, 21:44:53 »
gdyż juz dzisial prawie kliknąłęm kup teraz sage 990
przede wszystkim wygoda to co mnie interesuje , brak bałaganu , krotki czas gotowości po właczeniu ekspresu , piekna crema

hmm moglbym zakupic w sumie alternatywny dual bojler ale od młynka oczekiwalbym tampera tak zeby kawa nie wysypywala sie w koło przy napelnianiu kolby
jakies sugestie  ?
Crema to zasługa raczej kawy (ziaren) a nie tego akurat sprzętu. Decydując się na kolbę zaakceptowałbym pewną ilość rozsypanej kawy... Ogólnie Oracle to niezły sprzęt ale jego najsłabszym elementem jest młynek. W cenie Oracla można kupić zestaw ekspres i dużo lepszy młynek niż ten wbudowany... A młynek jest kluczowym elementem zestawu...

Kluczysz🙂 Więc wybralibyśmy to samo?
To abstrakcyjne pytanie, ponieważ na szczęście wybór jest szerszy :)

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty 2022, 22:02:18 »
Czy ktos z was się orientuje jaki rozmiar bojlerów ma ASCASO STEEL DUO? Szukam i nigdzie nie widzę info na ten temat.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty 2022, 22:09:06 »
Ascaso DUO
Ascaso DUO to niestety nie dual boiler, tylko Dual Thermoblock.

Crema to zasługa raczej kawy (ziaren)
:ok: :ok: :ok:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2022, 22:47:53 »
- Dual Bolier lub system HX
Jeżeli Sage/Breville to raczej 920 a nie Oracle.
Też dual bojler i a do bojlera kawowego woda idzie przez hx w parowym, w sumie to samo co w Oracle, ale bez tej całej automatycznej czesci które tylko prosi się o problemy.

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty 2022, 23:09:46 »
Zainteresowała mnie BELLEZZA FRANCESCA jako alternatywa do BELLONY.  Bojlery 1l każdyi  z tego co widzę solidne ciśnienie spieniacza. Zastanawiam się czy warto wydać te +1300 w stosunku do tańszej Bellony za 500ml więcej pojemności bojlera i dodatkowy manometr  skoro zanim przygotuje sobie 2 kolbę z kawą to i ten mniejszy się chyba napełni i nagrzeje do 2 shota?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Luty 2022, 09:22:19 »
przede wszystkim wygoda to co mnie interesuje , brak bałaganu , krotki czas gotowości po właczeniu ekspresu , piekna crema

hmm moglbym zakupic w sumie alternatywny dual bojler ale od młynka oczekiwalbym tampera tak zeby kawa nie wysypywala sie w koło przy napelnianiu kolby
jakies sugestie :) ?
Przy takim rozłożeniu nacisków to raczej zostań przy automatycznym.

A żeby mocno ograniczyć bałagan do kolby i zwykłego młynka wystarczy jakiś dokupić funel, czy jak to się tam nazywa, albo dociąć go z małego kubka ekspresu Bakoma (150 czy tam 180ml)

https://www.amazon.com/Espresso-MATOW-Stainless-Compatible-Portafilter/dp/B08773SNB3?th=1

Offline El Espreesso

    • coffeesite.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 207
    • Coffeesite.pl
  • Ekspres: Bezzera, ECM, Profitec, Rocket, Rancilio, La Pavoni, Quick Mill, Elektra, Jura.
  • Młynek: Ceado, Macap, Fiorenzato, Bezzera, Rancilio, ECM, Profitec.
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Luty 2022, 10:16:55 »
Na początek wypadało by się przywitać co czynię   :bry: :uklony: :poklon:

Od dawna noszą się z zamiarem upgradu mojego automatu Delonghi. Do decyzji przekonało mnie combo młynek ręczny + picopresso (miał być do podróży) dzięki któremu wyciągam lepszą kawę niż z mojego Delonghi . Dodam że nie jestem totalnym początkującym który kolby w ręku nie miał :). Za młodu byłem barmanem i miałem do czynienia z ekspresem kolbowym z dual boilerem i dobrym młynkiem. Przeglądam oferty i na papierze wychodzi mi że w budżecie 7-8k nie dostanę nic lepszego od półautomatu  Breville / Sage Oracle. Od maszyny wymagam:

- Dual Bolier lub system HX
- Wlewka ciepłej wody do herbaty
- Możliwość zaprogramowania porannego rozruchu ekspresu na konkretna godzinę
- solidnego wsparcia pogwarancyjnego

Oczywiście w Breville kusi zintegrowany młynek i 2 boilery i jakby nie było rozsądny stosunek ceny do możliwości. Automatyczny tamping już mniej do mnie przemawia, a i o spieniaczu krążą różne opinie. Martwi natomiast awaryjność i słabe wsparcie pogwarancyjne.

Zwykle robię 4-5 kaw dziennie mleczne okazjonalnie espresso.
 

Stawiane wymagania idealnie spełniają Rocket Cinquantotto i Bezzera Matrix albo Duo. Niestety wykraczają one poza założony budżet ☹ Problem automatycznego włączania się ekspresu można w innych modelach obejść ewentualnie wtyczką smart do gniazdka, która kosztuje kilkadziesiąt zł – wtedy polecamy rzucić okiem na zestawy z naszej walentynkowej promocji (https://www.coffeesite.pl/230-promocje) np.:

Bezzera Magica S PID + Fiorenzato F4 Nano
Rocket Appartamento + Rocket Faustino
Profitec PRO 300 + Eureka Atom
Quick Mill Rubino + Eureka Perfetto

Standardowo zapraszamy również do naszego showroomu w Nadarzynie – postaramy się przy kawie wybić z głowy tego Oracle’a 😝 i skompletować porządny zestaw 😉

The best coffee solutions!

Rabaty na ekspresy, młynki, akcesoria i kawę!

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty 2022, 10:42:15 »
Zainteresowała mnie BELLEZZA FRANCESCA jako alternatywa do BELLONY.  Bojlery 1l każdyi  z tego co widzę solidne ciśnienie spieniacza. Zastanawiam się czy warto wydać te +1300 w stosunku do tańszej Bellony za 500ml więcej pojemności bojlera i dodatkowy manometr  skoro zanim przygotuje sobie 2 kolbę z kawą to i ten mniejszy się chyba napełni i nagrzeje do 2 shota?
Jeden i drugi sprawdzi się świetnie. Większy bojler da Ci wyższą stabilność termiczną, a za tym idzie ewentualnie krótszy czas oczekiwania pomiędzy shotami. Aczkolwiek 500ml też sprawdza się nieźle.
Przy większym bojlerze musisz wziąć dodatkowo pod uwagę dłuższy czas nagrzewania i dłuższy czas stabilizacji po zmianie temperatury zaparzania.
Wydaje mi się że dla 4 kaw wystarczający będzie bojler 500ml, tym bardziej jeżeli lubisz bawić się temperaturą zaparzania :) Dodatkowo bojler w Bellona jest bezpośrednio nad grupą co przyśpiesza proces nagrzewania.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 566
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty 2022, 13:18:04 »
Zainteresowała mnie BELLEZZA FRANCESCA jako alternatywa do BELLONY.  Bojlery 1l każdyi  z tego co widzę solidne ciśnienie spieniacza. Zastanawiam się czy warto wydać te +1300 w stosunku do tańszej Bellony za 500ml więcej pojemności bojlera i dodatkowy manometr  skoro zanim przygotuje sobie 2 kolbę z kawą to i ten mniejszy się chyba napełni i nagrzeje do 2 shota?
W Bellonie woda w bojlerze do kawy stabilizuje się momentalnie po skończeniu shota, zanim opróżnisz kolbę i przygotujesz następny spokojnie będzie gotowy.😉

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Luty 2022, 15:27:12 »
W Bellonie woda w bojlerze do kawy stabilizuje się momentalnie po skończeniu shota, zanim opróżnisz kolbę i przygotujesz następny spokojnie będzie gotowy
A powiedz jak szybko Bellona jest gotowa po uruchomieniu. W instrukcji do Francescy znalazłem że około 10 minut zajmuje grzanie ale tan trochę większa moc grzałek no i bojler większy....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 566
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Luty 2022, 11:59:05 »
Woda w bojlerze do kawy osiąga zadaną temperaturę w ok 3 minuty a w bojlerze pary do 135 stopni w ok 4,5. Nie mierzyłem dokładnie temperatury grupy ale na dotyk trzeba odczekać jeszcze z 10 minut żeby była dobrze rozgrzała, można przyśpieszyć puszczając wodę.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2022, 12:13:42 wysłana przez Artisz »

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Luty 2022, 21:12:36 »
Pięknie dziękuję wszystkim za fachowe porady i poświęcony czas... Jedzie do mnie...
Przechwytywanie.JPG

Bellezza Francesca Leva Dualboiler

skansen

  • Gość
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Luty 2022, 22:14:28 »
Gratuluje zakupu  :szampan: Zakładam, że do kompletu zamówiłeś młynek i dobre ziarno  8)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wybijcie mi z głowy Breville / Sage Oracle i co w zamian?
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Luty 2022, 10:27:26 »
Gratuluję decyzji i życzę samych udanych shotów.  :brawa:
Jak już do Ciebie dojedzie to dobrze by było jakbyś utworzył osobny wątek o tym modelu, wrzucił parę zdjęć "z natury" i zrobił jakąś recenzję. Zachęcam do podzielenia się opinią z innymi użytkownikami Forum. 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi