Autor Wątek: Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest  (Przeczytany 1123 razy)

Offline Andrea.m

  • Wiadomości: 3
Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest
« dnia: 21 Styczeń 2022, 21:43:15 »
Witam,
Jestem nowy i dopiero rozpoczynam przygodę z kawa. Na skórny początek zakupiliśmy ekspres kolbowy DeLonghi Dedica, ma swoje plusy j minusy, ale jak na razie jestem zadowolony. Natomiast nastąpiła porą na zakup młynka bo kupowanie świeżo mielonej kawy straciło sens i smak.
Przeczytałem kilka tematów na forum i na początek polecacie młynek Melitta Calibra zamiennie z tym samym ale wykonanym dla Tchibo który jest tańszy. I tutaj pojawiło mi sie w wyszukiwarce opcja młynka z lidla silvercrest. Z opisu technicznego względem Tchibo ma więcej możliwości mielenia, nie ma wagi i jest bardziej atrakcyjny cenowo. Mamy w domu kilka produktów tego producenta i są naprawde okay. Niestety w całym internecie nie ma żadnej opinii ani recenzji tego młynka. Czy ktoś go posiada? Czy w ogóle nie warto na niego zwracać uwagę?
Czy lepiej na początek ten Tchibo? Czy może jeszcze cos innego w podobnym budżecie?

Dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość wiem że warto zainwestować w mlynek o wyższych kwotach i lepszych marek ale na początek chcę sie do tego przekonać.  ;-)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2022, 09:18:50 »
Czy używasz sitka ciśnieniowego? Takiego z jedną dziurką od spodu?

Offline Andrea.m

  • Wiadomości: 3
Odp: Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2022, 13:19:43 »
Czy używasz sitka ciśnieniowego? Takiego z jedną dziurką od spodu?


Tak używam standardowego od producenta z jedną dziurką, a to dobrze/źle?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2022, 14:57:03 »
Tak używam standardowego od producenta z jedną dziurką, a to dobrze/źle?
To nie chodzi o to czy dobrze czy źle. Sitko ciśnieniowe wymaga innego przemiału niż sitko normalne z wieloma dziurkami. Możesz zmielić znacznie grubiej i tym samym pozwolić sobie na młynek tańszy. Musisz wtedy zaakceptować fakt, że nie uzyskasz prawdziwego espresso tylko takie "pseudo" espresso. Jeśli kawa będzie smakować to jak najbardziej taki młynek wystarczy do tego ekspresu. Jak będziesz chciał ewoluować w kawowej przygodzie to będziesz musiał kupić młynek zdecydowanie poziom wyżej.

Rozumiem, że to chodzi o ten młynek

Offline Andrea.m

  • Wiadomości: 3
Odp: Młynek Tchibo/Melita a Silvercrest
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2022, 22:23:34 »
[
Rozumiem, że to chodzi o ten młynek



Tak to ten.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi